30.9.2016, David Mencl, Michal Toman, Martina Kramerová

Zmar v koncovce, starší dorost nevybojoval body ani proti Kladnu

Po nepovedeném utkání v Litvínově si chtěli slávisté spravit chuť v Edenu, kde přivítali kladenské Rytíři. Utkání to bylo vyrovnané, sešívaní ovšem zklamali v koncovce a Kladno naopak dokázalo využít většinu brankových příležitostí. Bodovou ztrátu budou moci sešívaní napravit už v neděli, kdy se uskuteční druhé letošní derby, hrát se bude tentokrát v Holešovicích.

9.kolo, pátek 30.9.2016, Slavia - Kladno
1:4(0:2, 0:2, 1:0)
Kladno

Branky a nahrávky: 51. Všetečka (Furch, Vobořil) – 19. Jelínek (M. Bláha, Kryll), 20. Penc (Zich, O. Bláha), 35. O. Bláha (Kovacs, Penc), 39. Husarik (Jelínek, Šmatlák). Rozhodčí: Škrobák – Hynek, Klouček. Vyloučení: 4:6. Bez využití. Diváci: 50. Střely na branku: 33:32. Průběh utkání: 0:4, 1:4.

Slavia: Vecka (41. Kodad) – Vobořil, Holý, Melovič, Stark, Macek, Zderadička, Erben – Šilhan, Grim, Brož – Martínek, Hradil, Hnát – Všetečka, Marek, Furch – Vaniš

Kladno: Altrichter – Zelingr, Veber, Zich, Šmatlák, Haspeklo, Kryll, Müller – O. Bláha, Penc, Svoboda, Stůj, Kovacs, M. Bláha, Husarik, Rendla, Jelínek, Kalaj, Kouba

Edendem se rozlehlo v 10. minutě hlasité cinknutí. Šilhan rozezvučel po pohledné kombinaci slávistů pouze brankovou konstrukci Altrichterovy klece.

Skóre tak otevřeli hosté. Minutu a půl před koncem úvodní dvacetiminutovky pronikl do útočného pásma po levé straně Šimon Jelínek a tvrdou ranou prostřelil Vecku k bližší tyči.

A ještě do přestávky napodobil svého spoluhráče Adam Penc, když se natlačil před obránce a překonal domácího gólmana. Pražané rázem ztráceli dvě branky.

Hned po pauze mohl snížit Martínek, který se ocitl sám před Altrichterem, jenže kladenský brankář sklapl betony včas.

Konec třetiny už patřil opět Rytířům. Nejprve se šťastně prosadil Ondřej Bláha, jehož pas přes brankoviště si do vlastní sítě srazil obránce Zderadička. A na 4:0 zvyšovali Kladenští pěkně sehraným přečíslením dvou proti jednomu. Jelínek našel žabičkou Pavla Husárika, a ten y první poslal kotouč za záda bezmocného Vecky.

Sešívaní se v závěrečném dějství dočkali několika slibných příležitostí, nakonec však využili jen jednu. Robin Všetečka dostal hodně prostoru u levého mantinelu a přesnou ranou vymetl vzdálenější kout Altrichterovy svatyně. Další gólové trefy už ale červenobílí nepřidali, a tak si všechny body odvezli do své tvrze Rytíři.

Miloš Pecka (HC Slavia Praha): „Pro nás je to zklamání. Byl to, dá se říct, po celých 60 minut vyrovnaný zápas, ale my jsme neproměnili naše šance a soupeř trestal skoro každou situaci. V koncovce bylo Kladno lepší. Pokud tyhle šance nebudeme proměňovat, budeme to mít těžké s každým soupeřem. Byly tam i individuální chyby, které se pořád opakují. Ti hráči si to musí uvědomit a srovnat v hlavách. Každý musí hrát zodpovědně celé utkání. Jakmile vypustíme nějakou pasáž hry, tak se soupeř dostane do vedení a ty zápasy se pak těžko otáčí.“

David Čermák (Rytíři Kladno): „My jsme dneska prvně bodovali za tři body. Do zápasu jsme vstoupili dobře, ve druhé třetině jsme trošku polevili a hodně nám pomohl brankář, který zachránil několik gólů. Potom jsme zase dali dvě branky a poskočili na 4:0, a to rozhodlo“