1.8.2017, Jakub Slunečko

Sešívaní junioři zvládli infarktové derby a na Spartě vyhráli

Ve druhém přípravném zápase si mladí slávisté dlouhou dobu dělali ze Sparty na jejím ledě dobrý den a v polovině zápasu vedli už 3:0. Pak ale hokejisté v rudých dresech zabrali a čtyřmi brankami zápas otočili. Slavia se zmátořila a v 60. minutě vyrovnal David Matějka. Stejný hráč pak asistoval u vítězné branky Viktora Martínka v prodloužení. Derby tak patří Slavii.

přát., úterý 1.8.2017, Sparta - Slavia
Sparta
4:5p(0:1, 1:2, 3:1 - 0:1)

Branky a nahrávky: 39. Dubský (Maršoun, Janda), 47. Fabiánek (Frič), 51. Maršoun (Svoboda, Dubský), 57. Nacházel (Simotics) – 9. Pátek (Netolický, Martínek), 22. Patočka (Melovič), 33. Karoch, 60. Matějka (Karoch), 62. Martínek (Matějka, Karoch). Vyloučení: 6:8. Využití: 2:1. Průběh utkání: 0:3, 4:3, 4:4, 4:5.

Sparta: Hofmann (30. Wolf) – Kadlec, Eliáš, Chlouba, Fabiánek, Dubský, Janda, Hanuš, Maršoun, Schwamberger, Nacházel, Vízner, Mrkvička, Larsen, Svoboda, Pejchal, Frič, Simotics, Dejdar.

Slavia: Vecka (30. Kodad) – Šteiner, Hradil, Patočka, Jaša, Kolouch, Šergl, Martínek, Matějka, Vobořil, Duda, Stark, Karoch, Melovič, Krajný, Marek, Furch, Nedorost, Erben, Netolický, Pátek.

Stejně jako v první přípravě proti Boleslavi i tentokrát trpěli slávisté na vyloučení. Právě kvůli nim přišli ve třetí třetině o velice nadějný náskok a dokonce to vypadalo, že na Spartě prohrají.

První polovina zápasu byla ale skvostná, alespoň co se skóre týče. Úvodní branku vsítil Oliver Pátek v 9. minutě zápasu. Do konce třetiny mohli slávisté vedení navýšit, domácí ale odolali díky brankáři Hofmannovi.

Ve 33. minutě už to ale bylo 3:0 pro červenobílé – nejdřív Hofmanna překonal Matouš Patočka, sparťanského brankářského náhradníka Wolfa pak poprvé prostřelil navrátilec ze zámoří Marek Karoch.

Sparta sice šance měla, ale ani v samostatných únicích se nedokázala prosadit. Ke slávistické smůle se jí ale podařilo vsítit nepopulární branku do šatny – na brankovišti se totiž ve 39. minutě dokázal důrazem prosadit Martin Dubský a sparťani byli zpět v zápase.

V poslední třetině už slávisty možná přemohla nervozita a Sparta byla na koni. Ke všemu přišla zmíněná vyloučení, která Holešovičtí využívali. Nejdřív snížil v početní výhodě skvělou tečí Tomáš Fabiánek a v 51. minutě vyrovnal na 3:3 bývalý slávista Petr Maršoun. Opět se tak stalo v přesilové hře.

Sparťani se tlačili za velkým obratem. Slavii nejdřív zachránil brankář Kodad, v 57. minutě už ale holešovická lavička propukla v radost. Tomáš Nacházel ujel do samostatného nájezdu a Kodada přesnou ranou prostřelil.

Už se zdálo, že se zlomenou Slavií je amen, jenže Peckovi svěřenci se probudili za minutu dvanáct – konkrétně tedy v 60. minutě, kdy v signalizované výhodě udeřil David Matějka.

A tentokrát už si sešívaní prestižní výhru vzít nenechali. Matějka totiž v prodloužení zápasu našel Viktora Martínka, který rozhodl, že derby patří Slavii!