Slavia si pojistila služby produktivního útočníka Vrdlovce

03.04.2019, Jakub Mezlík

Slavia formuje kádr na příští sezonu Chance ligy. Prvním hráčem, který už podepsal nový kontrakt, je devětadvacetiletý útočník Daniel Vrdlovec. Další hokejisté, kteří si místo v kádru vybojovali svými výkony v uplynulé sezoně, jej budou následovat v nejbližších dnech.

Daniel Vrdlovec přišel do Slavie v průběhu uplynulého ročníku a v sedmnácti duelech nasbíral v průměru přesně bod na zápas. Pokud přičteme jeho třiadvacet bodů, které získal v předchozí fázi sezony v Ústí, byl s deseti góly a třiceti asistencemi nejproduktivnějším hokejistou, který v sešívaném dresu v minulém ročníku Chance ligy nastoupil.

Šikovný forvard je kmenovým hráčem Slavie a prostředí v Edenu mu není cizí. Krátce zde působil v mládeži a později v červenobílém dresu nasbíral 43 extraligových startů. Jeden přidal ještě v Mladé Boleslavi, jinak zaujal především produktivitou ve druhé nejvyšší soutěži. Ve 410 zápasech získal 285 kanadských bodů za 101 gólů a 184 asistencí.

„Jedná se o technického, kreativního hráče, který dobře čte hru. Má zkušenosti a může pomoci našim mladým hokejistům,“ zmiňuje některé Vrdlovcovy přednosti nový sportovní manažer Jiří Veber.

„Je to hráč, kterého můžeme využít na přesilovky, do prodloužení, na rozhodující okamžiky zápasů. Hodně jsme o něj stáli, a přestože měl velice zajímavé nabídky a musel se vyvázat z platné smlouvy v Ústí, dal přednost Slavii, čehož si velice vážíme. Měl by být jedním z důležitých stavebních kamenů mužstva,“ popisuje trenér Miloš Říha.