Nadační fond

Nadační fond pro rozvoj mládežnického hokeje byl založen v roce 2000 s cílem všestranné podpory mladých hokejistů HC Slavia Praha, kteří pocházejí ze sociálně slabších rodin, aby měli při rozvoji svého sportovního talentu rovnocenné šance k provozování finančně náročného sportu, jakým je lední hokej. Finanční podpora nadačního fondu směřuje zejména na nákup hokejové výstroje a výzbroje pro naše mládežníky.

Jak přispět na nadační fond?

Vyplněním darovací smlouvy, kterou si můžete stáhnout zde.

Přispívají nám

Na nadační fond přispívají mimo jiné i naši bývalí hráči Andrej Nestrašil a Dominik Furch.

Andrej Nestrašil je slávistickým odchovancem, který si vyzkoušel prestižní kanadskoamerickou NHL v týmech Detroit Red Wings a Carolina Hurricanes a zahrál si také za český národní tým. Aktuálně působí v ruské KHL.
Kluby: HC Slavia Praha, Victoriaville Tigres, PEI Rocket, Toledo Walleye, Grand Rapids Griffins, Detroit Red Wings, Carolina Hurricanes, Charlotte Checkers, Něfěchimik Nižněkamsk.
Reprezentace ČR: U16, U17, U18, U20, A-tým.
Vítěz Calder Cupu (AHL) 2012/13.

Dominik Furch začínal s hokejem na Kobře, do Slavie přestoupil ve čtrnácti letech a už v sedmnácti si odbyl svůj první start v extralize. Postupně se stal jedním z klíčových hráčů mužstva a plnil roli jedničky klubu. Svými výkony si řekl o angažmá v ruské KHL a vysloužil si také pozvánku do reprezentace. Aktuálně působí ve švédské nejvyšší soutěži.
Kluby: HC Kobra Praha, HC Slavia Praha, Havlíčkův Brod, Beroun, Avangard Omsk, Severstal Čerepovec, Örebro HK.
Reprezentace ČR: U16, U17, U18, U20, A-tým.
Mistr ČR 2007/08, stříbro 2008/09, bronz 2009/10 a 2012/13.

HISTORIE KLUBU 11.4.2021

120 let nejstaršího klubu: V 5. zápase už nesli pohár, a my z toho udělali drama, vzpomíná Málek na titul

Brankář Roman Málek zažil v sešívaném dresu krásné a úspěšné roky, na které dodnes rád vzpomíná. V rozhovoru se rozpovídal nejen o finálových bojích z roku 2003, ale také o svém vztahu ke klubu, ...

A-TÝM 8.4.2021

Vydražte si hrané dresy z uplynulé sezony!

První sezona s novým logem HC Slavia Praha je za námi, bílá sada hraných dresů nyní míří do aukce. V dražbě, která probíhá na webu www.sportovniaukce.cz, je 28 dresů s vyšitým logem na hrudi.

A-TÝM 7.4.2021

Děkujeme trenéru Říhovi za odvedené služby

Miloš Říha míří po třech sezonách v Edenu do Plzně. Přejeme trenérovi hodně štěstí v novém angažmá a zároveň děkujeme za celé období, které v našem klubu strávil. S přestávkou se jedná o tři sezony.

A-TÝM 7.4.2021

Trenérské složení A-týmu: Veberovi budou asistovat Kolařík a Málek

Pavel Kolařík a Roman Málek budou pokračovat na střídačce Slavie. Společně s hlavním trenérem Jiřím Veberem povedou A-tým v nadcházející sezoně Chance ligy.