Slavii posílí brankář Martin Michajlov

02.05.2019, Jakub Mezlík

Novou posilou Slavie je pětadvacetiletý gólman Martin Michajlov, jenž přichází do Edenu z Litoměřic. Trenéři tak již mají jasno o složení brankářské dvojice, kterou pro nadcházející sezonu utvoří nováček v sešívaném dresu společně s Dominikem Šorfem.

Michajlov má za sebou vydařenou sezonu v dresu Litoměřic, v jejichž dresu nastoupil v uplynulém ročníku do 19 zápasů a s procentuální úspěšností 93.08 zásahů vévodil statistikám Chance ligy. V play-off naskočil do jednoho zápasu a 41 zákroky pomohl svému týmu k výhře 4:1 v Jihlavě. Byl to zároveň jediný zápas, který Litoměřice v play-off vyhrály.

Martin Michajlov v dresu Litoměřic

“Jedná se o brankáře, kterého si vytipoval Roman Málek. Já ho znám z působení v Litoměřicích, je výborný povahově a za poslední tři roky udělal výrazný progres, což potvrdil v minulé sezoně,” říká hlavní trenér Miloš Říha.

"Mártyho znám a chtěl jsem ho do Slavie už před loňskou sezonou. To bohužel nevyšlo, ale jsem rád, že se to povedlo letos. Pro mě je to mladý perspektivní gólman, který potřebuje dostat důvěru a já mu hodně věřím. Sice je menší postavy, ale je ohromně rychlý a má velké dovednosti v bruslení a chytání," hovoří o nové posile trenér brankářů Roman Málek.

“Bereme ho s tím, abychom měli stabilitu na brankářském postu. Počítáme s dvojicí Michajlov - Šorf, s tím, že jim záda bude krýt Roman Málek junior. Věříme, že se vyhneme problémům, které jsme měli s tímto postem v minulé sezoně,” dodává Říha.

Michajlov se zapojil ve čtvrtek společně s ostatními slávisty do prvního tréninku. Bližší informace o letní přípravě i rozhovor s novou posilou přineseme již brzy na našem webu.