Do Slavie se vrací Tomáš Kůrka, klub opouští jeho jmenovec Žižka

30.04.2011, OH

Trenér a generální manažer Slavie Vladimír Růžička už má náhradu za Michala Vondrku. A sice devětadvacetiletého útočníka Tomáše Kůrku, který se do Edenu vrací po nevydařené sezoně v dresu Sparty a Pardubic. Ve Slavii bude působit na jednoroční hostování. V červenobílém táboře naopak končí řízný zadák Tomáš Žižka, jenž po sedmi sezonách strávených ve Slavii zatoužil po návratu domů a přesouvá se do Komety Brno.

 
 
Tomáš Kůrka přišel do Slavie během sezony 2009/2010 a okamžitě se zařadil mezi opory mužstva. S Romanem Červenkou po boku táhnul ofenzivní šiky týmu, po bronzové sezoně ale trochu překvapivě nepodepsal novou smlouvu. A tak následoval přesun do konkurenční Sparty, kde se mu nedařilo.

Ve 38 zápasech si připsal 4 góly a 8 asistencí, což vyústilo v jeho hostování v Pardubicích. Tam však po pár zápasech přestal hrát úplně. “Tomáš má za sebou špatnou sezonu, o to víc ale bude chtít teď dokázat, že hokej hrát nezapomněl. O Slavii projevil eminentní zájem a rád by zde navázal na své předešlé výkony,“ prohlásil šéf Slavie Vladimír Růžička.

Ten uvolnil z týmu obránce Tomáše Žižku, který zatoužil být blíže svému rodnému Zlínu. “Tomášův odchod mě mrzí, ale nedá se nic dělat. Táhne ho to domů, jeho kluk letos začne chodit do školy a on chce být u toho. Vyšel jsem mu vstříc, vždyť toho pro nás odvedl hrozně moc. Patří mu můj velký dík,“ konstatoval slavný trenér.

Jak už jsme informovali během sezony, ve Slavii nebude pokračovat útočník Miroslav Holec. “Jednal jsem s ním o smlouvě, ale k dohodě nedošlo. Každý jsme měli trochu jiné představy,“ poznamenal Růžička. Stejně jako Žižka by měl Holec hrát za brněnskou Kometu, kam se musel vrátit také Tomáš Pospíšil. Hbitý forvard, jenž se z hostování ve Slavii dostal až do reprezentace, má v Brně platnou roční smlouvu. “Kometa nám ho uvolnit odmítla, takže tím bylo vše vyřešené. Určitě ale budu usilovat o to, aby se k nám Tomáš jednou vrátil,“ zdůraznil Vladimír Růžička.

Zatímco s Holcem se na kontraktu nedohodl, nové roční smlouvy podepsali hned tři jiní hráči. A to útočník Lukáš Endál, obránce Pavel Kolařík a brankář Robert Slipčenko. “Pavel hrál v minulé sezoně fantasticky a já jsem moc rád, že u nás bude pokračovat,“ poznamenal úspěšný trenér na adresu zkušeného zadáka, jenž v roce 2003 reprezentoval Českou republiku na MS ve Finsku.

Co se týče Slipčenka, ten bude krýt záda jedničce týmu Miroslavu Kopřivovi. “Chceme mít kvalitní dvojici gólmanů, aby Dominik Furch mohl ještě rok chytat v prvoligovém Berouně,“ odtajnil plány Růžička s tím, že další změny v kádru momentálně neplánuje. “Náš kádr je de facto uzavřený. Hlavním cílem pro nás byl příchod zkušeného útočníka, který by zacelil díru po odchodu Michala Vondrky do Kärpätu Oulu. To jsme snad vyřešili příchodem Tomáše Kůrky,“ uzavřel Růžička.

Názory FB uživatelů

 

Partneři
 


© 2001-2019 HC Slavia Praha & eSports.cz, s.r.o. | RSS kanál

Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno.
Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www.hc-slavia.cz

Hubnutí s fitness | Olympiáda dětí a mládeže