16. říjen
Litoměřice Slavia
17:00
23. říjen
Slavia Třebíč
17:00
VSTUPENKY
Permanentky Informace o vstupenkách Vstupenky online
A-TÝM
30. dubna 2011

Do Slavie se vrací Tomáš Kůrka, klub opouští jeho jmenovec Žižka

Trenér a generální manažer Slavie Vladimír Růžička už má náhradu za Michala Vondrku. A sice devětadvacetiletého útočníka Tomáše Kůrku, který se do Edenu vrací po nevydařené sezoně v dresu Sparty a Pardubic. Ve Slavii bude působit na jednoroční hostování. V červenobílém táboře naopak končí řízný zadák Tomáš Žižka, jenž po sedmi sezonách strávených ve Slavii zatoužil po návratu domů a přesouvá se do Komety Brno.

Tomáš Kůrka přišel do Slavie během sezony 2009/2010 a okamžitě se zařadil mezi opory mužstva. S Romanem Červenkou po boku táhnul ofenzivní šiky týmu, po bronzové sezoně ale trochu překvapivě nepodepsal novou smlouvu. A tak následoval přesun do konkurenční Sparty, kde se mu nedařilo.

Ve 38 zápasech si připsal 4 góly a 8 asistencí, což vyústilo v jeho hostování v Pardubicích. Tam však po pár zápasech přestal hrát úplně. “Tomáš má za sebou špatnou sezonu, o to víc ale bude chtít teď dokázat, že hokej hrát nezapomněl. O Slavii projevil eminentní zájem a rád by zde navázal na své předešlé výkony,“ prohlásil šéf Slavie Vladimír Růžička.

Ten uvolnil z týmu obránce Tomáše Žižku, který zatoužil být blíže svému rodnému Zlínu. “Tomášův odchod mě mrzí, ale nedá se nic dělat. Táhne ho to domů, jeho kluk letos začne chodit do školy a on chce být u toho. Vyšel jsem mu vstříc, vždyť toho pro nás odvedl hrozně moc. Patří mu můj velký dík,“ konstatoval slavný trenér.

Jak už jsme informovali během sezony, ve Slavii nebude pokračovat útočník Miroslav Holec. “Jednal jsem s ním o smlouvě, ale k dohodě nedošlo. Každý jsme měli trochu jiné představy,“ poznamenal Růžička. Stejně jako Žižka by měl Holec hrát za brněnskou Kometu, kam se musel vrátit také Tomáš Pospíšil. Hbitý forvard, jenž se z hostování ve Slavii dostal až do reprezentace, má v Brně platnou roční smlouvu. “Kometa nám ho uvolnit odmítla, takže tím bylo vše vyřešené. Určitě ale budu usilovat o to, aby se k nám Tomáš jednou vrátil,“ zdůraznil Vladimír Růžička.

Zatímco s Holcem se na kontraktu nedohodl, nové roční smlouvy podepsali hned tři jiní hráči. A to útočník Lukáš Endál, obránce Pavel Kolařík a brankář Robert Slipčenko. “Pavel hrál v minulé sezoně fantasticky a já jsem moc rád, že u nás bude pokračovat,“ poznamenal úspěšný trenér na adresu zkušeného zadáka, jenž v roce 2003 reprezentoval Českou republiku na MS ve Finsku.

Co se týče Slipčenka, ten bude krýt záda jedničce týmu Miroslavu Kopřivovi. “Chceme mít kvalitní dvojici gólmanů, aby Dominik Furch mohl ještě rok chytat v prvoligovém Berouně,“ odtajnil plány Růžička s tím, že další změny v kádru momentálně neplánuje. “Náš kádr je de facto uzavřený. Hlavním cílem pro nás byl příchod zkušeného útočníka, který by zacelil díru po odchodu Michala Vondrky do Kärpätu Oulu. To jsme snad vyřešili příchodem Tomáše Kůrky,“ uzavřel Růžička.

Autor OH
Nepřehlédněte
A-TÝM 15.10.2021

Slavii posílí obránce Patrik Kadeřávek

Novou posilou defenzivních řad Slavie se stal Patrik Kadeřávek. Pětadvacetiletý obránce, který působil v posledních sezonách v Sokolově, přichází do Edenu na měsíční hostování s možností dalšího ...

Číst více
PREVIEW 15.10.2021

Slávisté narazí rozjeté Litoměřice. Utnou nepříznivou sérii?

Slavii se v poslední době nedaří a už pět zápasů v řadě nepoznala radost z vítězství. Sérii neúspěchů budou chtít červenobílí utnout na ledě Litoměřic, kam zamíří v rámci 12. kola Chance ligy. Utkají ...

Číst více
ROZHOVORY 14.10.2021

Musíme pracovat hlavně na vstupech do zápasů, říká Bednář. Mohou přijít i výměny

Bývalý vynikající útočník a nejlepší střelec slávistické historie Jaroslav Bednář se stal sportovním manažerem v klubu, kde loni završil svoji úspěšnou kariéru. Novou pozici bere jako výzvu, ale ...

Číst více
OHLASY 14.10.2021

Z krize se musíme vyhrabat sami, říká Tomáš Pšenička

Slavii se po skvělém vstupu do sezony nedaří. Proti Vrchlabí prohrála už páté utkání v řadě a hledá cestu z krize ven. „Na všechny góly, které dáváme, tak se strašně nadřeme, a naopak sami lehko góly ...

Číst více
×
Dnes v 17:00 | Muži
HC Stadion Litoměřice
HC Slavia Praha
×
Dnes v 17:15 | Jun.
HC Slavia Praha
HC Energie Karlovy Vary
×
Odehrané v 14:00 | Dor.
HC Slavia Praha
HC Dukla Jihlava