Slavia posiluje útok! Přichází Petr Kalus

02.09.2011, Jakub Mezlík

Na konci srpna se proháněl v Edenu s Jokeritem Helsinky, teď už trénuje s pražskou Slavií. Čtyřiadvacetiletý útočník Petr Kalus podepsal ve Slavii dvouletou smlouvu.„Měli jsme o něj velký zájem, je to mladý perspektivní hokejista, hraje tvrdě, ale zároveň umí dát i gól,“ říká o nové akvizici kouč sešívaných Vladimír Růžička.

Petr Kalus působil už od roku 2005 v zámoří, kde si kromě nižších soutěží vyzkoušel i nejprestižnější ligu světa kanadsko-americkou NHL. V sezoně 2006/07 nastřílel v dresu Bostonu v devíti zápasech čtyři góly a připsal si jednu asistenci. Na další šanci si musel počkat tři roky, za Minnesotu ovšem odehrál pouhé dva zápasy.

Před letošní sezonou se rozhodl k návratu do Evropy, na zkoušce v Jokeritu Helsinky ovšem neuspěl, a tak si začal hledat nové angažmá. „Líbilo se nám, jak tady hrál,“ prozrazuje Vladimír Růžička. „Hned jak jsme zjistili, že se poohlíží po českém angažmá, tak jsme ho kontaktovali.“ Kalus se Slavií hned od pátku trénuje, premiéru si odbude na ledě Manheimu, kde sešívaní v neděli završí své působení v letošním ročníku European Trophy.