7. prosinec
Slavia Sokolov
18:00
10. prosinec
Přerov Slavia
17:00
VSTUPENKY
Permanentky Dárkové poukazy Informace o vstupenkách Vstupenky online
A-TÝM
13. dubna 2015

Vyjádření HC Slavia ke kauze Vladimíra Růžičky

HC Slavia Praha nemá s aktuální kauzou nic společného. Spojovacím článkem je sice osoba Vladimíra Růžičky, ale ten jednal sám za sebe, nikoli za klub. Klub není viníkem současné kauzy Vladimíra Růžičky, ani s ní nemá nic společného.

HC Slavia Praha neví nic o sponzorském daru ve výši 0,5 mil Kč, statutární orgán nepověřil Vladimíra Růžičku či pana Moučka, aby s konkrétní osobou jednal. Od února 2013, kdy na konci měsíce došlo ke změně akcionářské struktury a do představenstva byli zvoleni pánové Richard Benýšek a Vladimír Pitter, rozhodně žádné „takové“ peníze v klubu nebyly účetně evidovány. Představenstvo nebylo ze strany Vladimíra Růžičky o takovém postupu informováno.

„Od doby, kdy jsem vstoupil do Slavie a stal jsem se 19. 4. 2011 členem představenstva, se nic takového nestalo a Vladimír Růžička za mnou s takovou věcí nepřišel,“ informuje Vladimír Pitter.

Z vyjádření Vladimíra Růžičky bohužel není možné identifikovat, jakého časového období se kauza týká a jakou pozici ve Slavii v té době zastával. Mohl, a zřejmě byl, akcionářem, členem představenstva, trenérem a sportovním ředitelem. Ale podstatné je to, že v účetnictví žádný takový sponzorský dar není. Jak a za jakým účelem Vladimír Růžička peníze přijal, by měl bezodkladně zveřejnit a vysvětlit on sám.

HC Slavia Praha také považuje za nutné zdůraznit, že představenstvo klubu nemá žádný takový trezor, kde by tyto peníze byly uloženy.

Vyjádření Vladimíra Růžičky rozeslané ČSLH je velmi nejasné. Mimo jiné říká, že celá částka byla bezhotovostní transakcí vrácena, jak uvádí Vladimír Růžička. Vzhledem k tomu, že v listopadu 2014 neměl dispoziční oprávnění, rozhodně se nejednalo o účet HC Slavia Praha.

Vyjádření Vladimíra Růžičky rozeslané ČSLH navíc velmi ostře odporuje tomu, co řekl deníku Blesk, kde je i audio záznam rozhovoru. A velmi si protiřečí ve svých vyjádřeních i se svým kamarádem Jiřím Moučkem, který prezentuje částku jako půjčku osobě Vladimíra Růžičky, přičemž půjčka nemá nic společného s HC Slavia Praha. To ostatně tvrdí i Vladimír Růžička pro deník Blesk. Jeho tiskové vyjádření rozeslané hokejovým svazem je však jiné.

Vladimír Růžička se odvolává na účelovou konstrukci ze strany médií. Bohužel jako HC Slavia Praha musíme konstatovat, že účelově nyní jedná Vladimír Růžička a snaží se celou kauzu shodit na HC Slavia Praha.

HC Slavia Praha
-neeviduje žádný sponzorský dar v objemu 2x 250 tisíc korun přijatý v hotovosti
-nemá v zápisech představenstva, že by došlo k tomu, že představenstvo někoho pověřilo jednáním
-nepověřila Vladimíra Růžičku, aby v tomto směru s kýmkoliv jednal
-neposlala ze svého účtu nazpět takovou částku obchodnímu partnerovi
-prohlašuje, že celá záležitost je osobní iniciativa Vladimíra Růžičky
-prohlašuje, že pokud Vladimír Růžička říká v prohlášení rozeslaném ČSLH, že jde o účelovou konstrukci vůči němu, tak stejně účelově nyní postupuje vůči Slavii
-konstatuje, že je smutné, že ČSLH „přikryl“ svým jménem vysvětlení a jednání Vladimíra Růžičky bez ohledu na skutečnost, že poškozuje jméno HC Slavia Praha

Autor Klub
Nepřehlédněte
FANOUŠCI 6.12.2022

Autogramiáda hráčů a trenérů A-týmu v Edenu!

Tradiční předvánoční autogramiáda hráčů a trenérů HC Slavia Praha se tentokrát uskuteční v Edenu, ve středu 21.12. po zápase Slavia – Pardubice B.

Číst více
PREVIEW 6.12.2022

Do Edenu přijde ve středu Mikuláš. Slávisté hostí Sokolov

Slavii čeká v krátkém časovém sledu další zápas. Tentokrát se představí na domácím ledě, kde vyzve Sokolov. Baník dokázala letos už dvakrát porazit a stejný výsledek se bude snažit zopakovat. Doražte ...

Číst více
A-TÝM 6.12.2022

Sestřih zápasu: Třebíč - Slavia 4:3

Domácí hokejisté rozhodli o svém vítězství čtyřmi góly v přesilovkách, slávistům nepomohla ani premiérová trefa Lukáše Stehlíka a prohráli těsně 3:4.

Přehrát video
ZÁPASY 5.12.2022

Slavia bojovala až do konce. Z Třebíče se ale vrací bez bodů

Slavia se v pondělí představila v dalším venkovním zápase. V Třebíči ale i přes povedený závěr prohrála těsně 3:4. Hlavní slovo měly v utkání přesilovky, ve kterých domácí dali všechny góly. Dvakrát ...

Číst více
×
Dnes v 18:00 | Muži
HC Slavia Praha
HC Baník Sokolov