6. srpen
Slavia Litoměřice
17:30
13. srpen
Slavia Sokolov
17:30
VSTUPENKY
Permanentky Informace o vstupenkách Vstupenky online
A-TÝM
4. listopadu 2015

Změny v kádru: Přicházejí Mikulík, Kubica a Andrlík

Vzhledem k neuspokojivým výsledkům došlo v kádru Slavie během pauzy k několika hráčským změnám. Do Edenu míří útočníci Milan Mikulík a Zdeněk Kubica, a na střídavé starty obránce Tomáš Andrlík.

Tým opouštějí oba bratři Doležalové. "Jedná se o naše odchovance, kteří se ale herně delší dobu trápili, proto nyní mají možnost hledat si nový klub a my doufáme, že jim změna prostředí prospěje. Oběma děkujeme za odvedenou práci," říká sportovní manažer Luděk Bukač.

Zároveň byl potvrzen odchod obránce Petra Punčocháře a útočníka Jana Veselého, jimž byla ukončena smlouva, a na hostování do Ústí nad Labem míří Tomáš Andres. "Dali jsme mu možnost působit v jiném klubu, kde dostane více prostoru na ledě tak, aby se mohl probojovat na mistrovství světa do 20 let. V Ústí je na hostování do konce sezony s tím, že si ho můžeme v případě potřeby na konci ledna stáhnout," vysvětluje Bukač.

Do Slavie naopak přestupuje z Mladé Boleslavi útočník Milan Mikulík, který letošní sezonu zahájil v běloruském Grodnu. Během jedenácti zápasů tam nasbíral šest bodů za tři góly a tři asistence. Čtyřiatřicetiletý útočník má velké zkušenosti s první ligou, je jejím pětinásobným vítězem, přičemž celkově v ní odehrál 415 zápasů, v nichž získal 285 kanadských bodů.

Devětadvacetiletý Zdeněk Kubica bude ve Slavii hostovat do konce sezony. Letošní sezonu zahájil v Ústí nad Labem, kde v osmnácti zápasech nasbíral třináct bodů za pět tref a osm přihrávek. V sešívaném dresu se již objevil v šesti zápasech v sezoně 2009/10. V první lize má odehráno 358 zápasů, v nichž získal 129 bodů.

Dvacetiletý obránce Tomáš Andrlík bude ve Slavii působit formou střídavých startů z Plzně. Mládežnický reprezentant poslední dvě sezony strávil v zámořské juniorce, v profesionálních seniorských soutěžích zatím nepůsobil.

Autor Jakub Mezlík
Nepřehlédněte
ROZHOVORY 5.7.2020

Brož o studiu na vysoké škole: V zápřahu s hokejem se rozhodně nenudím

Slavia má ve svých řadách také několik hráčů, kteří studují na vysoké škole. Jedním z nich je útočník Jaroslav Brož, který v rozhovoru nastiňuje, jak jeho studium probíhá, nebo jaké má cíle na ...

Číst více
MLÁDEŽ 3.7.2020

Chceme, aby kluci makali, ale zároveň se bavili hokejem, říká trenér dorostu Slížek

Dorostenci mají za sebou letní přípravu, v rámci níž se s týmem připravovala celá řada nových hráčů. Trenér Ladislav Slížek se v rozhovoru krátce ohlíží za uplynulým obdobím a nastiňuje představy pro ...

Číst více
A-TÝM 30.6.2020

Přípravu jsme zaměřili na sílu a dynamiku, v sobotu byly běhy, přibližuje trenér Doležal

Sešívaným skončila v pondělí suchá část letní přípravy. Po osmi náročných týdnech je čeká krátká dovolená, po níž už vyjedou na led. Asistent trenéra Jiří Doležal vypráví v rozhovoru o uplynulém ...

Číst více
MLÁDEŽ 27.6.2020

Slavíček s Hrdličkou dostali pozvánku do reprezentace U17

Útočník Šimon Slavíček a obránce Jakub Hrdlička patřili v loňské sezoně mezi stabilní členy reprezentačního výběru do 16 let a nyní figurují i v nominaci na první akci reprezentační sedmnáctky. Tu ...

Číst více