Změny v kádru: Přicházejí Mikulík, Kubica a Andrlík

04.11.2015, Jakub Mezlík

Vzhledem k neuspokojivým výsledkům došlo v kádru Slavie během pauzy k několika hráčským změnám. Do Edenu míří útočníci Milan Mikulík a Zdeněk Kubica, a na střídavé starty obránce Tomáš Andrlík.

 
 

Tým opouštějí oba bratři Doležalové. "Jedná se o naše odchovance, kteří se ale herně delší dobu trápili, proto nyní mají možnost hledat si nový klub a my doufáme, že jim změna prostředí prospěje. Oběma děkujeme za odvedenou práci," říká sportovní manažer Luděk Bukač.

Zároveň byl potvrzen odchod obránce Petra Punčocháře a útočníka Jana Veselého, jimž byla ukončena smlouva, a na hostování do Ústí nad Labem míří Tomáš Andres. "Dali jsme mu možnost působit v jiném klubu, kde dostane více prostoru na ledě tak, aby se mohl probojovat na mistrovství světa do 20 let. V Ústí je na hostování do konce sezony s tím, že si ho můžeme v případě potřeby na konci ledna stáhnout," vysvětluje Bukač.

Do Slavie naopak přestupuje z Mladé Boleslavi útočník Milan Mikulík, který letošní sezonu zahájil v běloruském Grodnu. Během jedenácti zápasů tam nasbíral šest bodů za tři góly a tři asistence. Čtyřiatřicetiletý útočník má velké zkušenosti s první ligou, je jejím pětinásobným vítězem, přičemž celkově v ní odehrál 415 zápasů, v nichž získal 285 kanadských bodů.

Devětadvacetiletý Zdeněk Kubica bude ve Slavii hostovat do konce sezony. Letošní sezonu zahájil v Ústí nad Labem, kde v osmnácti zápasech nasbíral třináct bodů za pět tref a osm přihrávek. V sešívaném dresu se již objevil v šesti zápasech v sezoně 2009/10. V první lize má odehráno 358 zápasů, v nichž získal 129 bodů.

Dvacetiletý obránce Tomáš Andrlík bude ve Slavii působit formou střídavých startů z Plzně. Mládežnický reprezentant poslední dvě sezony strávil v zámořské juniorce, v profesionálních seniorských soutěžích zatím nepůsobil.

Názory FB uživatelů

 

Partneři
 


© 2001-2019 HC Slavia Praha & eSports.cz, s.r.o. | RSS kanál

Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno.
Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www.hc-slavia.cz

Hubnutí s fitness | Olympiáda dětí a mládeže