Dát do toho ještě víc srdce, velí po triumfu v sérii kapitán Novák

04.03.2017, Martina Kramerová, Jiří Mokrý

Sešívaní udělali v pátek poslední důležitý krok v prvním kole vyřazovacích bojů a na ledě Třebíče vyválčili postup do semifinále. Hru sešívaných dirigoval ze zadních řad velezkušený bek Jan Novák. Osmatřicetiletá slávistická ikona tak společně se svým týmem zaznamenala první úspěch na cestě za co nejlepším sezonním výsledkem. I když zároveň přiznala, že Slavia byla šťastnějším týmem. „Pro soupeře je konečný výsledek 4:0 až krutý. Po všech stránkách to byla vyrovnaná série a my byli nakonec šťastnější,“ přiznal.

 
 

Ve čtvrtek jste v Třebíči přidali důležitý třetí bod. Jak se mužstvo připravovalo na čtvrtý duel, který nakonec rozhodl o osudu celé série?
Vypadalo to tak, že jsme spíš vyčkávali, co soupeř vyrobí. S pátečním zápasem nemůžeme být spokojení. Až na našeho gólmana, který opět předvedl nadstandardní výkon. Od nás to vůbec nebylo jako zápas play-off. Nebyl odehraný dobře ani do útoku, ani do obrany. Nevím, jestli tam byla nervozita. Hodně jsme se zbavovali puku. Potom jsme ani nebruslili, nezabojovali v některých situacích. Máme co zlepšovat a tentokrát jsme byli o hodně šťastnější, že jsme dali gól při hře v početní výhodě. Celou sérii se čekalo, jestli dá soupeř v přesilovkách branku, nebo ne. Naštěstí nám to tam teď spadlo. Naše oslabení jsme naopak dobře ubránili, takže můžu klukům jenom poděkovat.

8:4
S takovým gólovým skóre skončila pro Slavii celá série s Třebíčí. Gólů si tedy fanoušci moc neužili.

Utkání dominovali brankáři a ani jednomu z týmu se nedařilo dostat přes neprostupnou hradbu jejich zákroků. Jak na to o přestávce reagovali trenéři?
U nás v kabině bylo trošku dusno. Ale jak už jsem říkal, bylo to zasloužené. My jsme neodehráli první třetinu vůbec dobře. Chyběla tomu šťáva, nasazení a takové to makání. Bylo to jen o tom, že jsme čekali, co udělá soupeř, nechali jsme ho tvořit, nechali jsme ho hrát. Přistupovali jsme k nim pozdě a v podstatě jsme celý zápas odehráli u nás ve třetině, což takhle nejde. Musíme do toho dát trošku víc srdce. Ale naštěstí ten zápas vyšel.

Přestože se na obou stranách hodně vylučovalo, dá se říct, že Slavia i Třebíč převedly férový boj bez větších záludností?
Bylo to fér od všech hráčů, nebyly tam žádné zákeřnosti, žádné sekání nebo záludné fauly. Řekl bych, že hráči hráli s velkým respektem a úctou k sobě navzájem. A takový by měl být hokej.

Velká výhoda? Náskok z Edenu, uvažuje Novák

Máte za sebou úspěšné čtvrtfinále. Pojďme se vrátit k jeho začátku. S čím jste do série šli a jak ji celkově hodnotíte?
Do série jsme šli samozřejmě s tím, abychom vyhráli. Ale věděli jsme, že nás nečeká vůbec lehký soupeř, který celou sezonu odehrával dobré zápasy. To samé jsme měli i my, takže jsme věděli, s čím na nás vlítnou. A protože nás v průběhu sezony dokázali i porazit, předpokládám, že oni měli stejně přečtené nás. Sérii jsme tedy očekávali vyrovnanou a řekl bych, že pro soupeře je konečný výsledek 4:0 až krutý. Upřímně si myslím, že předvedené hře neodpovídá, protože Třebíč předvedla dobrý výkon. Ale takový je hokej.

Co podle vás bylo klíčem k vítězství a postupu do semifinále?
Velkou výhodou pro nás byl náskok 2:0, který jsme si vypracovali při domácích zápasech v Praze. Byly to důležité dva duely. Jeden jsme vyhráli dokonce až na penalty. Ale jak už jsem říkal, celá série se odvíjela od toho, kdo bude šťastnější, protože oba týmy předváděly stejné výkony. Bylo to o jedné chybě. Jak nás, tak i soupeře podrželi gólmani a byla to po všech stránkách opravdu vyrovnaná série.

Jak dobrý vstup do play-off berete? Máte podle vás splněno?
Splněno? To snad není nikdy (směje se – pozn. redakce). Všichni kluci chtějí hrát, nikdo to teď nechce zabalit a být doma. Každý chce hrát hokej a hrát co nejdéle. Čeká nás další série. Ještě není jisté, kdo na nás nastoupí, ale to je jedno. My budeme chtít hrát svůj hokej a budeme doufat, že se nám bude dařit a že to odehrajeme se ctí.

Názory FB uživatelů

 

Partneři
 


© 2001-2018 HC Slavia Praha & eSports.cz, s.r.o. | RSS kanál

Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno.
Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www.hc-slavia.cz

Hubnutí s fitness | Olympiáda dětí a mládeže