Permanentky Informace o vstupenkách Vstupenky online
OHLASY
8. srpna 2018

Antoš zase ve Slavii! Splněný sen, říká Milan Antoš junior

Věkem patří do juniorky, přesto si už střihl premiéru za sešívané áčko. Osmnáctiletý obránce Milan Antoš zažil v úterý hodně povedený večer. V první obraně předvedli ve dvojici s Jindřichem Barákem spolehlivý výkon a navíc pomohli Slavii k vítězství. Mladý talent mohl litovat jen jediného. Triumf nad kazašským Pavlodarem (3:2) neviděl jeho nejvěrnější fanoušek, tatínek a slávistická legenda Milan Antoš starší. „Nemohl. Je na soustředění s dorostem,“ řekl o jeho absenci. „Ale zápas za áčko? Super pocit a splněný sen,“ rozplývala se sešívaná naděje.

Připsal jste si svůj první start v dospělém hokeji. Jaký to byl pocit nastoupit za áčko Slavie?
Byl to super pocit. Zahrát si konečně za chlapy pro mě bylo něco úžasného. Splněný sen. Poprvé jsem hrál za áčko a navíc za Slavii, kde hrál můj táta.

1
Tolikátý start za slávistické áčko si připsal mladý Milan Antoš. V prvním týmu to byla jeho premiéra.

Pro vás jsou taková utkání o to speciálnější, že na tribuně vás sleduje tatínek, slávistická ikona. Jaké to pro vás je?
Pro mě je to velký vzor a samozřejmě se chodí koukat. Tentokrát zrovna nemohl, protože je na soustředění s dorostem, ale jinak když může, tak přijde. Já jsem za to moc rád.

Někteří rodiče své děti cepují, jiní zase jen chválí. Co u vás doma. Je Milan Antoš spíš nekritický fanoušek, nebo naopak?
Je obojí. Snaží se mě pochválit, ale když je potřeba, vytkne mi chyby a snaží se mi ukázat, co dělám blbě a jak se mám zlepšit. Pro mě je to důležité a super.

Milan Antoš starší vedl Slavii jako kapitán v roce 1994 do extraligy, v roce 2003 s ní vyhrál titul. Dnes působí na lavičce dorostu

Ve svém zápasovém debutu jste nastoupil v obranné dvojici s Jindřichem Barákem. Jak se vám s tak zkušeným hokejistou spolupracovalo?
Hrálo se mi s ním výborně. Je spolehlivý, vysvětlí mi, co je potřeba. Pomůže mi. Hodně toho odbruslí a je fakt skvělý.

Kazašský Pavlodar byl vcelku neznámým a trochu exotickým soupeřem. V čem vás prověřil. A co se naopak týmu nejvíc dařilo?
Myslím, že se nám povedlo odehrát dobrý zápas. Navíc jsme vyhráli, což je také důležité. První výhra v přípravě. A tak to má být. Soupeř byl o hodně zkušenější. My jsme ho ale urvali svou hrou. Povedlo se nám dát třetí gól, což podle mě rozhodlo. Další dny zase potrénujeme a půjdeme do toho znova.

Sestava se v úvodu herní přípravy hodně točí a soupiska vypadá pokaždé jinak. Jaké to je z pohledu hráče. Nevládne na ledě trochu chaos?
Hra je ještě taková „uházená“. Ještě to není úplně ono. Jsme rozdělení na dva týmy a už spolu trénujeme celkem dlouho, zhruba třetí týden, takže z toho pohledu je to docela dobré a podle mě se to bude pořád zlepšovat.

Milan Antoš junior už si střihl jeden start za reprezentační sedmnáctku

Na Slavii se letos sešla vcelku nesourodá parta starých mazáků a mladých hráčů . Co říct na atmosféru, která panuje v kabině?
Starší kluci nás přijali skvěle, vzali nás do party a hned nám nabídli tykání. Jsou opravdu hodní a ve všem nám pomohou a poradí. Za mě je atmosféra výborná.

V přípravě s áčkem trénujete, vyzkoušel jste si zatím i jeden ostrý duel. Jak vidíte své šance v sezoně? A co podle vás můžete týmu nabídnout?
Především jsem moc rád za šanci, že tu mohu trénovat. Je to pro mě do budoucna super, protože si vyzkouším dospělý hokej. Jestli tady zůstanu, nebo ne, je na trenérech. Oni musí zhodnotit, jestli na to mám, nebo nemám. Já budu rád za každý trénink či zápas, který mě nechají odehrát.

Autor Martina Kramerová
Nepřehlédněte
A-TÝM 4.6.2020

Do Slavie se vrací další odchovanec! Obranu vyztuží Daniel Krejčí

V Edenu vyrůstal, přesto má osmadvacetiletý obránce Daniel Krejčí na svém kontě méně zápasů ve slávistickém áčku než většina hráčů současného kádru. Svoji sbírku 51 startů bude moci ale brzy ...

Číst více
A-TÝM 3.6.2020

Ve Slavii se buduje skvělý tým. Už se těším na sezonu, říká Kružík

Nejnovější posilou slávistického kádru je útočník Daniel Kružík, který byl v uplynulé sezoně jedním z tahounů ústeckého Slovanu. Také ve Slavii by měl přispět především svoji produktivitou. „Vedení i ...

Číst více
MLÁDEŽ 3.6.2020

Příprava mládeže je v plném proudu. Co je nového v realizačních týmech?

Kromě áčka se na novou sezonu pilně připravují i všechny mládežnické kategorie. Před sebou mají ještě téměř měsíc letního drilu. Celkem pak budou mít za sebou sedm týdnů náročných tréninků, které by ...

Číst více
A-TÝM 2.6.2020

Slavia posiluje ofenzivu. Přichází Daniel Kružík

Slávistický dres v minulosti už krátce oblékal, loni byl tahounem ústeckého Slovanu. Nyní se třiadvacetiletý kladenský odchovanec Daniel Kružík stěhuje do Edenu, aby posílil ofenzivu sešívaných pro ...

Číst více