Permanentky Informace o vstupenkách Vstupenky online
OHLASY
15. ledna 2020

Bílek po debutu: Jsem zvyklý dávat góly, teď zas vím, jak to chutná

Přišel, dal gól a zvítězil. I tak by se dal popsat první zápas Vítězslava Bílka za Slavii. Šestatřicetiletý útočník posílil sešívané v rámci střídavých startů z Kladna a hned při svém debutu na ledě Českých Budějovic gólem pomohl k výhře 3:2 v prodloužení.

Jak ses cítil ve svém prvním utkání za Slavii?
Je to příjemný pocit, dal jsem gól a po delší době zase vím, jak to chutná. Jsem zvyklý dávat branky a ne že bych šance v poslední době neměl, ale chybělo mi trochu štěstí, takže jsem rád, že se ke mně zase dneska přiklonilo a já jsem mohl klukům pomoct k dnešnímu vítězství.

Lepší debut v novém týmu sis ani přát nemohl, že? Vstřelit branku a porazit lídra soutěže na jeho ledě.
Je to příjemné. Já se na každý zápas připravuju na sto procent, pak je to trochu i o štěstí a ono se to už na sebe nabalí. Kluci dnes hráli perfektně, musím pochválit celý tým. Makali celý zápas, navíc proti takovému soupeři, jako jsou Budějovice.

Bylo vidět, že jste se dneska soustředili jak na defenzivní výkon, tak na aktivní hru a forčeking. Bylo právě tohle to, co vám trenéři kladli před začátkem na srdce?
Řekli jsme si něco před zápasem, věděli jsme, že hrajou agresivní a útočný hokej, někdy za cenu rizika, a byli jsme na to připraveni. Řekli jsme si, že chvilku počkáme a zkusíme hrát jako oni. Jak měli puk vzadu v obraně, šli jsme do nich a bylo vidět, že hned nemají čas na to ho rozehrát. Když jim člověk ten čas dá, umí to potrestat. To se taky stalo, udělaly se dvě chyby a oni skórovali. Ale celkově jsme k tomu přistoupili zodpovědně a minimalizovali jsme jejich šance. Musím před kluky smeknout.

„Kluci dnes hráli perfektně, musím pochválit celý tým. Makali celý zápas.“
Vítězslav Bílek po utkání s Českými Budějovicemi

Přiblížíš, jak se zrodily tvoje střídavé starty do Slavie?
Bylo mi řečeno, že půjdu na výpomoc do Slavie, takže jsem tady a rád vypomůžu. Vampy (Petr Vampola) zas naopak pomáhá Kladnu. Takový je hokej a tak k tomu přistupuju.

Svým gólem jsi ve 31. minutě vyrovnával na 2:2. Filip Vlček ti tam dal parádní nahrávku a tobě to už pak „jen stačilo“ to tam bekhendem zvednout.
Dal mi to tam parádně. Puk se při té situaci odrazil za modrou čáru, hnedka jsem to Filipovi přiklepl, on to výborně zpracoval, zatáhl, navázal na sebe hráče a nahrál mi exkluzivní žabkou přesně dopředu tak, že já jsem už jenom nastavil hokejku a zvednul to pod víko. Kloubouk dolů, jakou krásnou žabku mi tam dal.

Do třetí třetiny jste vstoupili aktivně, měli jste šance, ale pak vás Motor začal přehrávat. Tam bylo hodně důležité, že vás při několika závarech podržel v brance Martin, souhlasíš?
Asi jsme trošku cukli, jak jsme se báli o výsledek. To si ale právě myslím, že je špatně, protože takový tým to umí potrestat. Musím ovšem vyzdvihnout Mártyho – v klíčových okamžicích nás podržel a i díky němu si domů odvážíme dva body.

Hrál jsi v přesilovkách, v oslabeních, trenéři tě hodně využívali. Jsi rád, že jsi na ledě dostal tolik prostoru?
Jsem moc rád, že můžu hrát. Čím víc jsem na ledě, tím líp se cítím. Přece jenom už mi taky není 20 let, ale 36 a potřebuju být v tempu. Jsem rád, že mě tam trenéři takhle proložili a mohl jsem se dostat do tempa. Pak už se snažím jen zapracovat, abych odvedl svoje maximum.

Je ještě něco, čeho sis všiml a na čem by bylo potřeba do příštího utkání zapracovat?
Jsem tady krátce, dneska ráno jsem byl s kluky na rozbruslení a hnedka jsem jel na zápas. Musím se s kluky poznat, čas na to určitě bude. Uvidíme, zapracujeme ještě na nějakých detailech, ale myslím si, že kluci to, co se jim řekne, plní. Řekneme si něco na ledě, aby se každý snažil odehrát to svoje.

Autor Šimon Rogner
Nepřehlédněte
A-TÝM 29.5.2020

Příprava se musí oddřít, ví Šteiner. Co mu pomáhá při regeneraci?

David Šteiner nedávno oslavil své dvaadvacáté narozeniny, ale startů za Slavii už nasbíral téměř sto. V rozhovoru mluví mladý útočník o letní přípravě pod novým trenérem i o regeneraci během ...

Číst více
A-TÝM 27.5.2020

Jaroslav Bednář se bude připravovat se Slavií

V uplynulé sezoně sbíral v dresu Vrchlabí ve druhé lize více než dva body na zápas a s tímhle průměrem byl nejlepším hráčem celé soutěže. Jaroslav Bednář i ve svých třiačtyřiceti letech stále válí a ...

Číst více
A-TÝM 26.5.2020

Kluby Chance ligy navrhly podobu soutěže pro nový ročník

V úterý se v Praze uskutečnil aktiv Chance ligy, na němž zástupci devatenácti klubů schválili návrh podoby soutěže pro sezonu 2020/21. Ten bude předložen výkonnému výboru Českého hokeje, který ...

Číst více
MLÁDEŽ 25.5.2020

PANE TRENÉRE: Na draftu je pořádný frmol, přibližuje skaut Minnesoty Benýšek

K trénování ve Slavii se dostal před šesti lety, když s hokejem začínal jeho syn. Ladislav Benýšek (na fotce vlevo) započal svoji trenérskou kariéru s přípravkou, kterou v uplynulé sezoně dotáhl do ...

Číst více