22. leden
Litoměřice Slavia
17:30
25. leden
Chomutov Slavia
16:00
VSTUPENKY
Permanentky Informace o vstupenkách Vstupenky online
A-TÝM
18. července 2018

Boj o místo v áčku? Obrovská výzva a impuls do další práce, ví Matějka

V pondělí začne slávistům příprava na ledě, o místo v kádru bude bojovat také řada mladých hokejistů, kteří vyšli z juniorky. Jedním z nich je i útočník David Matějka. „Je to obrovská výzva dostat možnost se poprat o místo v áčku. Mám velkou motivaci se ukázat,“ hlásí mladý hokejista.

O místo v A-týmu pražské Slavie bojuje před nadcházející sezonou hodně mladých hráčů. A jedním z oněch šťastlivců je i útočník David Matějka, který v loňském roce oblékal dres sešívané juniorky.

„Je to obrovská výzva dostat možnost se poprat o místo v áčku, ještě když jde o tým jako je Slavia. Znamená to pro mě impuls k další tvrdé práci. Beru to trochu i jako ocenění mého dosavadního snažení, protože i tahle šance je pro mě hodně cenná,“ říká mladý slávista.

Za pár dnů vyjedou sešívaní po dovolené na led a Matějka tak bude mít spolu s ostatními mladými kolegy jedinečnou příležitost ukázat trenérům, že si místo v sestavě zaslouží. „Motivaci se ukázat mám velikou. Na led už se moc těším, tréninky budou příjemnější než v suché přípravě.“

Tréninky byly náročné a pestré

Na lavičce červenobílých došlo během letní přípravy ke změně na trenérském postu. Zhruba od poloviny června koučuje Pražany Miloš Říha mladší, který přišel do Slavie z Litoměřic. „Tréninky v suché přípravě byly velmi kvalitní a náročné. Tréninkový proces byl pestrý, náročný a hlavně mělo každé cvičení smysl a význam pro lední hokej,“ pochvaluje si Matějka a už vyhlíží tréninky na bruslích.

Jan Šergl a David Matějka během suché letní přípravy.

„Na ledě jsem se s panem trenérem ještě nesetkal, ale myslím si, že bude hodně náročný. Nikomu nedá nic zadarmo a bude vyžadovat po hráčích stoprocentní nasazení. Myslím, že bude chtít hrát moderní rychlý hokej, což se mi zamlouvá,“ dodává nadějný útočník.

V kabině se před nadcházející sezonou sešlo poměrně hodně hráčů z loňské juniorky a stejně jako jeho spoluhráči i Matějka si kolektiv pochvaluje. „Pro nás mladé je určitě příjemné, že je nás tu tolik a navzájem se známe. Jsme přibližně stejně staří, takže řešíme podobné věci a takové ty naše klasické pseudoproblémy,“ směje se.

A mladý tým by mohl být úspěšný i na ledě. Povede se juniorům navázat na výkony z loňské úspěšné sezony? „To se neodvažuju odhadovat, protože dospělý hokej je naprosto o něčem jiném. Myslím ale, že každý z nás má slušný potenciál něco jednou dokázat a je pouze na nás, jestli se nám to povede,“ vysvětluje mladý forvard.

Starší nám rádi poradí, líbí se mi jejich přístup

Pomoci k úspěchu by mladíkům měli i rady od starších hráčů. Novák, Drtina, Doležal, Krejčík, Šagát. To jsou hokejisté, kteří mají zkušeností na rozdávání, čehož si je vědom i Matějka. „Byl jsem až překvapený, jak vlídně nás starší hráči mezi sebe přijali. Snaží se nám předávat svoje zkušenosti a poznatky. Je jen na nás, jestli si z toho něco vezmeme. Mně se ale určitě líbí jejich přístup k trénování, do všeho jdou naplno a z toho by si každý mladý hráč měl vzít příklad.“

A právě odhodlání a nadšení pro hru mladému útočníkovi rozhodně nechybí. „Kdybych se měl fanouškům představit, tak se asi popíšu jako houževnatý praváček, který hraje srdcem a na ledě nechá pro úspěch týmu duši,“ říká a následně odpovídá na záludnou otázku, co pro něj znamená Slavia.

„Slavii jsem odmalička fandil. Navíc v ní působím od dorostu, takže k ní určitě mám osobní vztah. Klub mého srdce je sice TJ Sušice, protože v Sušici jsem s hokejem začal, ale na Slavii nedám dopustit,“ uzavírá s úsměvem.

Autor Michal Toman
Nepřehlédněte
MLÁDEŽ 20.1.2020

Nejlepší mládežníci se chystají za Červenkou do Švýcarska

Slavia již zná všechny vítěze dlouhodobé soutěže pro hráče mládežnických kategorií od dorostu po 5. třídu, kteří pojedou na konci ledna na výlet do Rapperswilu za Romanem Červenkou. Mladí slávisté ...

Číst více
MLÁDEŽ 20.1.2020

Představujeme nejlepší mladé hráče za listopad 2019

Vzhledem k programu mládežnických týmů v průběhu prosince došlo k vyhlášení nejlepších hráčů za listopad až v průběhu ledna. Vítěze v kategoriích 2.-9. třída vám nyní představujeme v krátkých ...

Číst více
A-TÝM 19.1.2020

Šmerha si vyzkouší extraligu, má střídavé starty do Kladna

Tomáš Šmerha si díky skvělým výkonům v našem dresu vysloužil zájem z extraligy. Jedenadvacetiletý slávistický forvard má nově vyřízeny střídavé starty do Kladna a v neděli by si měl v dresu Rytířů ...

Číst více
OHLASY 19.1.2020

Proti Přerovu jsme dominovali v bruslení, říká obránce Veber

Mladý obránce Václav Veber si odbyl svůj debut za sešívané již proti Českým Budějovicím, ale v zápase proti Přerovu se poprvé představil před domácími fanoušky. Přestože do zápasu nastoupil jako ...

Číst více