9. srpen
Sparta Slavia
18:30
11. srpen
M. Boleslav Slavia
17:00
VSTUPENKY
Permanentky Dárkové poukazy Informace o vstupenkách Vstupenky online
ROZHOVORY
20. května 2022

Budeme se snažit, aby noví kluci zapadli, říká Knotek. Zůstal i kvůli dětem

Na konci listopadu se stal podruhé otcem – nejproduktivnější slávista minulé sezóny Tomáš Knotek říká, že právě narození dítěte bylo jedním z hlavních důvodů, proč podepsal v Edenu novou smlouvu. V rozhovoru mluví o své letní přípravě, zálibách, ale i o světovém šampionátu ve Finsku.

Na konci listopadu ses stal podruhé otcem. Byl tohle hlavní důvod, proč ses rozhodl zůstat ve Slavii?

Byl to jeden z hlavních důvodů, protože mám dvě malé děti, nějaké zázemí máme na Kladně, což je kousek. Bral jsem v potaz to, jakou roli budu mít v týmu, i to, že se mi loni dařilo. Doufám, že sezóna bude podobná, ale samozřejmě s lepším koncem pro tým.

Měl jsi i nějaké jiné nabídky?

Myslím, že sezóna se povedla, takže jsem měl jiné nabídky. Nebudu lhát, že jsem je neřešil, ale když jsem si dal proti sobě pro a proti, tak pro mně Slavia vyšla nejlépe. Jsem rád, že budu pokračovat ve stejném klubu.

„Bral jsem v potaz to, jakou roli budu mít v týmu, i to, že se mi loni dařilo.“
Tomáš Knotek o nové smlouvě
Běží vám letní příprava, ty se připravuješ individuálně. Na co se zaměřuješ?

Prodloužil jsem si sezónu v Boleslavi, takže jsem přípravu začal trochu později. Momentálně jsem ve fázi, kdy se zaměřuju hlavně na vytrvalost, ale do srpna, respektive až do září je dost času potrénovat. Měl jsem to takhle vždycky, i loni a fungovalo to, takže doufám, že příprava bude zase kvalitní.

Změnila se tvoje příprava oproti době, když jsi byl mladší?

Je víc individualizovaná a šitá na mě, než když nás tam je dvacet a všichni děláme stejné věci. Když mám po zranění nebo nemůžu běhat, tak se to nahradí něčím jiným. Je to pro mně jednodušší, a i proto mám radši individuální přípravu.

Radši tenis než hokejbal

Co chcete jako tým v příští sezóně změnit?

Dávali jsme hodně gólů, ale na druhou stranu dnes hokej vyhrává spíš obrana a brankář. Musíme to sladit tak, abychom dostávali co nejméně gólů. Hodně zápasů jsme ztratili v posledních minutách, což nás stálo přímý postup do čtvrtfinále a možná přijatelnějšího soupeře. Celkově chceme zlepšit hlavně taktiku a samozřejmě produkovat ofenzivu.

V týmu se událo hodně změn v hráčském kádru. Co na ně říkáš?

Tak to zkrátka je, vždy někdo přijde a někdo odejde. Odešlo hodně zkušených hráčů a některé odchody samozřejmě mrzí, ale zároveň přišlo plno kvalitních hráčů. My starší se budeme snažit, aby noví kluci zapadli a abychom v sezóně hráli to, na co máme.

Chystáš se někam v létě na dovolenou?

Do Turecka. Už jsme tam byli sami s manžekou, ale letos pojedeme na doporučení s dětmi. Moc se na to těším. Nejsem příznivec moře, které má korálové útesy, docela se toho bojím. Vím, že v Turecku takové není, takže se tam vykoupeme.

Máš nějaké koníčky, které provozuješ po sezóně?

Rád si zahraju tenis, i když na něj teď moc času nebylo. Tím, že mám malé děti, tak se snažím věnovat spíš jim, aby se taky něco naučily. Jelikož jsem v sezóně často pryč, tak chci, aby strávily čas se svým tátou.

Někteří kluci z týmu hrají během volna po sezóně golf nebo třeba hokejbal. Co ty a tyhle sporty?

Spíše ten tenis. Letos mě sice Petr Kafka vylákal na inline hokej, ale já ho hrál asi před sedmi lety a nic mi moc neříká, takže jsem musel odmítnout. Snažím se spíš odpočívat.

„Jelikož jsem v sezóně často pryč, tak chci, aby strávily čas se svým tátou.“
Tomáš Knotek o času s dětmi
Běží hokejové mistrovství světa ve Finsku. Stíháš sledovat zápasy českého týmu?

Viděl jsem zápas se Švédy. Viděl jsem taky zápas Finy s Američany a musím říct, že Finové budou jedním z největších favoritů, i díky tomu, že je žene domácí publikum.

Kdo podle tebe šampionát vyhraje?

Musím říct, že i Švédové mají dobrý tým, navíc odpadlo Rusko. Ani my nejsme bez šance, ale Finové a Švédové mají největší šanci uspět, i vzhledem k tomu, co postavila Amerika a Kanada. Černým koněm turnaje jsou pro mě Švýcaři.

Bereš si ze sledování zápasů MS něco, co bys chtěl praktikovat ve své vlastní hře?

Ti hráči jsou na jiné úrovni než my v první lize, ale vždycky se dá něco odkoukat. Koukám spíš na to, jak se hráči chovají v určitých situacích – jak si pokrývají puk nebo hráče.

Snil jsi dřív o tom, že si zahraješ v mužské reprezentaci?

Myslím si, že to je sen každého hráče. Do dvacítky jsem objel všechny reprezentační akce, takže jsem samozřejmě doufal v to, že by se to mohlo někdy povést. Bohužel se to nepovedlo, co se dá dělat. Život jde dál a znám spoustu kluků, kteří tam teď jsou a se kterými jsem hrál. Přeju jim jen to nejlepší a dufám, že se jim bude dařit.

Z aktuálního týmu jsi hrál s Michalem Jordánem a Tomášem Kundrátkem, a to na MS do 18 let v roce 2007. Jsi s nimi dodnes v kontaktu?

S oběma jsem objel všechny reprezentační akce. Nemůžu říct, že jsme úplně v kontaktu, nicméně víme o sobě. Když jsem hrál letos za Boleslav, tak jsem hrál proti Třinci a trošku jsme se s Tomášem bavili. V reprezentacích byly vždy dobré vztahy.

Autor Matěj Sousedík
Nepřehlédněte
A-TÝM 4.7.2022

Nejrychleji stříleli v Edenu obránci. Kdo vyhrál?

Hokejisté Slavie si vyzkoušeli, jak rychle umí vystřelit. Kdo vyhrál a jaký mají recept na nejrychlejší střelu? Podívejte se na video!

Přehrát video
A-TÝM 1.7.2022

Talentovaný útočník Lukáš Strnad podepsal smlouvu se Slavií!

Osmnáctiletý útočník Lukáš Strnad, který v minulém roce nakoukl i do reprezentace, podepsal ve Slavii svoji první profesionální smlouvu. Přestože je věkem stále ještě junior, měl by se poprat o ...

Číst více
ROZHOVORY 29.6.2022

Děláme hodně vytrvalost, pan Málek nás nešetří, směje se Pittr

Michal Pittr se ve svých 19 letech připravuje na první sezonu v slávistickém áčku. V té loňské se na konci zranil, teď už ale trénuje naplno. „Děláme hodně vytrvalost, pan Málek svoje má speciality a ...

Přehrát video
FANOUŠCI 24.6.2022

Rozlučka Jardy Bednáře a Marka Tomici v srpnu v Edenu!

Rozlučka slávistických legend Jardy Bednáře a Marka Tomici se blíží. Ve středu 24. srpna od 18:00 se v Edenu sejdou hokejové osobnosti ke speciálnímu exhibičnímu zápasu. Vstupenky jsou v prodeji na ...

Číst více