13. srpen
Slavia Sokolov
17:30
18. srpen
Litoměřice Slavia
18:00
VSTUPENKY
Permanentky Informace o vstupenkách Vstupenky online
MLÁDEŽ
12. července 2020

Být mezi nejlepšími? To jsem nečekal, říká brankář dorostu Volevecký

S hokejem začínal v České Lípě a do branky se dostal vlastně náhodou. Patnáctiletý gólman Tomáš Volevecký má za sebou první sezónu ve Slavii, která se mu nesmírně vydařila. V dorostenecké extralize patřil k úplně nejlepším brankářům, dokonce má za sebou i první juniorskou zkušenost. Čtyřikrát během sezony se blýskl čistým kontem.

Jak jsi spokojený s uplynulou sezonou?
Mrzí mě, že jsme neodehráli play-off, protože si myslím, že jsme měli na velký úspěch. Ale i přes to jsem se sezónou spokojený. Jak s mým výkonem, tak jak jsem to se spoluhráči zvládli. Na začátku byl hlavní cíl se zachránit a nakonec jsme to dotáhli až na 3. místo ve skupině.

Tomáš Volevecký

 • brankář
 • 15 let
 • Statistiky

 • Zápasy: 20
 • Průměr gólů: 2,19 (4.)
 • Úspěšnost: 92,61 (3.)
 • Čistá konta: 4 (2.)
 • V závorce je uvedeno umístění
  v dané statistice mezi všemi brankáři
  dorostenecké extraligy.

V úvodu dostal přednost starší Pittr, na tebe se dostalo až později. Jak jsi tu situaci vnímal?
Věděl jsem, že ze začátku rozhodně chytat nebudu, jelikož jsem byl naprostý nováček v soutěži. Měl jsem se toho ještě hodně co učit, abych se mohl postavit do brankoviště.

Který ze zápasů byl pro tebe nejpovedenější?
Určitě to byl můj druhý zápas s Hradcem Králové v Edenu, který jsme vyhráli 6:0. Byla to moje první nula, navíc jsme porazili první tým v tabulce. V tu dobu jsem si nemohl nic víc přát a byly to nepopsatelné pocity.

A na který bys nejradši zapomněl?
Tak tady mám taky jasno, nejradši bych zapomněl na zápas ve Zlíně. Tam jsem dal dokonce první gól, bohužel ale do vlastní brány. (směje se)

Nakonec jsi patřil k nejlepším gólmanům celé soutěže, čekal jsi, že se ti může tak dařit?
Byl to raketový start a vůbec jsem to nečekal. Kdyby mi někdo řekl, že se mi bude takhle dařit, tak bych se mu akorát vysmál a považoval ho za blázna.

V dorostu jste byli čtyři gólmani, jak těžké bylo se prosadit?
Těžké to samozřejmě bylo, jelikož kluci už měli dost odchytáno a byli více zkušení. Myslím ale, že se mi podařilo rychle se jim vyrovnat.

Jednou ses taky dostal do branky v juniorce…
Byla to dobrá zkušenost, ale vím, že je ještě velký prostor se zlepšovat. Musím dál makat, abych za juniorku mohl taky jednou nastupovat pravidelně a ukázat, co ve mně je.

Toužil jsem po větším klubu, Slavii odmítnout nešlo

Pro tebe to byla první sezóna ve Slavii, co to pro tebe znamená?
Znamená to pro mě hodně. Zjistil jsem, že můžu chytat i na takovéto vysoké úrovni. Zároveň jsem si uvědomil, že je stále hodně prostoru, kam se posouvat. Můžu být lepší, než jsem si vůbec myslel.

Do Slavie jsi přišel z České Lípy. Jak se vůbec zrodil tvůj přesun?
Začalo to tím, že jsem se s rodiči začal čím dál tím víc bavit o mé budoucnosti v hokeji i ve škole. Přemýšleli jsme, jak bych se mohl dostat do většího klubu. Nakonec nás napadlo zkusit nějaký brankářský kemp, kde by si mě mohl někdo všimnout. Dostal jsem se na Goalie Service, kde působí i pan Dohnal s panem Málkem (trenéři brankářů ve Slavii). Hned na prvním kempu jsem zaujal pana Dohnala a později i pana Málka. Po druhém kempu přišel pan Dohnal s nabídkou do Slavie a tu jsem nemohl odmítnout.

Přemýšlel jsi o přesunu do většího klubu dlouhodoběji, nebo tě to napadlo až v dorosteneckém věku?
Nad touto otázkou jsem přemýšlel delší dobu, ale na opuštění domova jsem ještě nebyl připraven a bál jsem se, že to na intru sám nebudu zvládat.

Pomohlo ti při adaptaci ve Slavii, že jsi na začátku sezóny mohl chytat na střídavé starty i doma v České Lípě?
Bylo super, že když jsem nechytal na Slavii, tak jsem si mohl zachytat v Lípě a vidět se s kamarády a rodinou.

Kdy ses rozhodl, že bys chtěl hrát hokej?
Když mi bylo šest, tak k nám přišli do školky ukázat hokejové věci a řekli nám, že je v Lípě nábor hokejistů. Hned, když jsem to viděl, jsem měl jasno. Budu hokejistou!

Bylo od začátku jasné, že budeš brankářem?
Vůbec ne. První rok jsem byl jako hráč a pokračoval jsem tak i ve druhém. Ale v půlce sezony jsme v Boleslavi neměli gólmana, tak se na mě trenér otočil a řekl, ať to zkusím, Tak jsem si poprvé stoupl do branky a už jsem tam zůstal, za což jsem rád.

V hlavě mám i reprezentaci, hlavní je ale úspěch ve Slavii

Máš za sebou letní přípravu, jak náročná byla?
Byla to první suchá příprava na Slavii. Byla to velká změna, ale i velká dřina.

Kromě týmových tréninků s dorostem jsi měl i brankářské. Na co se tam soustředíte?
Brankářské tréninky nejsou tolik o posilovaní a o hráčské vytrvalosti. Spíše se zaměřujeme na reakci, postřeh, hbitost, rychlé rozlišení situací a posílení dolní části těla s vlastní vahou.

Tomáš Volevecký (vlevo) se svým
parťákem z dorostu Michalem Pittrem.

Jednou týdně jsi měl také možnost se připravovat s juniorskými brankáři, o kolik těžší to bylo?
Rozdíl je tam velký. Tréninky jsou těžší a v některých cvičeních se už ty tréninky vyrovnávají těm v áčku. Všechno se to musí dělat naplno, takže jsem potom občas ani nemohl chodit. Naštěstí jsme si s kluky z juniorky sedli, trénink je potom příjemnější.

Do dorostu se v nové sezoně přesunou noví hráči z kategorie starších žáků. Co od toho očekáváš?
Očekávám spoustu nových zkušeností, nových kamarádů a doufám, že i výher. Určitě bychom chtěli v první řadě udržet extraligu a pak udělat i dobrý výsledek v play-off. Osobně bych si přál nakouknout do reprezentace.

A to nemusí být tak nereálné. Loni jsi patřil ve svém ročníku k nejlepším brankářům v Česku…
V hlavě to samozřejmě mám a rád bych se do ní dostal, ale pořád mám za sebou oproti ostatním jen jednu sezonu a nemám tolik odchytáno.

Po konci letní přípravy máš necelý měsíc volno, jak ho budeš trávit?
Samozřejmě si doma zaházím s tenisáky, zacvičím si, proběhnu se, abych si udržel fyzičku. A zbytek strávím u bazénu, na kole, na výletech a na všelijakých akcích, co se doma vymyslí.

Autor David Mencl
Nepřehlédněte
A-TÝM 6.8.2020

Představujeme naši novou vizuální identitu!

U příležitosti 120. výročí od založení klubu mění Slavia svoji vizuální identitu. Do nadcházející sezony vstoupíme s novou tváří, jejíž základem je logo odkazující na tradiční slávistické hodnoty.

Číst více
ROZHOVORY 5.8.2020

První týden přípravy na ledě je vždycky peklo, svěřuje se Kuťák

Filip Kuťák přišel do Slavie koncem minulého léta a v průběhu sezóny si vybudoval náležitý respekt soupeřů. Teď se připravuje na svůj druhý ročník v Edenu, ve kterém by měl patřit k tahounům mužstva. ...

Číst více
ZPRÁVY Z KLUBU 5.8.2020

Zemřel Ladislav Slížek, muž s velkým slávistickým srdcem

V nedožitých 72 letech zemřel Ladislav Slížek. V našem klubu zanechal stopu jako hráč, dlouholetý trenér a později i zaměstnanec. HC Slavia Praha vyjadřuje upřímnou soustrast všem pozůstalým.

Číst více
ZPRÁVY Z KLUBU 4.8.2020

Novým spolumajitelem Slavie se stal Jiří Vlasák

HC Slavia Praha rozšiřuje akcionářskou strukturu. Novým spolumajitelem a členem představenstva se stal Jiří Vlasák, který získal od Standy Tichého desetiprocentní podíl v klubu.

Číst více