13. srpen
VSTUPENKY
MLÁDEŽ
3. července 2020

Chceme, aby kluci makali, ale zároveň se bavili hokejem, říká trenér dorostu Slížek

Dorostenci mají za sebou letní přípravu, v rámci níž se s týmem připravovala celá řada nových hráčů. Trenér Ladislav Slížek se v rozhovoru krátce ohlíží za uplynulým obdobím a nastiňuje představy pro novou sezonu. Co očekává od svých svěřenců?

Jak jste spokojen s průběhem letní přípravy a odvedenou prací svých svěřenců?
Letní příprava byla kvůli pandemii specifická a trochu kratší, ale s jejím průběhem jsem spokojen. To, co jsme chtěli, jsme udělali, kluci pracovali všichni na sto procent, takže si nemůžu stěžovat.

Kluci mají za sebou fyzické testy, na co byly zaměřené a jaké přinesly výsledky?
Testy, které absolvovali, máme předepsané ze svazu, je v nich patnáct set metrů, pětiskok, agility běh s kuličkou, bez kuličky a s hokejkou. Upřímně, my od těch testů zase tolik neočekáváme, spíše jsme splnili povinnost a na jejich výsledky s Milanem Antošem tolik nekoukáme.

Čeká vás deset přípravných utkání na novou sezonu. Budou důležité hlavně výsledky, nebo vyzkoušíte různé způsoby hry?
Už v loňské sezoně jsme se na výsledky přípravy neohlíželi, podle toho to možná i vypadalo. Nicméně letos je ten tým zase nový, protože přišli kluci ročníku 2005. Je nás 36 a chceme, aby nás bylo co nejvíc. Na výsledky v přípravě rozhodně hrát nebudeme.

„Budeme se připravovat na to, abychom skončili minimálně do čtvrtého místa a postoupili do lepší skupiny.“
Ladislav Slížek o cílech pro nadcházející sezonu

Soutěž se bude hrát systémem, který se po jedné sezoně opět vrací. Jak se na to díváte?
Nemůžu srovnávat. U dorostu jsem byl v loňské sezoně a myslím si, že to vypadalo dobře, jelikož jsme se střetli i s moravskými mužstvy. Trochu mě mrzí, že tenhle systém nezůstal, ale jsem malý pán, abych o tom rozhodoval, takže to beru tak, že takhle bylo rozhodnuto. My se budeme připravovat na to, abychom skončili minimálně do čtvrtého místa a postoupili do lepší skupiny. Nemá cenu se moc pitvat v tom, jakým systémem se soutěž hraje.

Jakou hrou se budete chtít prezentovat?
S Milanem jsme oba útočníci, takže máme rádi útočný hokej. Neznamená to, že budeme bezhlavě útočit, ale budeme chtít co nejvíce držet kotouč, hrát aktivně a držet tempo hry. Uvidíme, co nám soupeř dovolí.

Jaké máte cíle do nadcházející sezony?
Jsme ve fázi, kdy je klukům patnáct nebo šestnáct let, takže nevím, jestli je dobré říkat si, že budeme pátí, šestí, sedmí, osmí, dvanáctí nebo první. Kluky ročníku 2005 zatím poznáváme. Co se týká hokejových cílů, tak bychom se chtěli dostat do finálové skupiny, což je takový osobní cíl i pro kluky. Máme rádi aktivní hokej, hodně na kotouči, nechat kluky rozhodovat se na ledě, usměrňovat je v tomhle směru, ale nechávat jim víceméně volnost. V tomhle věku již trochu nastupuje taktika, ale ne v přehnaném množství. Chceme, aby kluci hráli, chodili sem s chutí, bavili se hokejem, odmakali každý trénink a zápas. To je pro nás největší cíl.

Autor Matyáš Kainz
A-TÝM 6.8.2020

Představujeme naši novou vizuální identitu!

U příležitosti 120. výročí od založení klubu mění Slavia svoji vizuální identitu. Do nadcházející sezony vstoupíme s novou tváří, jejíž základem je logo odkazující na tradiční slávistické hodnoty.

ROZHOVORY 5.8.2020

První týden přípravy na ledě je vždycky peklo, svěřuje se Kuťák

Filip Kuťák přišel do Slavie koncem minulého léta a v průběhu sezóny si vybudoval náležitý respekt soupeřů. Teď se připravuje na svůj druhý ročník v Edenu, ve kterém by měl patřit k tahounům mužstva. ...

ZPRÁVY Z KLUBU 5.8.2020

Zemřel Ladislav Slížek, muž s velkým slávistickým srdcem

V nedožitých 72 letech zemřel Ladislav Slížek. V našem klubu zanechal stopu jako hráč, dlouholetý trenér a později i zaměstnanec. HC Slavia Praha vyjadřuje upřímnou soustrast všem pozůstalým.

ZPRÁVY Z KLUBU 4.8.2020

Novým spolumajitelem Slavie se stal Jiří Vlasák

HC Slavia Praha rozšiřuje akcionářskou strukturu. Novým spolumajitelem a členem představenstva se stal Jiří Vlasák, který získal od Standy Tichého desetiprocentní podíl v klubu.