Permanentky Dárkové poukazy Informace o vstupenkách Vstupenky online
OHLASY
30. prosince 2022

Chceme dokázat, že umíme bojovat za Slavii. S fanoušky jsme jeden tým, říká Barák

Slávisté sice zakončili rok 2022 porážkou, ale zastupující kapitán Jindřich Barák hodnotí jeho závěr pozitivně. „Jsme dobrá parta, což jsme i teď dokázali, když už nám jde opravdu o všechno. Věřím tomu, že pokud budeme pokračovat v píli a pracovitosti i dál, tak do play-off postoupíme,“ říká odchovanec Slavie.

V posledním utkání kalendářního roku jste prohráli s Porubou. Proč jste na soupeře nestačili?
Bylo to takové nešťastné. Nemůžeme si dovolit tolik oslabení, hned v první třetině jsme hráli ve třech proti pěti, což bylo špatně. Zároveň jsme neproměnili hodně šancí. Makali jsme a dřeli jsme, takže bych to nehodnotil úplně negativně. Doufejme, že se štěstíčko zase přikloní na naši stranu a začne nám to tam padat. Určitě musíme být pozitivní a vybavovat si spíš ty zápasy, ve kterých jsme dali hodně gólů. Nesmíme věšet hlavy, ale makat, dřít a pokračovat dál.

Série výher skončila po třech zápasech. Měli jste tuhle šňůru v hlavách?
Tři zápasy nejsou šňůra. Pro nás je teď každý zápas jako play-off, takže jsme se na to úplně nekoukali. Přistoupili jsme k tomu jako v play-off a teď musíme každý zápas vybojovat. Je jedno, jestli budeme mít šňůru pěti, šesti nebo sedmi zápasů. Musíme makat každý zápas a nemyslet na to, co bylo v těch předešlých.

Za poslední tři zápasy jste vstřelili 17 gólů. Kam se ta produktivita vytratila?
Na šance jsme se sice nadřeli, ale vytvořili jsme si je. Oni hráli silový hokej a skvěle jim chytal brankář. Bohužel nám to tam nespadlo, ale věřím, že když budeme takhle dřít a makat, tak ty góly zase přijdou.

Čtyři minuty před koncem první třetiny vám nebyl uznán gól. Vysvětlili ti rozhodčí tohle rozhodnutí?
Ne, tam to bylo jasné. I kluci na ledě přiznali, že to byla vysoká hůl, takže nebylo co řešit.

Teď máte o něco delší pauzu, hrajete až čtvrtého ledna. Dostanete nějaké volno?
Nějaké volno dostaneme. Každopádně v pátek máme normálně trénink, takže budeme makat a pokračovat ve věcech, na kterých musíme pracovat.

Příchod nového trenéra byl dobrý impulz, kvituje Barák

Jak bys z hokejového hlediska shrnul celý rok 2022?
Začátek nám trochu ujel. Každopádně jsme dobrá parta, což jsme i teď dokázali, když už nám jde opravdu o všechno. Semkli jsme se a začali hrát hokej, který je po nás požadovaný. Věřím tomu, že pokud budeme pokračovat v píli a pracovitosti i dál, tak do play-off postoupíme. Každý, kdo tady je, tak chce vyhrávat. Nikdo se k tomu nestaví tak, že by chtěl prohrávat. Všichni v kabině máme dobře nastavené hlavy, čemuž hodně pomohl příchod nového trenéra. Byl to dobrý impulz a všichni to hodnotíme kladně. Sice jsme rok zakončili prohrou, ale máme za sebou několik dobrých zápasů. Ukázali jsme, že umíme hrát hokej a že to v nás je. Doufám, že navážeme na ty tři úspěšné zápasy a z toho posledního si do dalších přeneseme tu bojovnost.

Během roku tě potkala nějaká zranění. Už máš teď všechna za sebou?
Teď už jsem naštěstí zdravý. Zranění vždy přijdou a k hokeji patří, navíc já na ně mám celkem smůlu. Teď jsem v pořádku a snažím se tak i udržet, ale to se bohužel nedá ovlivnit.

Co bys do následujícího roku popřál slávistickým fanouškům?
Na prvním místě bych jim chtěl popřát hodně zdraví, protože bez něj se člověk neobejde. Doufám, že je budeme hokejem bavit a přinášet jim radost. Budeme chtít dokázat, že bojujeme za Slavii a nic jiného pro nás není. Uvědomujeme si, že jsme dohromady s fanoušky jeden tým. Věřím, že nás budou dál podporovat, chodit na zimák a fandit. Vnímáme jejich podporu a moc jim děkujeme.

Autor Matyáš Kainz
Nepřehlédněte
ZÁPASY - MLÁDEŽ 21.3.2023

Junioři vynulovali Vsetín a vynutili si pátý zápas

Junioři Slavie vyrovnali čtvrtfinále se Vsetínem a vynutili si rozhodující páté utkání. Svěřenci trenéra Tvrzníka uspěli ve čtvrtém duelu jednoznačně 3:0 a ve čtvrtek si v Edenu zahrají o postup do ...

Číst více
ZÁPASY - MLÁDEŽ 22.3.2023

Dorost mečbol nevyužil, o vítězi rozhodne pátý duel

Dorostenci Slavie ve čtvrtém čtvrtfinále proti Plzni prohráli a stejně jako junioři budou o postup bojovat v pátém utkání. Sešívaní si sice na začátku duelu vytvořili několik slibných šancí, jenže ...

Číst více
ZPRÁVY Z KLUBU 22.3.2023

Nejúspěšnější ročník! O Kapku lepší hokej pomáhá dětem

Na startu února se počtvrté rozběhl charitativní projekt O Kapku lepší hokej, jehož cílem je zejména pomoc dětem s poruchami krvetvorby. Cílem ročníku 2023 bylo kromě šíření povědomí o problematice ...

Číst více
ROZHOVORY 20.3.2023

Na tuhle sezónu budu vzpomínat i po konci kariéry, přiznává Málek

I přes zranění v minulé sezoně a operaci obou kolen se nakonec stal slávistickou jedničkou. Roman Málek v uplynulém ročníku Chance ligy odchytal 48 zápasů a úspěšnost si držel kolem 92 procent. V ...

Číst více