13. srpen
VSTUPENKY
MLÁDEŽ
23. července 2020

Chceme ještě lepší partu, hlásí junior Labuzík. Rád by si zahrál v chlapech

Za sebou má druhou sezonu v sešívané juniorce, a přestože skončila předčasně kvůli koronavirové pandemii, Tomáš Labuzík byl po individuální stránce spokojený. „Dostal jsem hodně prostoru, byl jsem rád, že mi trenéři věřili a že jsem klukům mohl pomoct,“ říká v rozhovoru před začátkem přípravy na ledě.

Junioři začali letní přípravu na ledě stejně jako A-tým – v pondělí 20. července. Osm dní na to už mají nastoupit k prvnímu přípravnému utkání proti Spartě. „Všichni se už samozřejmě těšíme na první mač, kór když půjde o derby,“ ví Tomáš Labuzík, v uplynulé sezoně čtvrtý nejproduktivnější hráč nejstarší mládežnické kategorie.

Její hráči se vrátili do akce po několikatýdenním odpočinku, úplné volno však od trenérů neměli ani během uplynulých dní. „Říkali nám, abychom se jenom neváleli. Přece jenom nechceme ztratit to, co jsme nabrali během suché přípravy,“ přibližuje sedmnáctiletý útočník, jenž strávil dovolenou převážně na chatě a kempu.

Labuzík odehrál v juniorce svoji druhou sezonu. „Individuálně s ní jsem spokojený, dostal jsem hodně prostoru. Byl jsem rád, že mi trenéři věřili a že jsem klukům mohl pomoct. Snad se to ještě zlepší,“ doufá mladý forvard, který si ve 34 utkáních hlavní části soutěže připsal 17 bodů za 9 gólů a 8 asistencí.

„Byl jsem rád, že mi trenéři věřili a že jsem klukům mohl pomoct. Snad se to ještě zlepší.“
Tomáš Labuzík o minulé sezoně

Řada hráčů juniorského kádru si v minulém ročníku vyzkoušela angažmá v seniorských týmech, především v druhé a třetí lize. V Nové Pace si několik zápasů odkroutili například Martin Petrák, Jakub Janča, Maxim Havrda či Ondřej Holý, v Kolíně se mihl Matěj Hasil, v Mělníku zase Filip Štrombach.

Nabízí se otázka, zda podobnou příležitost měl také Labuzík. „Zatím ne,“ odpovídá a dodává: „Rád bych si to ale vyzkoušel, hrát mezi chlapama by mě lákalo.“ Momentálně se však soustředí na novou sezonu v sešívané juniorce. „Chtěl bych pomoct týmu, abychom dopadli líp než loni. A budeme chtít udělat ještě lepší partu a kolektiv,“ uzavírá.

Autor Šimon Rogner
A-TÝM 6.8.2020

Představujeme naši novou vizuální identitu!

U příležitosti 120. výročí od založení klubu mění Slavia svoji vizuální identitu. Do nadcházející sezony vstoupíme s novou tváří, jejíž základem je logo odkazující na tradiční slávistické hodnoty.

ROZHOVORY 5.8.2020

První týden přípravy na ledě je vždycky peklo, svěřuje se Kuťák

Filip Kuťák přišel do Slavie koncem minulého léta a v průběhu sezóny si vybudoval náležitý respekt soupeřů. Teď se připravuje na svůj druhý ročník v Edenu, ve kterém by měl patřit k tahounům mužstva. ...

ZPRÁVY Z KLUBU 5.8.2020

Zemřel Ladislav Slížek, muž s velkým slávistickým srdcem

V nedožitých 72 letech zemřel Ladislav Slížek. V našem klubu zanechal stopu jako hráč, dlouholetý trenér a později i zaměstnanec. HC Slavia Praha vyjadřuje upřímnou soustrast všem pozůstalým.

ZPRÁVY Z KLUBU 4.8.2020

Novým spolumajitelem Slavie se stal Jiří Vlasák

HC Slavia Praha rozšiřuje akcionářskou strukturu. Novým spolumajitelem a členem představenstva se stal Jiří Vlasák, který získal od Standy Tichého desetiprocentní podíl v klubu.