29. listopad
Slavia Litoměřice
18:00
1. prosinec
Slavia Vsetín
18:00
VSTUPENKY
Permanentky Informace o vstupenkách Vstupenky online
MLÁDEŽ
13. listopadu 2021

Chceme udržet na Slavii extraligu, říká kapitán juniorů Labuzík

Juniorům zatím patří v tabulce juniorské ligy až 17. místo. Jejich kapitán Tomáš Labuzík v rozhovoru mluvil o cílech v této sezóně, rozebral své výkony a také mluvil o tom, v čem má tým momentálně největší problémy.

Jak zatím hodnotíš odehranou část sezóny?
Myslím, že dosavadní část sezóny nebyla úplně podle našich představ a určitě jsme se v tuhle chvíli chtěli vidět v jiných částech tabulky. Ještě ale nejsme ani v půlce základní části a myslím, že jsme si dokázali, že můžeme hrát vyrovnaný hokej s každým týmem v soutěži. Doufám, že se naše výkony budou zlepšovat.

Zápasy se vám výsledkově příliš nedaří, čím si myslíš, že to je?
Ve všech zápasech se hrozně trápíme v produktivitě a na druhé straně dostáváme někdy až zbytečné góly, takže některé zápasy končí docela velkým rozdílem. Když dáme v zápase průměrně jeden nebo dva góly, tak je strašně těžké vyhrát.

Jak jsi ty osobně spokojen se svými výkony?
Myslím, že se svými výkony nejde být nikdy spokojený, pořád je na čem pracovat a co zlepšovat. Snažím se všechno dělat naplno a co nejvíc pomoct týmu.

Před sezónou ses stal kapitánem juniorky. Co to pro tebe znamená?
Jsem rád, že jsem od trenérů dostal takovou důvěru a stal jsem se kapitánem. Rozhodně mě to například motivovalo ještě více makat na trénincích, abych třeba byl i mladším spoluhráčům příkladem. Je to zároveň i určitá odpovědnost, aby mimo led bylo v týmu všechno tak, jak má být, naštěstí je nás ale v týmu více kluků ročníku 2002, kteří mi s tím pomáhají, za což jsem rád.

Zatím se nacházíte ve spodních patrech tabulky. Co se podle tebe musí změnit, abyste poskočili výš?
Jak už jsem říkal, naše největší slabina je zatím proměňování šancí, které si v zápasech vytvoříme. I když třeba hrajeme vyrovnané zápasy, tak vyhoříme na tom, že nedáme skoro žádné góly.

Budeme se soustředit na koncovku

Proti kterému týmu se ti zatím letos hrálo nejlépe?
Nemám asi žádného konkrétního soupeře, proti kterému by se mi hrálo nejlépe. Ale kdybych měl říct takhle jednoho soupeře, tak mně osobně asi proti Karlovým Varům, i když jsme s nimi o gól prohráli.

Se kterým spoluhráčem se ti nejlépe hraje?
Nemám problém hrát s kýmkoliv ze spoluhráčů, ale asi nejlépe se mi hraje s Lukášem Strnadem, se kterým jsme spolu odehráli zatím podle mě nejvíc zápasů.

Který gól ti v této sezóně udělal největší radost?
Jsem rád za každý gól, který dám, ale úplně stejně rád jsem když například někomu na gól nahraju. Jsem rád, že takhle můžu pomoct týmu.

Jaké jsou vaše cíle do zbytku sezóny?
Myslím si, že všichni máme letos jen jeden cíl a to je udržet na Slavii extraligu juniorů.

Co chcete zlepšit do dalších zápasů?
Jak už jsem říkal musíme zlepšit hlavně koncovku, která nás trápí už od začátku sezóny. Musíme na tom pracovat naplno na trénincích a potom se to projeví i v zápasech.

Nyní je reprezentační přestávka, po které vás čeká derby se Spartou. Na čem budete během pauzy pracovat?
Během reprezentačních pauz se většinou pracuje hlavně na kondici, protože jsme skoro dva týdny bez zápasu. Budeme se ale pořád taky hlavně soustředit na již zmiňovanou koncovku a posledních pár zápasů před derby už se asi budeme soustředit hlavně na Spartu.

Autor Matěj Sousedík
Nepřehlédněte
ZÁPASY 27.11.2021

Skvělý obrat a triumf za pět dvanáct! Slavia vyloupila Jihlavu

Parádní zápas se sladkou tečkou. Slavia se v zápase s Jihlavou rvala o body až do poslední minuty a po devítigólové přestřelce a skvělém obratu zvítězila 5:4. Vítěznou trefu obstaral v 59. minutě Jan ...

Číst více
SESTŘIHY 27.11.2021

Sestřih zápasu: Jihlava - Slavia 4:5

Slávisté předvedli parádní obrat z 2:4 na 5:4 a odvezli si z Jihlavy všechny tři body. O góly sešívaných se postarali Filip Vlček, Lukáš Žejdl, David Šteiner, který se prosadil dvakrát, a Jan Kern, ...

Přehrát video
ZPRÁVY Z KLUBU 26.11.2021

Rozlučka Jardy Bednáře a Marka Tomici se odkládá

Vzhledem k aktuální epidemické situaci v Česku a novým opatřením, která omezují počet diváků na stadionech, dochází k odložení speciálního rozlučkového zápasu Jaroslava Bednáře a Marka Tomici. ...

Číst více
ROZHOVORY 24.11.2021

Pořád je na čem pracovat, říká trenér Jiří Veber. Kdy se vrátí kapitán Kafka?

Slávisté vyhráli sedm z posledních osmi zápasů a v tabulce Chance ligy se vrátili do horní poloviny, teď je ale čekají soupeři, s nimiž v prvním letošním vzájemném měření sil propadli. „Na zápasy se ...

Číst více