Chceme zlato, vzkazuje z Argentiny reprezentační brankář Frodl

12.06.2015, Petr Horčička, David Šimon

Rosario, Argentina - Již třetím rokem si Dominik Frodl zpestřuje letní pauzu bez ledního hokeje inline hokejem. Devatenáctiletý gólman Slavie je aktuálně s juniorským národním týmem na mistrovství světa, které se letos koná v Argentině. V pátek čeká české reprezentanty semifinálová bitva proti Spojeným státům.

Cestou do dějiště šampionátu se česká výprava zastavila v Brazílii, kde si prohlídla Sao Paulo

Čeští mladíci na šampionátu ztratili pouze bod, a to po remíze v úvodním utkání s Itáliíí 2:2. V následujících třech zápasech Češi nastříleli třiadvacet branek a ani jednou neinkasovali.

Ve čtvrtfinále narazili na Mexiko, které ovšem odpor nekladlo a Češi po hladké výhře 6:0 postoupili do semifinále, ve kterém se střetnou s USA, které v základní skupině porazili s přehledem 7:0. Souboj o finale je na program v pátek od 20 hodin a 45 minut. Zápas můžete sledovat prostřednictvím textového online přenosu ZDE.

Jak hodnotíte dosavadní průběh mistrovství světa?
Je to zápas od zápasu lepší. První zápas jsme se seznamovali s plochou a pouze jsme remízovali s Itálií, ale postupně se naše hra lepší a zápasy se Švýcarskem a USA už byli v naší režii. Jsme tady skvělá parta. Většinu kluků jsem znal už z dřívějších reprezentačních srazů.

Jaké jsou cíle a kdo bude nejtěžší soupeř?
Jasným cílem je pro nás zlatá medaile. Nejtěžším soupeřem bude Francie, na kterou bychom narazili případně až ve finále.

Jak rozdílný je inline hokej pro gólmana chytajícího běžně na ledě?
Myslím si, že je inline hokej pro gólmana těžší, protože ta plocha neklouže jako na ledě a každá střela je nebezpečná. Hraje se na menší ploše, než na ledě. Hra je rychlejší a hraje se pouze se čtyřmi hráči.

Od malička jsem chtěl chytat za áčko Slavie

Kolik let už inline kombinujete s hokejem?
Inline hraji třetí sezónu. Začínal jsem v Roller Storm Praha, kde i nyní chytám extraligu.

Co vaše zážitky z cest?
Cestou jsme se zastavili v brazilském Sao Paolo, což je obrovské město a hodně mě překvapilo, ať už po stránce pozitivní, tak i po té negativní. Argentina se mi líbí více, prostředí je čistější a lidi jsou milejší.

Jak se těšíte na příští sezonu ve Slavii?
Těším se, protože bych měl dostat příležitost v A-týmu. Od malička jsem chtěl chytat za áčko Slavie. Nemůžu očekávat, že budu jednička, ale budu rád za každou příležitost, kterou v brance dostanu a budu se ji snažit využít, jak nejlépe to půjde.

Novým trenérem brankářů ve Slavii je Roman Málek, jak se vám s ním zatím spolupracuje?
Spolupráce je zatím bezproblémová. Tréninky s ním mě baví a je to fajn člověk. Pamatuji si, když Roman Málek chytal na Slavii a zejména sezónu, kdy vychytal titul pro Slavii. Vždy budu mít před očima jeho skvělé zákroky lapačkou.