16. srpen
Kolín Slavia
17:30
18. srpen
Slavia Litoměřice
17:30
VSTUPENKY
Permanentky Dárkové poukazy Informace o vstupenkách Vstupenky online
MLÁDEŽ
11. července 2022

Chci, aby ve hře dopředu byli kluci kreativní, přibližuje trenér juniorů Machulda

Junioři mají za sebou první fázi letní přípravy. „Dali jsme klukům zabrat, s přípravou jsem maximálně spokojený,“ popisuje uplynulé období trenér Vladimír Machulda. V rozhovoru se rozpovídal také o stylu hry, kterým by se chtěl prezentovat, nebo o rozdílech mezi trénováním mládeže a dospělých.

K týmu jste se připojil na začátku přípravy. Jak se vám podařilo kluky poznat?
Ty první dva měsíce mi určitě stačily na to, abych kluky aspoň trochu poznal. Na suchu jsem si o nich udělal dobrý obrázek. Na ledě pak budeme mít dost času se poznat ještě lépe, až tam budeme více trénovat.

Popíšete, jak dosud příprava juniorky vypadala?
Jsem trenér, který má radši atletickou přípravu. Hodně jsme tedy využívali atletický stadion, ale kluci samozřejmě chodili i do posilovny, kde si je vzali do parády ostatní trenéři, takže měli i perfektní posilovnu. Po atletické stránce jsme jim dali taky zabrat, ale zase jsme nechtěli, aby se někde únavou plazili nebo z toho měli nějaký strach, tak přísný nejsem. Dál jsme pak využívali i školní hřiště a tělocvičny v Edenu, k tomu navíc i novou tělocvičnu na stadionu. Všechno to jsou perfektní sportoviště.

Je něco, co vás v průběhu přípravy u týmu překvapilo?
Musím říct, že mě kluci překvapili svým precizním přístupem a tím, co všechno umí. Dlouho jsem v tréninku nezadával žádná gymnastická salta nebo přemety a oni i tohle všechno zvládli. Jako trenér jsem s přípravou maximálně spokojený.

Jak silný je podle vás současný kádr juniorů?
Budujeme silný tým, který možná ještě trochu doplníme. Juniorka sice loni spadla, ale když jsem teď kluky viděl, tak se tým doplnil výbornými dorostenci a junioři jsou teď z mého pohledu velmi šikovní. Chceme hrát na špici a myslím, že na Slavii máme velmi dobré hráče a tým je celkově opravdu silný.

Můžete už takhle před sezónou prozradit, jakým stylem hokeje byste se chtěli prezentovat?
Mám rád, když moje mužstvo hraje na puku, je aktivní, a hlavně hodně bruslí. Celkově preferuji poctivou hru, kde se všichni snaží dopředu i dozadu, hrají s pukem, kombinují a tlačí se do zakončení. Těžko se to takhle popisuje, kluci ode mě vždycky uslyší, co chci hrát, ale to jsou spíš věci do obrany. Útok pak nechávám více na kreativitě hráčů a až během zápasu se případně snažím nějak poradit, jak to hrát jinak. Dozadu tam tedy pravidla jsou, ale dopředu mám rád, když kluci hrají svůj hokej a jsou kreativní.

„Na Slavii máme velmi dobré hráče, chceme hrát na špici.“
trenér Vladimír Machulda o současném juniorském týmu

Máte zkušenosti s juniorským i seniorským hokejem. V čem je mezi nimi pro trenéra největší rozdíl?
Junioři hodně bruslí, jsou takoví živelní. Je potřeba jim více radit a říkat svůj pohled, aby ta hra byla dokonalejší. U dospělých pak více záleží na hráči. Máte tam hráče, kterým řeknete a oni prostě hrají, pak máte hráče, se kterými musíte pracovat více individuálně. Myslím ale, že je to hodně podobné. Pro mě je základ trénink a pak v té hře každý hráč umí něco, někdo je lepší dozadu, někdo s pukem. To se musí sladit dohromady, aby tým fungoval.

Někteří junioři už podepisují se Slavií profesionální smlouvy a nahlíží do kabiny A-týmu. Co na to jako trenér juniorky říkáte?
Když jsem do Slavie přišel, tak jsme se o tom už bavili, že třeba Strny (Lukáš Strnad) bude v A-týmu. Já jsem vždycky rád, když se hráči z juniorů dostanou do áčka a trenér je v dospělém hokeji zkusí. Jako trenér dospělých jsem také měl rád mladé hráče, kteří byli šikovní, a nebál jsem se je zapojit a nechat je hrát. Třeba právě Lukáš Strnad je výborný hráč, který se podle mě v áčku prosadí, a pak uvidíme, jak dalece pomůže juniorce.

Autor Jiří Petr
Nepřehlédněte
ZÁPASY 11.8.2022

První výhra v přípravě! Slavia zvítězila v Mladé Boleslavi

Slavia se po derby se Spartou představila na ledě dalšího extraligového klubu. V Mladé Boleslavi se dvakrát dostala do vedení a na gól Robina Všetečky z 58. minuty už Bruslaři odpovědět nedokázali. ...

Číst více
OHLASY 10.8.2022

Od derby se můžeme odrazit, komentuje útočník Knotek

Sešívaní mají za sebou první přípravné utkání, ve kterém v závěru těsně podlehli pražskému rivalovi. V zápase přitom dokázali smazat dvoubrankový náskok soupeře. „Dělali jsme chyby, ale na první ...

Číst více
OHLASY 9.8.2022

Můžeme být hrdí na náš výkon, hodnotí Houška pražské derby

Dvaadvacetiletý útočník Vladislav Houška je ve Slavii na zkoušce, už ve svém prvním zápase ale dokázal skórovat. Parádní gólovou akcí nastartoval sešívané ve druhé třetině derby proti Spartě. „Můžeme ...

Číst více
FANOUŠCI 3.8.2022

Rozlučka Jardy Bednáře a Marka Tomici se blíží! Nenechte si ujít Eden plný hvězd

Na hokejovou rozlučku Jardy Bednáře a Marka Tomici dorazí řada hokejistů, kteří nastupovali společně se slávistickými legendami v jednom týmu, ale i další hvězdy. Nebudou chybět ani hráči z NHL Tomáš ...

Číst více