5. srpen
Slavia Sparta
17:30
10. srpen
Slavia Litoměřice
17:30
VSTUPENKY
Permanentky Informace o vstupenkách Vstupenky online
ROZHOVORY
5. května 2021

Chci mít důležitější roli, než loni na Kladně. Doufám, že nezklamu, hlásí Zelingr

Dvaadvacetiletý obránce Matyáš Zelingr se stal nejnovější posilou Slavie. Jak sám říká, fanoušci by se v jeho podání mohli těšit na podporu útoku a ofenzivní hru. V rozhovoru vypráví, jak se naopak on těší na působení v Edenu, co od nového angažmá očekává nebo kdy se zapojí do přípravy.

Matyáši, proč ses rozhodl přestoupit právě do Slavie?
Se Slavií jsem byl už nějakou dobu v kontaktu a asi klíčový v rozhodování byl pan Veber, který mě zná a ví co ode mě čekat. To bylo to hlavní, proč jsem se rozhodl pro Slavii.

Co si od angažmá slibuješ? Očekáváš, že dostaneš větší roli než třeba v poslední sezoně?
Od angažmá očekávám, že bych mohl mít větší porci minut na ledě a důvěru od klubu v to, co umím. Na Slavii vědí, jaký jsem typ hráče a já doufám, že nezklamu. Samozřejmě doufám, že budu mít důležitější roli než za poslední rok na Kladně, ale bude to jen na mně.

Do Slavie s tebou z Kladna přichází útočník Patrik Machač. Probírali jste spolu tenhle přestup?
Abych řekl pravdu, tak jsem o tom nevěděl, že Patrik půjde taky do Slavie, takže jsme ani neměli moc času to nějak víc probrat.

„Těším se šíleně moc. Na Kladně jsem byl nějakých osm let a už to prostě chtělo změnu.“
Matyáš Zelingr o přestupu do Slavie

Jak se těšíš na působení ve Slavii? Bude to pro tebe první velká změna prostředí, protože jsi celou svoji profesionální kariéru kromě pár zápasů v Ústí strávil na jednom místě…
Těším se šíleně moc, na nové spoluhráče, na vedení a tak podobně. Na Kladně jsem byl nějakých osm let a už to prostě chtělo změnu. A já si myslím, že mi to prospěje.

Se Slavií jste se často potkávali, jaká pro tebe byla jako soupeř?
Slavia je a byla vždy vynikající tým, který nebylo lehké porazit. Byly to proti ní vždycky hodně nepříjemné zápasy.

Jaký je teď tvůj program? Kdy se připojíš k týmu?
Jelikož jsem skončil sezonu teprve minulý čtvrtek, tak bych si chtěl pár dní odpočinout a vypnout před novou sezonou. Momentálně si užívám nějaký ten relax a aktivnější odpočinek jako třeba tenis nebo procházky. A taky to, že nemusím vstávat brzy a můžu si pár chvilek navíc poležet. S panem Veberem jsme v kontaktu, v neděli si máme volat, tak uvidíme, kdy naskočím do přípravy. Ale já si myslím, že to bude už v pondělí.

Jak bys sám sebe charakterizoval jako hráče?
Myslím si, nebo spíš vím, že nejsem silový typ a mojí předností vždycky byla rozehrávka a podpora útoku. Jsem spíš ofenzivní bek.

Co považuješ jako svůj největší hokejový úspěch?
Asi předminulou sezonu v extralize. Myslel jsem si, že půjdu, a nakonec jsem i šel, na hostování do Ústí, ale byl jsem tam jen chvilku, a nakonec jsem se dostal do sestavy Kladna. A zjistil jsem, že na extraligu mám.

Titulní foto: rytirikladno.cz

Autor Jakub Mezlík
Nepřehlédněte
FANOUŠCI 4.6.2021

Přijďte si zahrát beach volejbal s hráči Slavie!

Pátý ročník beach volejbalového turnaje smíšených týmů hráčů a fanoušků se uskuteční na kurtech za sportovní halou Eden v úterý 22. června od 17:30. Zahrát si může každý bez rozdílu pohlaví, věku či ...

Číst více
ROZHOVORY 17.6.2021

Na roli lídra jsem připravený a těším se na to, hlásí Petr Kafka

Do tohoto týdne trénoval individuálně, teď už se ale Petr Kafka připravuje společně s týmem. Jednatřicetiletý útočník podepsal ve Slavii novou smlouvu a těší se na příští sezonu. „Myslím si, že jsem ...

Číst více
ROZHOVORY 15.6.2021

Poletín: Jestli jsme staří nebo mladí? To je jedno, chceme od začátku sbírat body

Slávisté vyjeli v pondělí na led a byl u toho i útočník Michal Poletín, který se doposud připravoval individuálně. Podobně jako ostatní hráči i fanoušci, také on už vyhlíží přípravné zápasy, nejvíc ...

Číst více
ROZHOVORY 12.6.2021

Od Chance ligy čekám kvalitní hokej. Bude se to řezat už od prvního kola, myslí si Knotek

Až v příštím týdnu vyjedou slávisté v rámci přípravy na novou sezonu na led, nebude u toho chybět ani nejnovější posila Tomáš Knotek. Jedenatřicetiletý útočník si zahraje v první lize po deseti ...

Číst více