9. prosinec
Slavia Přerov
15:00
18. prosinec
Poruba Slavia
18:00
VSTUPENKY
Permanentky Dárkové poukazy Informace o vstupenkách Vstupenky online
OHLASY
21. září 2023

Chyběl důraz před bránou, máme se ale od čeho odrazit, věří nová posila Helt

Před středečním utkáním s Přerovem se na střídavé starty ke Slavii připojil litvínovský Filip Helt. „Stihl jsem jen ranní rozbruslení před zápasem. Některé kluky ale znám už z dřívějška,“ přibližuje svůj příchod útočník, který byl v duelu s Přerovem u několika nebezpečných momentů. V prodloužení pak dokonce vybojoval trestné střílení.

Do Edenu jsi přišel na střídavé starty z Litvínova. Jak vznikla tahle spolupráce?
V Litvínově mě o tom po druhém zápase informoval pan trenér. Chtěli, abych měl nějaké herní vytížení, takže mi začali hledat střídavé starty. V pondělí mi pak dali vědět ze Slavie.

Slavia tvůj příchod oznámila v den zápasu. Kdy ses připojil k týmu?
Stihl jsem jen ranní rozbruslení před zápasem. V Litvínově jsem ale byl normálně v tréninku, takže jsem nějaké vytížení měl. Šlo tedy jenom o to, abych to tady celkově viděl a seznámil se s klukama.

Jak složité pro tebe bylo rovnou naskočit do zápasu s novými spoluhráči?
V tomhle ohledu to pro mě bylo trochu snazší, protože tady pár kluků znám už z dřívějška. Je tu třeba Mára Slavík z Litvínova, se kterým jsme spolu trénovali celé léto. Ale znám i Holase, Žejdlika, Fandu Hrdinku nebo Eliho. Zároveň mě těší, že ačkoli jsem dlouho nehrál, nebylo to z mého pohledu úplně špatné.

„Mrzí nás ztratit utkání takhle v závěru. Měli jsme odejít vítězně.“
Filip Helt po utkání s Přerovem

A jak bys celkově okomentoval utkání proti Přerovu?
Myslím, že jsme neodehráli vůbec špatný zápas. Měli jsme ale odejít vítězně. Škoda, že jsme nebyli důraznější v předbrankovém prostoru, nebo se k nám něco lépe neodrazilo. Každopádně Přerov také nehrál špatně, ale mrzí to ztratit utkání takhle v závěru. Hlavně když jsme i v prodloužení měli více ze hry.

Co chybělo k vítězství?
Stačil by přidat větší důraz do brány a vyhráli bychom. Růža na naší straně a i jejich gólman odchytali parádní utkání. Jim se to ale jednou odrazilo a měli z toho hned gól, zatímco nám to bohužel na hokejku nepřišlo. Musíme tedy být důraznější.

Oproti předchozím zápasům Slavia svého soupeře více přehrávala. Byl tohle výkon, od kterého se může tým odrazit?
Zápas jsme odehráli dobře a každý bod se počítá. Máme se tedy od čeho odrazit, teď jdeme pro výhru.

V prodloužení jsi vybojoval trestné střílení. Neuvažoval jsi, že by sis vzal kotouč a zkusil utkání sám rozhodnout?
Já jsem upřímně ani nevěděl, že rozhodčí pískal nájezd. Když jsem se na něj poprvé podíval, signalizoval podle mě jen faul a přesilovou hru. Proto jsem jel automaticky střídat, aby mohli naskočit kluci na přesilovku. Pak jsem se podíval znovu a už signalizoval trestné střílení. Napadlo mě, že bych si vzal kotouč sám, ale nakonec se k tomu postavil Žejdlik.

Autor Jiří Petr
Nepřehlédněte
ZÁPASY 6.12.2023

Slavia po vyrovnané bitvě se Vsetínem odjíždí s prázdnou

Slavia proti vysoce postavenému Vsetínu dvakrát vedla, domů se ale vrací bez bodů. Valaši totiž na branky Kuldy a Všetečky odpověděli a na začátku třetí třetiny rozhodli. Na trefu Holce už pak ...

Číst více
FANOUŠCI 6.12.2023

FOTO: Slávisté se podepisovali na autogramiádě v Hostivaři

Hráči a trenéři slávistického A-týmu se v úterý navečer dvě hodiny podepisovali fanouškům v obchodním centru VIVO! Hostivař. Podívejte se, jak to na mikulášské autogramiádě vypadalo.

Číst více
A-TÝM 4.12.2023

Slavia pořádá Charitativní zápas pro Klokánek, zapojte se do předvánoční sbírky

Slavia uspořádá tradiční předvánoční sbírku pro Klokánek, která se uskuteční už tuto sobotu při zápase s Přerovem. Zapojit se můžete i vy. Stačí přinést některé z potřebných věcí, jako jsou pastelky ...

Číst více
OHLASY 3.12.2023

Havrda po výhře: Byla vidět síla týmu. Za první půlkou sezony chceme udělat tlustou čáru

Slavia po dvou porážkách zabrala a do druhé poloviny základní části vstoupila vítězně. Gólem k tomu v utkání s Litoměřicemi přispěl i Maxim Havrda. „Prostě jsem to zkusil a naštěstí to tam padlo,“ ...

Číst více