Permanentky Dárkové poukazy Informace o vstupenkách Vstupenky online
OHLASY
21. září 2023

Chyběl důraz před bránou, máme se ale od čeho odrazit, věří nová posila Helt

Před středečním utkáním s Přerovem se na střídavé starty ke Slavii připojil litvínovský Filip Helt. „Stihl jsem jen ranní rozbruslení před zápasem. Některé kluky ale znám už z dřívějška,“ přibližuje svůj příchod útočník, který byl v duelu s Přerovem u několika nebezpečných momentů. V prodloužení pak dokonce vybojoval trestné střílení.

Do Edenu jsi přišel na střídavé starty z Litvínova. Jak vznikla tahle spolupráce?
V Litvínově mě o tom po druhém zápase informoval pan trenér. Chtěli, abych měl nějaké herní vytížení, takže mi začali hledat střídavé starty. V pondělí mi pak dali vědět ze Slavie.

Slavia tvůj příchod oznámila v den zápasu. Kdy ses připojil k týmu?
Stihl jsem jen ranní rozbruslení před zápasem. V Litvínově jsem ale byl normálně v tréninku, takže jsem nějaké vytížení měl. Šlo tedy jenom o to, abych to tady celkově viděl a seznámil se s klukama.

Jak složité pro tebe bylo rovnou naskočit do zápasu s novými spoluhráči?
V tomhle ohledu to pro mě bylo trochu snazší, protože tady pár kluků znám už z dřívějška. Je tu třeba Mára Slavík z Litvínova, se kterým jsme spolu trénovali celé léto. Ale znám i Holase, Žejdlika, Fandu Hrdinku nebo Eliho. Zároveň mě těší, že ačkoli jsem dlouho nehrál, nebylo to z mého pohledu úplně špatné.

„Mrzí nás ztratit utkání takhle v závěru. Měli jsme odejít vítězně.“
Filip Helt po utkání s Přerovem

A jak bys celkově okomentoval utkání proti Přerovu?
Myslím, že jsme neodehráli vůbec špatný zápas. Měli jsme ale odejít vítězně. Škoda, že jsme nebyli důraznější v předbrankovém prostoru, nebo se k nám něco lépe neodrazilo. Každopádně Přerov také nehrál špatně, ale mrzí to ztratit utkání takhle v závěru. Hlavně když jsme i v prodloužení měli více ze hry.

Co chybělo k vítězství?
Stačil by přidat větší důraz do brány a vyhráli bychom. Růža na naší straně a i jejich gólman odchytali parádní utkání. Jim se to ale jednou odrazilo a měli z toho hned gól, zatímco nám to bohužel na hokejku nepřišlo. Musíme tedy být důraznější.

Oproti předchozím zápasům Slavia svého soupeře více přehrávala. Byl tohle výkon, od kterého se může tým odrazit?
Zápas jsme odehráli dobře a každý bod se počítá. Máme se tedy od čeho odrazit, teď jdeme pro výhru.

V prodloužení jsi vybojoval trestné střílení. Neuvažoval jsi, že by sis vzal kotouč a zkusil utkání sám rozhodnout?
Já jsem upřímně ani nevěděl, že rozhodčí pískal nájezd. Když jsem se na něj poprvé podíval, signalizoval podle mě jen faul a přesilovou hru. Proto jsem jel automaticky střídat, aby mohli naskočit kluci na přesilovku. Pak jsem se podíval znovu a už signalizoval trestné střílení. Napadlo mě, že bych si vzal kotouč sám, ale nakonec se k tomu postavil Žejdlik.

Autor Jiří Petr
Nepřehlédněte
A-TÝM 15.4.2024

Lukáš Strnad podepsal novou smlouvu se Slavií!

Lukáš Strnad bude i nadále oblékat slávistický dres. Devatenáctiletý útočník má za sebou druhou sezonu v A-týmu, letos navíc pomohl juniorce v play-off k postupu do extraligy. Se Slavií se naopak ...

Číst více
OHLASY - MLÁDEŽ 12.4.2024

Napřed dřina, pak šampus. Makali jsme na to jedenáct měsíců, říká Luboš Jenáček

Před sezonou přišel Luboš Jenáček do Slavie, aby dovedl juniorku do extraligy, a svůj cíl splnil na sto procent. Sešívaní byli pod jeho vedením dominantní po celou sezonu a teď si užívají oslavy. ...

Přehrát video
OHLASY - MLÁDEŽ 12.4.2024

Z naší strany to byla hodně dominantní sezona, pochvaluje si brankář Jiří Tesař

Po celou sezonu byl Jiří Tesař oporou v zádech pro slávistické juniory a nic se na tom nezměnilo ani v play-off. Ve čtvrtfinále a semifinále si rozdělil práci s Tomášem Voleveckým, ve finále zvládl ...

Přehrát video
OHLASY - MLÁDEŽ 12.4.2024

Bilance 9:0 v play-off? Bez nasazení a úsilí bychom takhle úspěšní nebyli, říká Vašíček

Slávisté nasázeli v play-off Ligy juniorů neuvěřitelných 57 gólů v 9 zápasech a projeli třemi sériemi play-off bez prohry. „Byl to pro mě skvělý zážitek, tuhle skupinu lidí si budu navždycky ...

Přehrát video