Permanentky Dárkové poukazy Informace o vstupenkách Vstupenky online
OHLASY
27. října 2022

Chyběl nám klid na hokejce, hodnotí zápas s Přerovem Žovinec

Až do 41. minuty hrála Slavia s Přerovem bez branek. První gól hostů se stal Pražanům osudným, jelikož Zubry nakopl natolik, že vstřelili ještě další dva. „Nedokázali jsme si puk v klidu podržet, neustále nám to uskakovalo, někdy jsme to po sobě zbytečně házeli,“ popisuje obránce Dušan Žovinec.

Přerovu jste podlehli. Co bys za sebe k zápasu řekl?
Dlouho jsme hráli 0:0. Na naší straně jsme udělali zbytečné chyby, ale oni také. Nebyl to vůbec hezký hokej ani na jedné straně. Byl to spíš takový boj, kdo s koho. Nesmíme dělat takové chyby, například pořád ztrácíme puky na modré čáře. Neustále si říkáme, že se to nesmí stávat, ale stále se to děje. Jsou to zbytečné chyby a pak se to na nás valí. Řekl bych, že nám v zápase chyběl klid na hokejce.

Jak jsi říkal, zápas byl až do třetí třetiny bez branek. Když jste tak dlouho drželi s Přerovem krok, co se potom pokazilo? Byl to určitý moment nebo všechny zmíněné chyby dohromady?
Na obou stranách byly šance, gólmani chytali výborně. Ale pak jsme ve třetí třetině při druhém střídání hned dostali gól. Nechci říct, že to byl zlom, jenže pak jsme dostali druhý. A pak už je to psychicky těžké. Takže nevím, ale asi ten první gól byl takový trochu zlomový.

Nemohlo to být tím, že jste se až příliš snažili konečně se trefit?
Já si myslím, že tam prostě nebyl potřebný klid na hokejce. Nedokázali jsme si to v klidu podržet, neustále nám to uskakovalo, někdy jsme to po sobě zbytečně házeli. Tím to asi bylo.

„Něco pozitivního? Asi to, že jsme při stavu 0:2 riskovali a měli jsme šance, jenže to stejně nedopadlo.“
Dušan Žovinec o prohře s Přerovem.

Z obou stran to byla docela tvrdá hra, hodně jste dohrávali do těla. Bylo to možná nějaké naštvání z toho, že dlouho nepadla žádná branka?
Já si nemyslím, že jsme byli naštvaní. Jen obě strany chtěly konečně urvat nějaký špinavý gól. My pak jeden dostali, a i když jsme dělali maximum, abychom sami nějaký dali, tak nám to nevyšlo.

Je alespoň něco pozitivního kromě výkonu gólmanů, co bys rád vypíchl?
Gólmani chytali výborně oba, to je pravda. A něco dalšího pozitivního? Asi to, že jsme při stavu 0:2 riskovali a měli jsme šance, jenže to stejně nedopadlo. Nevím, těžko se mi to teď po zápase hodnotí.

A ubránili jste všechna oslabení…
Jo, to je pravda. To je asi pozitivní.

Dřív se vám právě oslabení nedařila odehrát s takovým klidem. Je něco, co jste ve hře změnili?
O oslabeních jsme si toho docela dost řekli. Je to hlavně o detailech. Musíme víc chytat odražené střely, mít kotouč na holi a víc to číst. Zatím se nám to teď naštěstí daří.

Musíme poctivě pracovat každý den, velí Žovinec

Zápasy teď odehráváte v rychlém sledu. Vyhovuje ti to?
Já rád hraju zápasy a myslím, že nám to vyhovuje všem. Je super, když hráč hraje zápasy, ale chtělo by to hlavně začít vyhrávat. Pak má totiž člověk samozřejmě i lepší psychiku, že jo.

A nejste právě při malých pauzách mezi zápasy unavení a i psychicky neodpočatí?
Ne, ne, myslím si, že ne. Určitě je lepší, když jsme v zápřahu. Ve čtvrtek si odpočineme a bude to zase dobré.

Ty sám jsi zatím nasbíral tři asistence, ale žádný gól. Co tomu zatím pokaždé chybělo?
Asi musím víc střílet. Bez ranky není branky.

Nyní jste předposlední. Jak se dostat ze dna tabulky?
Poctivě pracovat každý den, jak na tréninku, v posilovně, tak v zápase střídání za střídáním. A ono se to zvedne. Myslím, že už se to právě zvedá, i když teď jsme udělali zase trochu krok zpátky. Každopádně věřím, že uděláme pořádnou sérii a půjdeme nahoru.

Autor Eliška Ratiborská
Nepřehlédněte
ZÁPASY - MLÁDEŽ 24.3.2023

Dorostu končí sezóna, Plzeň rozhodla v závěru

Dorostenci Slavie ve čtvrtfinálové sérii proti úřadujícímu mistrovi dvakrát vedli, nakonec ale pro ně sezóna končí. Ve vyrovnaném pátém utkání už se blížilo prodloužení, Západočeši ale gólem necelé ...

Číst více
OHLASY - MLÁDEŽ 24.3.2023

Kapitán juniorky Kluch: Zradila nás koncovka, strašně to bolí

Junioři v rozhodujícím pátém čtvrtfinále prohráli v Edenu se Vsetínem těsně 1:2, i přesto, že měli jasnou střeleckou převahu. „Naším jasným cílem byl postup, ale to se nepovedlo, takže sezóna je ...

Číst více
ZÁPASY - MLÁDEŽ 23.3.2023

Junioři drtili Vsetín, končí však ve čtvrtfinále

Junioři Slavie drtili v pátém zápase čtvrtfinále Vsetín, více než gól ale nedali. Sezóna tak pro ně po porážce 1:2 končí. Valaši se v první třetině dostali do dvoubrankového vedení a brankář Pavlíček ...

Číst více
ZPRÁVY Z KLUBU 22.3.2023

Nejúspěšnější ročník! O Kapku lepší hokej pomáhá dětem

Na startu února se počtvrté rozběhl charitativní projekt O Kapku lepší hokej, jehož cílem je zejména pomoc dětem s poruchami krvetvorby. Cílem ročníku 2023 bylo kromě šíření povědomí o problematice ...

Číst více