Permanentky Informace o vstupenkách Vstupenky online
A-TÝM
4. května 2021

Čtveřice mladých útočníků zůstává v Edenu. Pokračují Pšenička, Šteiner, Všetečka i Brož

Slavia hlásí další potvrzené hráče pro novou sezonu, v Edenu pokračují čtyři mladí útočníci. Na Davida Šteinera a Jaroslava Brože uplatnil klub opci, Tomáš Pšenička a Robin Všetečka podepsali nové smlouvy.

Jediným ze čtveřice forvardů, který nepatří mezi slávistické odchovance, je dvaadvacetiletý Tomáš Pšenička (na titulní fotografii). Vysoký hokejista přišel v průběhu loňské sezony z Ústí nad Labem a ve 23 zápasech vstřelil 3 góly a přidal 7 asistencí. Slavia o něj měla zájem s výhledem do budoucna, proto není překvapením, že v Edenu zůstává.

„Už když jsme Tomáše v průběhu minulé sezony přiváděli, počítali jsme s tím, že to nebude jen na výpomoc, ale že budeme chtít, aby u nás pokračoval i další rok,” přibližuje hlavní trenér Jiří Veber.

„Když mě koncem minulé sezony oslovil pan Veber s nabídkou hrát za Slavii, nabídku jsem přijal jako výzvu k mému dalšímu profesionálnímu růstu. Věřím a pracuju na tom, abych byl týmu prospěšný k získání nejvyšších příček a rád bych svými výkony přesvědčil a dosáhl co nejvyššího herního vytížení,” říká Pšenička.

David Šteiner

Stejně starý útočník David Šteiner načne ve Slavii už svoji šestou sezonu. V Chance lize odehrál v červenobílém dresu celkem 142 utkání, nejproduktivnější přitom byl v minulém ročníku, kdy během 43 zápasů vstřelil 9 gólů a přidal 6 asistencí.

„Davidovi jsme uplatnili opci, protože se v posledních sezonách osvědčil a typově nám sedí do koncepce. Je to pracovitý kluk, navíc slávistický odchovanec,” vyzdvihuje Veber

„Jsem rád, že o mě měla Slavia zájem i pro příští sezonu a využila možnost opce. Věřím, že postoupíme do vyřazovacích bojů a uděláme co nejlepší výsledek,” přeje si Šteiner.

Jaroslav Brož

Dva forvardi ročníku 2000 Robin Všetečka a Jaroslav Brož mají za sebou už třetí sezonu v A-týmu, v kádru nabitém zkušenými hráči ale nedostali loni tolik prostoru, a tak pro oba zůstává nejpovedenější sezona 2019/20.

Všetečka odehrál v uplynulém ročníku 23 zápasů, v nichž vstřelil 4 góly a přidal 3 asistence, Brož nastoupil do 24 duelů s bilancí 2 gólů a 4 asistencí. Jednu ze svých tref zaznamenal ve čtvrtfinále proti Kladnu.

„U obou hráčů vidím potenciál a určitě dostanou šanci. Rád bych je viděl v základní sestavě a aby pravidelně hráli, bude ale samozřejmě záležet hlavně na nich. Doteď se jim nepodařilo naplno prosadit, věřím, že letos si místo vybojují,” říká Veber.

Robin Všetečka

„Rozhodl jsem se zůstat na Slavii, protože jsem cítil zájem od vedení i od trenérů, a taky jsem rád, že můžu být doma v Praze. Příští sezona bude úplně jiná než letošní, nebudeme mít asi tým nabitý takovými jmény jako minulý rok, ale zas to bude pro mladší hráče velká příležitost se ukázat. Moc se na to těším,” vyhlíží nový ročník Všetečka.

„Jsem rád, že na mě klub uplatnil opční právo a počítá se mnou i do další sezony. Budu se snažit, aby byla jak z mé strany, tak ze strany Slavie lepší než minulá,” říká Brož.

Autor Jakub Mezlík
Nepřehlédněte
ROZHOVORY 9.5.2021

Gólman Málek: Nedám Mártymu nic zadarmo, soupeření s ním mě baví

Slavia vsadila na jistotu a do nového soutěžního ročníku vstoupí se stejnou brankářskou dvojicí jako v tom uplynulém. Společně s Martinem Michajlovem pokračuje v Edenu i Roman Málek. „Panuje mezi ...

Číst více
A-TÝM 7.5.2021

Slávisté mají za sebou první týden letní přípravy

Hokejisté Slavie odstartovali společnou přípravu na nový ročník Chance ligy, nepopulární letní dřina na suchu začala v pondělí 3. května a potrvá do konce června. Nově budou moci slávisté během ...

Číst více
A-TÝM 6.5.2021

Další podpisy! Nové smlouvy mají útočník Ondráček i obránci Krejčí a Veber

Další trojice hráčů stvrdila svými podpisy pokračování v Edenu. Nové kontrakty mají útočník Martin Ondráček a obránci Daniel Krejčí a Václav Veber. Všichni tři se zapojili do přípravy na novou ...

Číst více
ROZHOVORY 5.5.2021

Chci mít důležitější roli, než loni na Kladně. Doufám, že nezklamu, hlásí Zelingr

Dvaadvacetiletý obránce Matyáš Zelingr se stal nejnovější posilou Slavie. Jak sám říká, fanoušci by se v jeho podání mohli těšit na podporu útoku a ofenzivní hru. V rozhovoru vypráví, jak se naopak ...

Číst více