Čtvrťáci skončili na domácím turnaji na druhém místě

05.04.2016, Redakce

O uplynulém víkendu se za podpory Hlavního města Prahy konal na zimním stadionu HC Slavie Praha v Edenu již třetí ročník hokejového turnaje žáků 4. tříd (ročníku 2006 a mladších). Do Edenu se sjelo až 120 hráčů z různých koutů České republiky, aby se utkali v soubojích o zlatý pohár turnaje.

Do bojů se aktivně zapojilo 6 týmů, které se utkaly každý s každým. Výkony jednotlivých týmů byly celkem vyrovnané. Výbornou hrou se blýskli naši hráči, kteří vyhráli všechny své zápasy, až na utkání s vítězem celého turnaje týmem HC Tábor, který byl jednoznačně nejlepší a svými výkony předčil všechny své soupeře. Dlouho vzdorovat mu dokázali jen hráči Slávie Praha, kterým se dařilo větší část zápasu držet s Táborem vyrovnané skóre a až v závěrečných minutách velkému tlaku výborné hry soupeře podlehli. O konečném umístění týmů rozhodoval doslova každý gól a tak mladí borci bojovali o každou příležitost dostat puk za zády gólmana. Hráči 4. třídy Slavie Praha si na svém domácím turnaji s přehledem vybojovali 2. místo a mohli se tak těšit z dalšího ze série úspěšných výsledků právě končící sezóny.

Zpestřením turnajových dnů byla návštěva barážového utkání A týmu HC Slavie Praha, kterého se zúčastnili hráči z většiny přítomných týmů a mohli si tak naživo zafandit svým vzorům.

Fanoušci tak měli po celé tři dny možnost sledovat napínavé zápasy plné emocí v podobě radosti i slz. Z hlediště se ozývající skandování pohánělo mladé hráče vpřed za co nejlepším umístěním.

Vyhlášení turnajových výsledků se neobešlo ani bez vyhlášení individuálních soutěží. Nejlepším hráčem turnaje se stal hráč HC Slavie Praha, Matouš Kucharčík, nejlepším střelcem hráč HC Kobra Praha, Robin Palaščák a nejlepším gólmanem hráč vítězného týmu HC Tábor, Jan Ostrý.

Překvapením zejména pro malé Slávisty bylo předávání medailí domácímu týmu hráčem A týmu Slavie a juniorským reprezentantem České republiky, Tomášem Andresem.

Zakončení letošní hokejové sezóny se odehrálo v duchu příjemné rodinné atmosféry, skvělé organizace týmu rodičů a podporou vedení klubu HC Slavia Praha.