Permanentky Informace o vstupenkách Vstupenky online
MLÁDEŽ
5. dubna 2016

Čtvrťáci skončili na domácím turnaji na druhém místě

O uplynulém víkendu se za podpory Hlavního města Prahy konal na zimním stadionu HC Slavie Praha v Edenu již třetí ročník hokejového turnaje žáků 4. tříd (ročníku 2006 a mladších). Do Edenu se sjelo až 120 hráčů z různých koutů České republiky, aby se utkali v soubojích o zlatý pohár turnaje.

Do bojů se aktivně zapojilo 6 týmů, které se utkaly každý s každým. Výkony jednotlivých týmů byly celkem vyrovnané. Výbornou hrou se blýskli naši hráči, kteří vyhráli všechny své zápasy, až na utkání s vítězem celého turnaje týmem HC Tábor, který byl jednoznačně nejlepší a svými výkony předčil všechny své soupeře. Dlouho vzdorovat mu dokázali jen hráči Slávie Praha, kterým se dařilo větší část zápasu držet s Táborem vyrovnané skóre a až v závěrečných minutách velkému tlaku výborné hry soupeře podlehli. O konečném umístění týmů rozhodoval doslova každý gól a tak mladí borci bojovali o každou příležitost dostat puk za zády gólmana. Hráči 4. třídy Slavie Praha si na svém domácím turnaji s přehledem vybojovali 2. místo a mohli se tak těšit z dalšího ze série úspěšných výsledků právě končící sezóny.

Zpestřením turnajových dnů byla návštěva barážového utkání A týmu HC Slavie Praha, kterého se zúčastnili hráči z většiny přítomných týmů a mohli si tak naživo zafandit svým vzorům.

Fanoušci tak měli po celé tři dny možnost sledovat napínavé zápasy plné emocí v podobě radosti i slz. Z hlediště se ozývající skandování pohánělo mladé hráče vpřed za co nejlepším umístěním.

Vyhlášení turnajových výsledků se neobešlo ani bez vyhlášení individuálních soutěží. Nejlepším hráčem turnaje se stal hráč HC Slavie Praha, Matouš Kucharčík, nejlepším střelcem hráč HC Kobra Praha, Robin Palaščák a nejlepším gólmanem hráč vítězného týmu HC Tábor, Jan Ostrý.

Překvapením zejména pro malé Slávisty bylo předávání medailí domácímu týmu hráčem A týmu Slavie a juniorským reprezentantem České republiky, Tomášem Andresem.

Zakončení letošní hokejové sezóny se odehrálo v duchu příjemné rodinné atmosféry, skvělé organizace týmu rodičů a podporou vedení klubu HC Slavia Praha.


Autor Redakce
Nepřehlédněte
A-TÝM 29.5.2020

Příprava se musí oddřít, ví Šteiner. Co mu pomáhá při regeneraci?

David Šteiner nedávno oslavil své dvaadvacáté narozeniny, ale startů za Slavii už nasbíral téměř sto. V rozhovoru mluví mladý útočník o letní přípravě pod novým trenérem i o regeneraci během ...

Číst více
A-TÝM 27.5.2020

Jaroslav Bednář se bude připravovat se Slavií

V uplynulé sezoně sbíral v dresu Vrchlabí ve druhé lize více než dva body na zápas a s tímhle průměrem byl nejlepším hráčem celé soutěže. Jaroslav Bednář i ve svých třiačtyřiceti letech stále válí a ...

Číst více
A-TÝM 26.5.2020

Kluby Chance ligy navrhly podobu soutěže pro nový ročník

V úterý se v Praze uskutečnil aktiv Chance ligy, na němž zástupci devatenácti klubů schválili návrh podoby soutěže pro sezonu 2020/21. Ten bude předložen výkonnému výboru Českého hokeje, který ...

Číst více
MLÁDEŽ 25.5.2020

PANE TRENÉRE: Na draftu je pořádný frmol, přibližuje skaut Minnesoty Benýšek

K trénování ve Slavii se dostal před šesti lety, když s hokejem začínal jeho syn. Ladislav Benýšek (na fotce vlevo) započal svoji trenérskou kariéru s přípravkou, kterou v uplynulé sezoně dotáhl do ...

Číst více