PREVIEW
27. února 2021

Další venkovní utkání je tu! Slavia se popere o body v Třebíči

Slavii v sobotu čeká již čtvrtý venkovní zápas v řadě. V rámci jednatřicátého kola se sešívání představí na ledě Třebíče. Ani jeden z celků aktuálně nemá zrovna dobrou formu. Dokáží Pražané situaci využít ve svůj prospěch?

31. kolo Chance ligy: SK Horácká Slavia Třebíč vs. HC Slavia Praha

Porovnání týmů
5. místo (55 b.)
11. místo (46 b.)
Skóre
Ladislav Bittner (23+14)
Lídr bodování
Filip Vlček (8+17)
Ladislav Bittner (23 gólů)
Nejlepší střelec
Petr Kafka (15 gólů)
Jakub Stehlík (4+9)
Nejproduktivnější obránce
Jan Novák (3+12)
Pavel Jekel (92,00 %)
Jan Mičán (89,38 %)
Brankáři
Martin Michajlov (91,23 %)
Roman Málek (85,80 %)
Jihlava – Třebíč 4:3sn
Litoměřice – Slavia 7:4

Čtvrté venkovní střetnutí v řadě. Tentokrát se slávisté vydají na Vysočinu, kde je od sobotních 16:30 čeká souboj proti Třebíči. Poslední vzájemný zápas se odehrál 3. prosince loňského roku v Edenu a domácí hokejisté tehdy slavili vysokou výhru 7:1.

Slavia naposledy v dohrávce 10. kola nestačila na Litoměřice. V přestřelce na severu Čech červenobílí hokejisté padli poměrem 4:7. Góly pražského týmu vstřelili Jaroslav Bednář, Filip Kuťák, Martin Ondráček a Tomáš Šmerha.

Ani Třebíč ve svém posledním klání nezvítězila. Na ledě Jihlavy sice po druhé třetině vedla už 3:1, nadějný stav ale ztratila, a nakonec rozhodovaly nájezdy, ve kterých byl úspěšnější domácí klub.

Boj o příčky do play-off. Kdo ze zápasu vytěží více?

Slavia dokázala během posledních pěti utkání zvítězit pouze dvakrát – 5:2 v Kolíně a 2:1 v Kadani. Horáci jsou na tom podobně – jediná výhra z pěti klání přišla doma proti Šumperku. Dosavadní výkony Slavii dostaly se 46 body na jedenácté místo tabulky. Třebíč se s 55 body nachází na páté pozici a jen pár bodů ji aktuálně dělí od přímého postupu do čtvrtfinále play-off Chance ligy.

Jak je to s góly? Sešívaní jich v letošní sezóně prozatím vstřelili 92, jejich soupeř o pouhý jeden více. Větší rozdíl nalezneme v obraně – Třebíč inkasovala 77krát, Slavia celkem 93krát.

Nejproduktivnějším hráčem červenobílých je s 25 body útočník Filip Vlček (8+17), následován třiadvacetibodovou dvojicí Petr Kafka (15+8) a Filip Kuťák (8+15). Třebíč svými body táhne osmadvacetiletý Ladislav Bittner (23+14), který je zároveň nejlepším střelcem a čtvrtým nejproduktivnějším hráčem celé soutěže. Bittnerovi zdatně sekundují Martin Šťovíček (14+15) s Matějem Psotou (7+22).

Dokážou Pražané získat cenné body do tabulky? To se dozvíme již v sobotu 27. února od 16:30, kdy utkání v KHNP Areně začíná. Zápas se opět odehraje bez přítomnosti diváků. Zveme vás tedy alespoň ke sledování přímého přenosu na webu HokejkaTV, který je i nadále zdarma pro držitele permanentek. Připraven bude také tradiční textový přenos, který najdete na www.onlajny.com.

Autor Jan Spurný
HISTORIE KLUBU 11.4.2021

120 let nejstaršího klubu: V 5. zápase už nesli pohár, a my z toho udělali drama, vzpomíná Málek na titul

Brankář Roman Málek zažil v sešívaném dresu krásné a úspěšné roky, na které dodnes rád vzpomíná. V rozhovoru se rozpovídal nejen o finálových bojích z roku 2003, ale také o svém vztahu ke klubu, ...

A-TÝM 8.4.2021

Vydražte si hrané dresy z uplynulé sezony!

První sezona s novým logem HC Slavia Praha je za námi, bílá sada hraných dresů nyní míří do aukce. V dražbě, která probíhá na webu www.sportovniaukce.cz, je 28 dresů s vyšitým logem na hrudi.

A-TÝM 7.4.2021

Děkujeme trenéru Říhovi za odvedené služby

Miloš Říha míří po třech sezonách v Edenu do Plzně. Přejeme trenérovi hodně štěstí v novém angažmá a zároveň děkujeme za celé období, které v našem klubu strávil. S přestávkou se jedná o tři sezony.

A-TÝM 7.4.2021

Trenérské složení A-týmu: Veberovi budou asistovat Kolařík a Málek

Pavel Kolařík a Roman Málek budou pokračovat na střídačce Slavie. Společně s hlavním trenérem Jiřím Veberem povedou A-tým v nadcházející sezoně Chance ligy.