9. srpen
Sparta Slavia
17:30
11. srpen
M. Boleslav Slavia
17:30
VSTUPENKY
Permanentky Dárkové poukazy Informace o vstupenkách Vstupenky online
OHLASY
16. ledna 2022

Daří se nám vnucovat soupeři náš hokej, hodnotí další domácí výhru Krejčí

Slavia musela kvůli marodce opět nastoupit v oslabené sestavě, s Benátkami si však poradila. „Každý se na to musí připravit a odehrát zápas se srdcem,“ říká nejproduktivnější sešívaný bek Daniel Krejčí. V rozhovoru popisuje mimo jiné svůj gól nebo komentuje poslední výkony týmu.

Do zápasu jste vstoupili lépe, vypracovali jste si několik příležitostí, dokonce jste i dvakrát trefili tyč, ale žádná ze střel se v úvodu neujala. Čím to bylo?
To je hokej, tak to prostě je. Jejich gólman chytal dobře, chvíli trvalo, než se nějaká z našich střel ujala. Pak to ale přišlo, takže v tom nevidím problém. Někdy to tak bývá, že gólmanovi párkrát pomůže konstrukce a získá sebevědomí, puk mu pak nevypadává a má trochu štěstí, ale pak jsme góly dali a vyhráli jsme.

V úvodu druhé třetiny se pak zdálo, že začínají trochu přebírat iniciativu hosté, přišlo i několik vyloučení. Co se ve hře změnilo?
Když jste v zápase, tak si ani tolik neuvědomujete, jestli někdo přebírá iniciativu nebo ne, ale je to tak. Soupeř měl přesilovky a tím se dostal do zápasu. Naštěstí to náš gólman pochytal a dobře to dopadlo. Myslím ale, že jsme s Benátkami odehráli celkově dobrý zápas, je to mladý agresivní tým, co bojuje o místo v Liberci, takže pro nás to jsou určitě cenné body.

„Soupeř měl přesilovky a tím se dostal do zápasu. Naštěstí to náš gólman pochytal.“
Daniel Krejčí o druhé třetině zápasu s Benátkami
První gól jste nakonec vstřelili vy. Ke konci druhé třetiny ses pak zapsal mezi střelce nádhernou trefou i ty. Popíšeš tu situaci z tvého pohledu?
Benátky hrají tak, že přehusťují prostor kolem brány a nechávají obránce relativně volné. Hra byla zrovna v rohu, vypadl tam puk a Honza Kern mě tam parádně našel zadovkou. Já jsem si pak akorát všiml, že gólman vykukuje z pravé strany, tak jsem vystřelil doleva a trefil jsem to.

Tenhle kalendářní rok se vám výsledkově poměrně daří. V týdnu jste ale poprvé zaváhali na půdě Frýdku. Jak je dnešní výhra důležitá po psychické stránce pro sebevědomí?
Ani si nemyslím, že je to nějak důležité po psychické stránce. Přes volno, co bylo v prosinci, jsme docela dost potrénovali a sebevědomí máme relativně dobré. Teď jsme zaváhali ve Frýdku, to se bohužel stane. Odehráli jsme tam dobrý zápas, kdy jsme měli výpadek dvou střídání a dostali dva góly, to tak je. Snažíme se hrát svůj hokej, vnutit ho soupeři. Myslím, že se nám to zatím daří a musíme v těch výhrách pokračovat.

A jak poslední zápasy zvládáte po té fyzické stránce vzhledem k rozsáhlejší marodce týmu?
S tím se prostě člověk musí popasovat. Jestli hrajeme na tři lajny nebo na čtyři, na pět obránců nebo na sedm, to je úplně jedno. Každý se na to musí připravit a odehrát zápas se srdcem a bojovností tak, jak by to byl při každé jiné příležitosti. Je to náročnější, ale nevidím v tom žádný problém.

Autor Jiří Petr
Nepřehlédněte
ROZHOVORY 27.5.2022

Uděláme vše pro to, abychom si za áčko zahráli, shodují se mladíci bojující o místo

Každý tým prochází před začátkem nové sezony změnami. Kromě hráčů, kteří již podepsali smlouvy, se o místo v kádru ucházejí i další. „Konkurence je tady velká, musíme se o šanci poprat,“ říká jeden z ...

Přehrát video
ROZHOVORY 26.5.2022

Práce s dětmi mě strašně naplňuje, říká Lukáš Žejdl o svojí nové trenérské roli

Příprava na novou sezonu je v plném proudu, Lukáš Žejdl je jedním s hráčů, kteří se připravují individuálně. „Lépe vím, na čem musím pracovat,“ popisuje opora sešívaných. V rozhovoru mimo jiné ...

Číst více
ROZHOVORY 24.5.2022

Dřív jsem proti Slavii nerad hrál, usmívá se nová posila Jakub Matyáš

Slávistickou defenzivu vyztužil po dvou ofenzivních obráncích důrazný Jakub Matyáš, který se v osmadvaceti letech připravuje na své první profesionální angažmá jinde než na Moravě. „Bude to pro mě ...

Číst více
A-TÝM 22.5.2022

Rozlosování Chance ligy: Slavia začne v Třebíči, poté hostí v Edenu Sokolov

Sešívaní odstartují novou sezonu Chance ligy ve středu 14. září na ledě Třebíče, v Edenu se poprvé představí v sobotu 17. září od 17:00 proti Sokolovu. Oproti minulému ročníku se zvyšuje počet zápasů ...

Číst více