Permanentky Dárkové poukazy Informace o vstupenkách Vstupenky online
OHLASY
5. března 2024

Dát gól bráchovi je o to sladší, ale chytal dobře, uznává Matěj Beran

Na prvním vítězství Slavie v předkole s Jihlavou se podílel dvěma body. Nejprve krásně nahrál Robinu Všetečkovi u druhé branky a v prodloužení pak rozhodl o prvním bodu pro sešívané. Útočník Matěj Beran navíc v brance Dukly prostřelil svého bratra Adama. „Že jsem mu dal gól, je o to sladší, ale chceme sérii zvládnout a postoupit dál," říká slávistický útočník.

Matěji, jaké bylo první utkání předkola?
Byl to strašně těžký zápas. Jihlava je těžký tým do play-off a hraje výborně. My jsme počítali s tím, že tak bude hrát. Nakonec to dopadlo dobře pro nás.

Začátek patřil vám, potom se ale začaly objevovat nepřesnosti a nedokázali jste se prosadit. Myslíš, že hrála roli nervozita?
Je to možné. My jsme je zatlačili a nechtěli jsme dostat gól do konce třetiny, což se povedlo.

Měli jste ale i další šance na skórování. Co chybělo k tomu, abyste je proměnili?
Upřímně ani nevím. Chtěli jsme dát gól, ale vždycky k tomu chyběl kousek. Oba gólmani chytali výborně a myslím si, že v téhle sérii nebude padat moc gólů. Ale jsem spokojený, protože jsme vyhráli.

„Myslím si, že v téhle sérii nebude padat moc gólů.“
Matěj Beran o předkole

Na začátku druhé třetiny jste se dostali po trefě Matouše Kucharčíka do vedení. Bylo pro vás důležité, že jste se trefili jako první?
Určitě ano. Kucharda to udělal nádherně, vyjel z rohu a dal hezký gól, svůj první mezi chlapy. Hodně nám pomohl a myslím si, že jsme pak převzali iniciativu.

Krátce poté přidal Robin Všetečka druhý gól. Uklidnilo vás to?
Uklidnilo, ale pak jsme přestali hrát a nehráli jsme hokej, který jsme potřebovali. Mysleli jsme si, že to půjde samo, což v play-off nikdy nejde, a navíc proti takovému týmu, jakým Jihlava je.

Jihlava posléze snížila a hnala se za vyrovnáním. Bylo těžké na to reagovat?
Určitě ano. Mají výborné hráče, kteří jsou nepříjemní. Byl to náročný zápas, ale sil máme pořád hodně a po výhře je to vždycky lepší.

Nesmíme dělat hlouposti, ví Beran

Do poslední třetiny jste šli s jednobrankovým náskokem. Dukla však využila přesilovku a srovnala. Co se stalo?
Dostali jsme gól při oslabení, to se stane. Jejich hráč to výborně trefil pod víko, rána byla nechytatelná. S Jihlavou jsme hráli popáté v sezóně a musíme si na to dávat pozor, ale věřím, že nás na tohle trenéři dobře připraví a že to bude lepší.

V závěru základní hrací doby jste měli obrovský tlak a několikrát jste mohli rozhodnout. Proč se to nakonec nepovedlo?
Měli jsme plno šancí, chyběl nám kus štěstí, ale bratr chytal dobře. Víme, jak chytá, a on chytal dobře. Myslím si, že Jihlavu ve spoustě momentů podržel, ale nakonec jsme dali o gól víc.

Co jsi říkal atmosféře, kterou vytvořili fanoušci? Přišly jich skoro dva tisíce.
Atmosféra byla fantastická a moc jim děkujeme. Věřím tomu, že se sem před ně ještě vrátíme.

„Atmosféra byla fantastická, moc jim děkujeme.“
Matěj Beran o podpoře fanoušků

Kdyby ti někdo v půlce sezóny řekl, že budete hrát play-off, věřil bys tomu?
Těžko říct. Chtěli jsme se dostat ze situace, ve které jsme byli, a zachránit se, ale na druhou stranu tím, že jsme pracovali každý den, jsme byli přesvědčení o tom, že se nám to vrátí. Tohle je velká odměna za naši snahu.

V prodloužení jsi rozhodl pěkným gólem. Jaké pro tebe bylo skórovat proti svému bratrovi v brance Jihlavy?
Kluci výborně vybojovali puk a Gumič (Tomáš Guman) mi to dal. Jel jsem na jejich beka a celou dobu jsem věděl, že budu střílet, jenom jsem si počkal na správný moment, abych mohl vystřelit. Naštěstí to tam padlo. Je to o to sladší, že jsem dal gól bratrovi, ale nám jde o to, abychom zvládli sérii a postoupili dál.

Ve středu budete hrát v Pelhřimově, sérii už můžete ukončit. Co bude důležité pro to, aby se to povedlo?
Musíme hrát tak jako v první třetině. Když budeme hrát náš hokej a nebudeme dělat žádné hlouposti, tak věřím, že to zvládneme a zvítězíme hned ve středu.

Autor Matěj Sousedík
Nepřehlédněte
OHLASY - MLÁDEŽ 12.4.2024

Napřed dřina, pak šampus. Makali jsme na to jedenáct měsíců, říká Luboš Jenáček

Před sezonou přišel Luboš Jenáček do Slavie, aby dovedl juniorku do extraligy, a svůj cíl splnil na sto procent. Sešívaní byli pod jeho vedením dominantní po celou sezonu a teď si užívají oslavy. ...

Přehrát video
OHLASY - MLÁDEŽ 12.4.2024

Slavící Strnad s Polákem: Nepopsatelný moment, vrátili jsme Slavii, kam patří!

Úspěch, jakým je postup do extraligy, se musí pořádně oslavit. Své o tom ví i Vojtěch Polák a Lukáš Strnad, kteří nastupovali za A-tým a náročnou sezonu zakončili v juniorce. Jejich mise pomoci ...

Přehrát video
OHLASY - MLÁDEŽ 12.4.2024

Z naší strany to byla hodně dominantní sezona, pochvaluje si brankář Jiří Tesař

Po celou sezonu byl Jiří Tesař oporou v zádech pro slávistické juniory a nic se na tom nezměnilo ani v play-off. Ve čtvrtfinále a semifinále si rozdělil práci s Tomášem Voleveckým, ve finále zvládl ...

Přehrát video
OHLASY - MLÁDEŽ 12.4.2024

Bilance 9:0 v play-off? Bez nasazení a úsilí bychom takhle úspěšní nebyli, říká Vašíček

Slávisté nasázeli v play-off Ligy juniorů neuvěřitelných 57 gólů v 9 zápasech a projeli třemi sériemi play-off bez prohry. „Byl to pro mě skvělý zážitek, tuhle skupinu lidí si budu navždycky ...

Přehrát video