Do Komety odchází Vašíček se Svobodou, přichází Pospíšil a Valach

07.12.2011, OH

Slávistickým bojovníkům mají v honbě za play-off pomoci dvě nové posily. Z brněnské Komety přichází hbitý útočník Tomáš Pospíšil, který v Edenu hostoval už v minulé sezoně, a mohutný obránce Juraj Valach, opačným směrem putuje štírek Tomáš Svoboda s vyhlášeným bojovníkem Jiřím Vašíčkem. “U Vašíčka s Valachem jde o hostování do konce sezony. To samé teď platí i pro Svobodu s Pospíšilem, v jejich případě ale jednáme i o přestupu,“ informoval generální manažer Slavie Vladimír Růžička.

 
 
Červenobílým se v aktuální sezoně zatím příliš nedaří, a tak se kádr před časem rozšířil hned o několik nových tváří, tím změny ovšem neskončily. V jednání je příchod několika Kanaďanů, ve středu došlo i k významné výměně. Za Vašíčka se Svobodou přichází Pospíšil s Valachem.

"Jirkovi se poslední dobou nedařilo, nemůže se dostat do formy, jakou měl v minulé sezoně. Proto jsme se rozhodli ho vyměnit za Valacha, což je vysoký a důrazný zadák, navíc pravák. Věřím, že nám hodně pomůže," prohlásil Růžička, který sáhl i do útočných řad. A dotklo se to dvou Tomášů – Svobody s Pospíšilem.

Prvně jmenovaný byl loni klíčovým hráčem týmu, jenže i u něj to v letošním ročníku zkrátka nebylo ono. Ve 28 zápasech sice nasbíral 15 bodů, což ho řadí na čtvrté místo týmové produktivity, v tabulce plus/mínus má ale –6 a trenér Růžička ho v několika zápasech zařadil do sestavy až jako třináctého útočníka.

“V tomhle trejdu šlo však hlavně o Tomáše Pospíšila. Toho jsem hodně chtěl, byl jsem za něj ochoten obětovat téměř cokoli,“ přiznal slavný kouč, který si talentovaného forvarda oblíbil během poslední sezony, kdy ve Slavii už hostoval. Stačil zde odehrát 54 utkání a zaznamenal celkem 21 bodů (12+9), v létě se však kluby nedohodly na přestupu a musel se vrátit zpět do Brna.

V moravském celku si s 19 body vybojoval vizitku nejproduktivnějšího hráče mužstva, relativně spokojen může být i Slovák Valach. Ve 24 duelech nasbíral tento obávaný pořízek 4 body (1+3), v plus/mínus má +3 (Vašíček –7) a statistiku mu kazí snad jen 53 trestných minut.

Názory FB uživatelů

 

Partneři
 


© 2001-2019 HC Slavia Praha & eSports.cz, s.r.o. | RSS kanál

Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno.
Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www.hc-slavia.cz

Hubnutí s fitness | Olympiáda dětí a mládeže


"