5. srpen
Slavia Sparta
17:30
10. srpen
Slavia Litoměřice
17:30
VSTUPENKY
Permanentky Informace o vstupenkách Vstupenky online
OHLASY
17. října 2019

Doma neprohráváme! Soupeři to mají v hlavách, ví Doležal

Dvě kola nehrál kvůli zranění, ve středu se ale na led Jiří Doležal vrátil ve velkém stylu. Nechyběl tak u sedmé domácí výhry v řadě a na zisku tří bodů ze zápasu s Třebíčí se podílel jednou trefou. „Týden jsem nebyl na ledě, netrénoval jsem... Docela jsem se ale rozjezdil,“ zářil útočník po zápase.

Slavia doma opět vítězně. Jak jste spokojení?
Hodnotí se to pozitivně. Udrželi jsme si domácí neporazitelnost a máme další tři body. To je prostě skvělé.

Asi to byl ale hodně urputný zápas. V čem byli soupeři nepříjemní?
Připravovali jsme se na ně. Udělali jsme vše pro to, abychom zachytili jejich protiútoky. To se nám povedlo a nakonec jsme to byli my, kdo hrozil z protiútoků. K tomu se nám z nich povedlo i skórovat.

Chyběl jste dvě kola kvůli zranění. Jak jste se cítil na ledě?
Ano, byl jsem zraněný. Týden jsem nebyl na ledě, netrénoval jsem... Bylo to pro mě poměrně těžké, ale docela jsem se rozjezdil. Pak to bylo v pohodě.

Kdy jste si zranění přivodil?
Dvě kola zpátky (proti Havířovu, pozn.) se to stalo. Narazili mě tam na mantinel.

„Možná se na venkovních zápasech podepisují ty cesty... Daří se nám tady prostě víc, za což jsme rádi.“

Po návratu se vám podařilo vstřelit i branku. Jak se ta situace vyvíjela z vašeho pohledu?
Napadali jsme dobře v oslabení. Měli trochu problém s rozehrávkou. Dan Vrdlovec sebral puk hráči, co rozehrával. Pak už to bylo 2 na 1. Hodil mi to krásně. Zakončoval jsme v podstatě do prázdné brány.

Slavii už naskočila sedmá domácí výhra v řadě. Jak velkou radost vám to dělá?
Těší nás to. I pro soupeře je to nepříjemné. Ti, co sem přijedou, to mají v hlavách, že jsme tady dlouho neprohráli. Je to jenom plus pro nás.

S Chomutovem už je Slavia na čele tabulky domácích zápasů. V čem je to kouzlo?
Nevím popravdě, v čem to úplně tkví. Doma ale hrajeme podstatně lépe. Důvod ale úplně neznám. Možná se na venkovních zápasech podepisují ty cesty... Daří se nám tady prostě víc, za což jsme rádi. Pomáhají i fanoušci.

Zato na venkovním ledu je to jiná písnička... Na čem je třeba zapracovat?
Chtělo by to asi zlepšit zlepšit začátky utkání, abychom do toho vstoupili koncentrovaněji. Když budeme prohrávat už v první třetině, bude to složité. Zápasy se nám dotahovat nedařilo.

Šanci znovu uspět venku dostanete v Kadani. Soupeř je na dně tabulky, ale zápas asi nebudete chtít podcenit...
Přesně. Musím říct, že hrajeme lépe s těmi silnými soupeři. Musíme se na ně připravit stejně jako na všechny ostatní. Hlavně to chce začít od začátku, jak jsem říkal. Od první minuty na sto procent. Když se nám podaří dát gól v první třetině, věřím, že vyhrajeme.

Autor David Soumar
Nepřehlédněte
ROZHOVORY 28.7.2021

Věřím, že fanoušci vytvoří v Edenu na derby skvělou atmosféru, přeje si Doležal

Slávisté se po krátké pauze minulý týden opět sešli v Edenu a poctivě se připravují na novou sezonu. „Na ledě se od dovednostních věcí přesouváme k nácviku herních situací,“ popisuje Jiří Doležal. ...

Číst více
A-TÝM 27.7.2021

Druhá vlna předprodeje vstupenek na Spartu odstartovala!

Právě odstartovala druhá vlna předprodeje vstupenek na derby se Spartou. Je určena všem permanentkářům, kteří si mohou zakoupit lístky pro sebe či kamarády se slevou. V sobotu 31. července bude ...

Číst více
MLÁDEŽ 27.7.2021

Slavíček s Hrdličkou jsou v nominaci na Hlinka Gretzky Cup!

Dva slávisté figurují v konečné nominaci na jeden z nejprestižnějších mezinárodních turnajů do 18 let. Trenér národního týmu ukázal na Šimona Slavíčka, který na reprezentačních akcích nikdy nechyběl, ...

Číst více
MLÁDEŽ 26.7.2021

Hráči pochopili naši filozofii, chtějí se neustále zlepšovat, říká trenér juniorů Rohlík

Junioři se chystají na první přípravné zápasy, které prověří připravenost na náročnou sezonu. Trenér Pavel Rohlík, který se ke slávistické mládeži vrátil po několika letech, je zatím s přístupem ...

Číst více