6. srpen
Slavia Litoměřice
17:30
13. srpen
Slavia Sokolov
17:30
VSTUPENKY
Permanentky Informace o vstupenkách Vstupenky online
OHLASY
17. října 2019

Doma neprohráváme! Soupeři to mají v hlavách, ví Doležal

Dvě kola nehrál kvůli zranění, ve středu se ale na led Jiří Doležal vrátil ve velkém stylu. Nechyběl tak u sedmé domácí výhry v řadě a na zisku tří bodů ze zápasu s Třebíčí se podílel jednou trefou. „Týden jsem nebyl na ledě, netrénoval jsem... Docela jsem se ale rozjezdil,“ zářil útočník po zápase.

Slavia doma opět vítězně. Jak jste spokojení?
Hodnotí se to pozitivně. Udrželi jsme si domácí neporazitelnost a máme další tři body. To je prostě skvělé.

Asi to byl ale hodně urputný zápas. V čem byli soupeři nepříjemní?
Připravovali jsme se na ně. Udělali jsme vše pro to, abychom zachytili jejich protiútoky. To se nám povedlo a nakonec jsme to byli my, kdo hrozil z protiútoků. K tomu se nám z nich povedlo i skórovat.

Chyběl jste dvě kola kvůli zranění. Jak jste se cítil na ledě?
Ano, byl jsem zraněný. Týden jsem nebyl na ledě, netrénoval jsem... Bylo to pro mě poměrně těžké, ale docela jsem se rozjezdil. Pak to bylo v pohodě.

Kdy jste si zranění přivodil?
Dvě kola zpátky (proti Havířovu, pozn.) se to stalo. Narazili mě tam na mantinel.

„Možná se na venkovních zápasech podepisují ty cesty... Daří se nám tady prostě víc, za což jsme rádi.“

Po návratu se vám podařilo vstřelit i branku. Jak se ta situace vyvíjela z vašeho pohledu?
Napadali jsme dobře v oslabení. Měli trochu problém s rozehrávkou. Dan Vrdlovec sebral puk hráči, co rozehrával. Pak už to bylo 2 na 1. Hodil mi to krásně. Zakončoval jsme v podstatě do prázdné brány.

Slavii už naskočila sedmá domácí výhra v řadě. Jak velkou radost vám to dělá?
Těší nás to. I pro soupeře je to nepříjemné. Ti, co sem přijedou, to mají v hlavách, že jsme tady dlouho neprohráli. Je to jenom plus pro nás.

S Chomutovem už je Slavia na čele tabulky domácích zápasů. V čem je to kouzlo?
Nevím popravdě, v čem to úplně tkví. Doma ale hrajeme podstatně lépe. Důvod ale úplně neznám. Možná se na venkovních zápasech podepisují ty cesty... Daří se nám tady prostě víc, za což jsme rádi. Pomáhají i fanoušci.

Zato na venkovním ledu je to jiná písnička... Na čem je třeba zapracovat?
Chtělo by to asi zlepšit zlepšit začátky utkání, abychom do toho vstoupili koncentrovaněji. Když budeme prohrávat už v první třetině, bude to složité. Zápasy se nám dotahovat nedařilo.

Šanci znovu uspět venku dostanete v Kadani. Soupeř je na dně tabulky, ale zápas asi nebudete chtít podcenit...
Přesně. Musím říct, že hrajeme lépe s těmi silnými soupeři. Musíme se na ně připravit stejně jako na všechny ostatní. Hlavně to chce začít od začátku, jak jsem říkal. Od první minuty na sto procent. Když se nám podaří dát gól v první třetině, věřím, že vyhrajeme.

Autor David Soumar
Nepřehlédněte
A-TÝM 6.7.2020

Odpočítáváme speciální start sezony! Sledujte naše sociální sítě

Napětí stoupá a slávistická srdce zrychlují tep - novou sezonu odstartujeme v Edenu přípravným utkáním 6. srpna v 17:30. Speciální program odhalí i jedno velké překvapení. Potěšíme oko skalních ...

Číst více
ROZHOVORY 5.7.2020

Brož o studiu na vysoké škole: V zápřahu s hokejem se rozhodně nenudím

Slavia má ve svých řadách také několik hráčů, kteří studují na vysoké škole. Jedním z nich je útočník Jaroslav Brož, který v rozhovoru nastiňuje, jak jeho studium probíhá nebo jaké má cíle na ...

Číst více
MLÁDEŽ 3.7.2020

Chceme, aby kluci makali, ale zároveň se bavili hokejem, říká trenér dorostu Slížek

Dorostenci mají za sebou letní přípravu, v rámci níž se s týmem připravovala celá řada nových hráčů. Trenér Ladislav Slížek se v rozhovoru krátce ohlíží za uplynulým obdobím a nastiňuje představy pro ...

Číst více
A-TÝM 30.6.2020

Přípravu jsme zaměřili na sílu a dynamiku, v sobotu byly běhy, přibližuje trenér Doležal

Sešívaným skončila v pondělí suchá část letní přípravy. Po osmi náročných týdnech je čeká krátká dovolená, po níž už vyjedou na led. Asistent trenéra Jiří Doležal vypráví v rozhovoru o uplynulém ...

Číst více