16. listopad
Slavia Chomutov
15:00
18. listopad
Poruba Slavia
17:30
VSTUPENKY
Permanentky Informace o vstupenkách Vstupenky online
OHLASY
17. října 2019

Doma neprohráváme! Soupeři to mají v hlavách, ví Doležal

Dvě kola nehrál kvůli zranění, ve středu se ale na led Jiří Doležal vrátil ve velkém stylu. Nechyběl tak u sedmé domácí výhry v řadě a na zisku tří bodů ze zápasu s Třebíčí se podílel jednou trefou. „Týden jsem nebyl na ledě, netrénoval jsem... Docela jsem se ale rozjezdil,“ zářil útočník po zápase.

Slavia doma opět vítězně. Jak jste spokojení?
Hodnotí se to pozitivně. Udrželi jsme si domácí neporazitelnost a máme další tři body. To je prostě skvělé.

Asi to byl ale hodně urputný zápas. V čem byli soupeři nepříjemní?
Připravovali jsme se na ně. Udělali jsme vše pro to, abychom zachytili jejich protiútoky. To se nám povedlo a nakonec jsme to byli my, kdo hrozil z protiútoků. K tomu se nám z nich povedlo i skórovat.

Chyběl jste dvě kola kvůli zranění. Jak jste se cítil na ledě?
Ano, byl jsem zraněný. Týden jsem nebyl na ledě, netrénoval jsem... Bylo to pro mě poměrně těžké, ale docela jsem se rozjezdil. Pak to bylo v pohodě.

Kdy jste si zranění přivodil?
Dvě kola zpátky (proti Havířovu, pozn.) se to stalo. Narazili mě tam na mantinel.

„Možná se na venkovních zápasech podepisují ty cesty... Daří se nám tady prostě víc, za což jsme rádi.“

Po návratu se vám podařilo vstřelit i branku. Jak se ta situace vyvíjela z vašeho pohledu?
Napadali jsme dobře v oslabení. Měli trochu problém s rozehrávkou. Dan Vrdlovec sebral puk hráči, co rozehrával. Pak už to bylo 2 na 1. Hodil mi to krásně. Zakončoval jsme v podstatě do prázdné brány.

Slavii už naskočila sedmá domácí výhra v řadě. Jak velkou radost vám to dělá?
Těší nás to. I pro soupeře je to nepříjemné. Ti, co sem přijedou, to mají v hlavách, že jsme tady dlouho neprohráli. Je to jenom plus pro nás.

S Chomutovem už je Slavia na čele tabulky domácích zápasů. V čem je to kouzlo?
Nevím popravdě, v čem to úplně tkví. Doma ale hrajeme podstatně lépe. Důvod ale úplně neznám. Možná se na venkovních zápasech podepisují ty cesty... Daří se nám tady prostě víc, za což jsme rádi. Pomáhají i fanoušci.

Zato na venkovním ledu je to jiná písnička... Na čem je třeba zapracovat?
Chtělo by to asi zlepšit zlepšit začátky utkání, abychom do toho vstoupili koncentrovaněji. Když budeme prohrávat už v první třetině, bude to složité. Zápasy se nám dotahovat nedařilo.

Šanci znovu uspět venku dostanete v Kadani. Soupeř je na dně tabulky, ale zápas asi nebudete chtít podcenit...
Přesně. Musím říct, že hrajeme lépe s těmi silnými soupeři. Musíme se na ně připravit stejně jako na všechny ostatní. Hlavně to chce začít od začátku, jak jsem říkal. Od první minuty na sto procent. Když se nám podaří dát gól v první třetině, věřím, že vyhrajeme.

Autor David Soumar
Nepřehlédněte
MLÁDEŽ 14.11.2019

Nejlepší mládežníci pojedou za Romanem Červenkou do Švýcarska

Slavia vyhlašuje dlouhodobou soutěž pro hráče ročníků 2004-2009. Nejlepší hráč z každé kategorie od 5. třídy po dorost pojede na konci ledna na výlet do Rapperswilu za Romanem Červenkou. Mladí ...

Číst více
A-TÝM 14.11.2019

Sestřih zápasu: Přerov - Slavia 2:4

Z Přerova si slávisté odvezli všechny tři body za výhru 4:2. Výborně chytající Martin Michajlov si připsal 34 zákroků a o nulu přišel až v závěru zápasu. Sešívaní vstřelili tentokrát všechny góly v ...

Přehrát video
ZÁPASY 13.11.2019

Sešívaní díky skvělé defenzivě vezou z Přerova tři body!

Slávisté se po pauze vrátili ve velkém stylu! Na ledě Přerova zejména díky famóznímu Michajlovovi dlouho drželi nulu, o svém vítězství pak rozhodli třemi brankami ve třetí třetině! Jedinou kaňkou je ...

Číst více
A-TÝM 12.11.2019

Spolu mezi 8! Přijďte nás podpořit v důležitých zápasech

Slavii čeká po reprezentační přestávce pořádně ostrá jízda. V současném modelu soutěže si totiž už na začátku prosince osm nejlepších týmů zajistí postup minimálně do předkola play-off. Sešívaní se ...

Číst více
×
Dnes v   | Jun.
HC Olomouc
HC Slavia Praha