MLÁDEŽ
19. listopadu 2020

Dorostenec Nemes trénuje doma v Maďarsku. Tady můžu chodit na led, hlásí

Zatímco většina mladých slávistů se nemůže vzhledem k vládním nařízením připravovat na ledě, maďarský útočník Márton Nemes je v jiné situaci. Ve své domovině trénuje společně se spoluhráčem z dorostu Vojtěchem Malínkem. „Jsme rádi, že nás trenér pustil a máme možnost trénovat,“ říká maďarský forvard.

V současné době jsi doma v Maďarsku. Jak tam probíhají tréninky?
Rozhodl jsem se tak proto, že v Česku nemůžeme trénovat na ledě. Pan trenér Slížek mě pustil, a pak mi napsal Vojta Malínek, jestli by nemohl přijet ke mně a trénovat tady také. Je to dobré pro nás oba, že můžeme trénovat na ledě.

Trénuješ s nějakým klubem, nebo individuálně?
Trénuji s klubem, protože jsem tady dříve hrál. Do Česka jsem přišel, když mi bylo třináct let, takže tu mám dobré vztahy a jsem rád, že tu můžeme trénovat.

„Chtěl jsem jít hrát do lepší ligy. Rozhodnutí vybrat si Slavii určitě nelituju.“
Márton Nemes o působení v Česku

Dostáváte od trenérů ze Slavie nějaké individuální plány?
Dostali jsme je v klubovém informačním systému, ale ty jsou hlavně na suchou přípravu, protože tréninky na ledě v Česku teď neprobíhají.

Proč sis jako maďarský hokejista vybral právě Slavii?
V Maďarsku není liga zrovna nejlepší a chtěl jsem jít hrát do lepšího klubu nebo do lepší soutěže, takže jsme s tátou něco hledali. Jelikož našel práci v Praze, tak jsem si vybíral mezi Slavií a Spartou. Nakonec jsem si vybral Slavii, protože na mě byli kluci hodní a ve všem mi pomohli. Zpětně si myslím, že to byla dobrá volba.

Pomohlo ti v rozhodnutí i to, že ve Slavii tři sezony působil také maďarský hokejista János Vas?
Při rozhodování jsem na to tolik nemyslel, ale poté jsem si uvědomil, že tady také hrál. Nebyla to nejdůležitější věc, ale bylo příjemné, že nejsem první maďarský hokejista ve Slavii.

Márton Nemes v utkání se Spartou

Jak ses naučil za poměrně krátkou dobu tak dobře česky?
Kluci mi v šatně hodně pomohli a učil jsem se i ve škole, takže nevím, nějak se mi to povedlo. Všichni mi říkají, jak jsem se jazyk tak rychle naučil, a já ani nevím (usmívá se).

Co pro tebe bylo z češtiny nejtěžší?
Nejtěžší pro mě byly koncovky, protože se hodně špatně učí.

Loni ses ve Švédsku účastnil CCM kempu pro talentované hráče z celé Evropy. Bereš to jako dobrou zkušenost?
Určitě. S Jakubem Štanclem jsme si to užili a zahráli si s dobrými hráči a pod dobrými trenéry. Byl to super zážitek.

Také jsi oblékl dres maďarské reprezentace v kategorii U16. Jak na to vzpomínáš?
Bylo to super. Vždy, když mohu hrát za reprezentaci, tak je to skvělý pocit. Samozřejmě se s kluky dobře znám a myslím si, že mi to na turnaji docela šlo.

Kdy se plánuješ vrátit do Česka?
S Vojtou Malínkem sledujeme, jaká je v Česku situace a jsme připraveni vyrazit zpět, jakmile se bude moci trénovat na ledě. Trenéři nám to dají vědět. Těšíme se, až budeme zase trénovat se spoluhráči a doufáme, že to bude co nejdříve.

Autor Matyáš Kainz
HISTORIE KLUBU 11.4.2021

120 let nejstaršího klubu: V 5. zápase už nesli pohár, a my z toho udělali drama, vzpomíná Málek na titul

Brankář Roman Málek zažil v sešívaném dresu krásné a úspěšné roky, na které dodnes rád vzpomíná. V rozhovoru se rozpovídal nejen o finálových bojích z roku 2003, ale také o svém vztahu ke klubu, ...

A-TÝM 8.4.2021

Vydražte si hrané dresy z uplynulé sezony!

První sezona s novým logem HC Slavia Praha je za námi, bílá sada hraných dresů nyní míří do aukce. V dražbě, která probíhá na webu www.sportovniaukce.cz, je 28 dresů s vyšitým logem na hrudi.

A-TÝM 7.4.2021

Děkujeme trenéru Říhovi za odvedené služby

Miloš Říha míří po třech sezonách v Edenu do Plzně. Přejeme trenérovi hodně štěstí v novém angažmá a zároveň děkujeme za celé období, které v našem klubu strávil. S přestávkou se jedná o tři sezony.

A-TÝM 7.4.2021

Trenérské složení A-týmu: Veberovi budou asistovat Kolařík a Málek

Pavel Kolařík a Roman Málek budou pokračovat na střídačce Slavie. Společně s hlavním trenérem Jiřím Veberem povedou A-tým v nadcházející sezoně Chance ligy.