1. prosinec
Jihlava Slavia
17:30
3. prosinec
Slavia Třebíč
18:00
VSTUPENKY
Permanentky Informace o vstupenkách Vstupenky online
MLÁDEŽ
19. listopadu 2020

Dorostenec Nemes trénuje doma v Maďarsku. Tady můžu chodit na led, hlásí

Zatímco většina mladých slávistů se nemůže vzhledem k vládním nařízením připravovat na ledě, maďarský útočník Márton Nemes je v jiné situaci. Ve své domovině trénuje společně se spoluhráčem z dorostu Vojtěchem Malínkem. „Jsme rádi, že nás trenér pustil a máme možnost trénovat,“ říká maďarský forvard.

V současné době jsi doma v Maďarsku. Jak tam probíhají tréninky?
Rozhodl jsem se tak proto, že v Česku nemůžeme trénovat na ledě. Pan trenér Slížek mě pustil, a pak mi napsal Vojta Malínek, jestli by nemohl přijet ke mně a trénovat tady také. Je to dobré pro nás oba, že můžeme trénovat na ledě.

Trénuješ s nějakým klubem, nebo individuálně?
Trénuji s klubem, protože jsem tady dříve hrál. Do Česka jsem přišel, když mi bylo třináct let, takže tu mám dobré vztahy a jsem rád, že tu můžeme trénovat.

„Chtěl jsem jít hrát do lepší ligy. Rozhodnutí vybrat si Slavii určitě nelituju.“
Márton Nemes o působení v Česku

Dostáváte od trenérů ze Slavie nějaké individuální plány?
Dostali jsme je v klubovém informačním systému, ale ty jsou hlavně na suchou přípravu, protože tréninky na ledě v Česku teď neprobíhají.

Proč sis jako maďarský hokejista vybral právě Slavii?
V Maďarsku není liga zrovna nejlepší a chtěl jsem jít hrát do lepšího klubu nebo do lepší soutěže, takže jsme s tátou něco hledali. Jelikož našel práci v Praze, tak jsem si vybíral mezi Slavií a Spartou. Nakonec jsem si vybral Slavii, protože na mě byli kluci hodní a ve všem mi pomohli. Zpětně si myslím, že to byla dobrá volba.

Pomohlo ti v rozhodnutí i to, že ve Slavii tři sezony působil také maďarský hokejista János Vas?
Při rozhodování jsem na to tolik nemyslel, ale poté jsem si uvědomil, že tady také hrál. Nebyla to nejdůležitější věc, ale bylo příjemné, že nejsem první maďarský hokejista ve Slavii.

Márton Nemes v utkání se Spartou

Jak ses naučil za poměrně krátkou dobu tak dobře česky?
Kluci mi v šatně hodně pomohli a učil jsem se i ve škole, takže nevím, nějak se mi to povedlo. Všichni mi říkají, jak jsem se jazyk tak rychle naučil, a já ani nevím (usmívá se).

Co pro tebe bylo z češtiny nejtěžší?
Nejtěžší pro mě byly koncovky, protože se hodně špatně učí.

Loni ses ve Švédsku účastnil CCM kempu pro talentované hráče z celé Evropy. Bereš to jako dobrou zkušenost?
Určitě. S Jakubem Štanclem jsme si to užili a zahráli si s dobrými hráči a pod dobrými trenéry. Byl to super zážitek.

Také jsi oblékl dres maďarské reprezentace v kategorii U16. Jak na to vzpomínáš?
Bylo to super. Vždy, když mohu hrát za reprezentaci, tak je to skvělý pocit. Samozřejmě se s kluky dobře znám a myslím si, že mi to na turnaji docela šlo.

Kdy se plánuješ vrátit do Česka?
S Vojtou Malínkem sledujeme, jaká je v Česku situace a jsme připraveni vyrazit zpět, jakmile se bude moci trénovat na ledě. Trenéři nám to dají vědět. Těšíme se, až budeme zase trénovat se spoluhráči a doufáme, že to bude co nejdříve.

Autor Matyáš Kainz
Nepřehlédněte
HISTORIE KLUBU 24.11.2020

120 let nejstaršího klubu: Na Slavii jsem profesně vyrostl, říká bývalý trenér a manažer Herstus

S hokejem začínal Tomáš Herstus ve Spartě, později hrál i za 1. ČLTK Praha, ale přesto se nakonec nesmazatelně zapsal do sešívané historie. V 70. letech v ní působil jako hráč, pak se v roce 1990 ...

Číst více
HISTORIE KLUBU 22.11.2020

120 zajímavostí nejstaršího klubu: První milníky klubové historie

Slavia si v letošní sezoně připomíná 120 let od svého založení. Během nich zažila triumfy i neúspěchy, prošlo jí mnoho hráčů, trenérů a funkcionářů a ovlivnila životy několika generací fanoušků. ...

Číst více
FANOUŠCI 20.11.2020

Právě vyšla povinná četba každého slávisty!

Nová knížka 120 LET NEJSTARŠÍHO KLUBU určitě ozdobí i tvojí knihovnu! Doba nepřeje cestování ani vysedávání na tribuně nebo v baru, tak si sedni doma pod lampu a vydej se do historie Slavie.

Číst více
A-TÝM 20.11.2020

Streamy z Chance ligy na Hokejka TV. Pro permanentkáře opět zdarma!

Všichni fanoušci, kteří si zakoupili před sezonou permanentní vstupenku, budou mít po restartu soutěže opět možnost sledovat streamy z Chance ligy na Hokejka TV zcela zdarma! Reagujeme tak na ...

Číst více