9. srpen
Sparta Slavia
18:30
11. srpen
M. Boleslav Slavia
17:00
VSTUPENKY
Permanentky Dárkové poukazy Informace o vstupenkách Vstupenky online
ROZHOVORY
24. května 2022

Dřív jsem proti Slavii nerad hrál, usmívá se nová posila Jakub Matyáš

Slávistickou defenzivu vyztužil po dvou ofenzivních obráncích důrazný Jakub Matyáš, který se v osmadvaceti letech připravuje na své první profesionální angažmá jinde než na Moravě. „Bude to pro mě nová zkušenost, už se na to těším,” říká před svým působením v Edenu.

Kubo, přicházíš do Edenu jako jedna z předsezonních posil. Proč sis vybral právě Slavii?
Dostal jsem nabídku, která mě zaujala. Myslím si, že Slavia buduje kvalitní tým, který by mohl mít velké ambice, a to mi přišlo zajímavé.

Když nepočítáme mládežnické roky, kdy jsi působil i v Karlových Varech, tak svoji dosavadní profesionální kariéru jsi spojil s moravskými týmy. Jak se budeš jako Moravák cítit poprvé v Praze?
Bude to pro mě nová zkušenost, aspoň můžu Prahu pořádně poznat (usmívá se). Vypadnu trochu tady z toho prostředí a můžu nabrat nové zážitky, už se na to těším.

S Frýdkem jste v minulé sezoně narazili na Slavii v předkole play-off, jako soupeře ji potkáváš pravidelně už několik sezon. Jak na tebe tým působil?
Musím říct, že jsem dřív proti Slavii nerad hrál. Měl jsem to tak, že jsem i na Slavii nerad jezdil, protože se mi tady vůbec nedařilo. Ale v poslední době se to trochu otočilo, posledních pár zápasů bylo lepších, tak se můj názor trochu změnil. Každopádně jsem Slavii vždycky vnímal jako těžkého soupeře.

Máš za sebou poměrně dlouhou sezonu, protože po vypadnutí s Frýdkem ses připravoval, abys mohl v případě potřeby naskočit v extraligovém play-off za Třinec. Jaká byla?
Musím říct, že ke konci už to bylo trochu na hlavu. Bylo toho dost, sezona byla dlouhá a už jsem se těšil na volno. Šance, že bych zasáhl do play-off, moc velká nebyla, ale měl jsem platnou smlouvu, tak jsem trénoval.

V play-off jsi sice do extraligy nezasáhl, ale v základní části jsi za Třinec několikrát nastoupil. Slavil jsi titul?
Pár zápasů jsem sice odehrál, ale titul jsem neslavil. Chtěl bych na něm mít případně nějaký podíl, takhle jsem to v tomhle případě necítil.

Jaký je nyní tvůj program?
Skončili jsme na konci dubna, pak jsem týden odpočíval a byl na dovolené. Teď už jsem se začal hýbat a najíždět na plnou přípravu.

Ty máš individuální plán, můžeš přiblížit, jak tvoje příprava vypadá?
Pracuji s kondičním trenérem. Mám za sebou záběhový týden a nyní už jedu naplno. Máme to každoročně nastavené podobně, pracuji na síle, rychlosti a celkově silové kondici, abych se pořád zlepšoval.

Kdyby ses měl představit fanouškům, jak by ses jako hráč charakterizoval?
Popsal bych se spíš jako defenzivní obránce, myslím si, že jsem platný na oslabení, hodně blokuju střely, snažím se hrát do těla, čistit předbrankový prostor, tohle je primárně mojí doménou.

Autor Jakub Mezlík
Nepřehlédněte
A-TÝM 4.7.2022

Nejrychleji stříleli v Edenu obránci. Kdo vyhrál?

Hokejisté Slavie si vyzkoušeli, jak rychle umí vystřelit. Kdo vyhrál a jaký mají recept na nejrychlejší střelu? Podívejte se na video!

Přehrát video
A-TÝM 1.7.2022

Talentovaný útočník Lukáš Strnad podepsal smlouvu se Slavií!

Osmnáctiletý útočník Lukáš Strnad, který v minulém roce nakoukl i do reprezentace, podepsal ve Slavii svoji první profesionální smlouvu. Přestože je věkem stále ještě junior, měl by se poprat o ...

Číst více
ROZHOVORY 29.6.2022

Děláme hodně vytrvalost, pan Málek nás nešetří, směje se Pittr

Michal Pittr se ve svých 19 letech připravuje na první sezonu v slávistickém áčku. V té loňské se na konci zranil, teď už ale trénuje naplno. „Děláme hodně vytrvalost, pan Málek svoje má speciality a ...

Přehrát video
FANOUŠCI 24.6.2022

Rozlučka Jardy Bednáře a Marka Tomici v srpnu v Edenu!

Rozlučka slávistických legend Jardy Bednáře a Marka Tomici se blíží. Ve středu 24. srpna od 18:00 se v Edenu sejdou hokejové osobnosti ke speciálnímu exhibičnímu zápasu. Vstupenky jsou v prodeji na ...

Číst více