26. únor
Vsetín Slavia
17:30
29. únor
Slavia Poruba
15:00
VSTUPENKY
Permanentky Informace o vstupenkách Vstupenky online
OHLASY
4. ledna 2017

Důležitá výhra, byl to zápas o šest bodů, pochvaluje si Jiří Rys

Na měsíc ho zastavilo zraněné rameno, na led se ale vrátil ve formě. Nejdřív si proti Frýdku připsal dvě asistence, ve středu pak pomohl obětavým výkonem k důležité výhře nad Přerovem. „Věděli jsme před zápasem, že na ně máme šest bodů. Chtěli jsme jim poodskočit,“ potvrzuje sešívaný útočník, jak důležitá výhra byla pro uhájení první čtyřky v tabulce.

Nejdřív jste vedli 2:0, Přerov vás pak dotáhl. Jaký to byl zápas?
Dobrá první třetina, vedli jsme 2:0. V kabině jsme si něco řekli, protože jsme špatně pokrývali střední pásmo. Bohužel oni nám pak dvakrát ujeli dva na jednoho, pěkně to sehráli a srovnali na 2:2. Řekli jsme si ale, že hrajeme dál, hlavně zodpovědně dozadu, i kdyby to mělo těch 2:2 skončit. To se povedlo a prodloužení bylo takové buď, anebo. Nájezdy už jsou o štěstí.

Jiří Rys více než měsíc marodil s bolavým ramenem, v zápase s Přerovem už stejně jako v Ústí a proti Frýdku nastoupil.

Jaký byl důvod výpadku ve druhé třetině?
Zbytečně jsme proti nim vyráželi a ztráceli puky ve středním pásmu. Taková typická hokejová krize, to se stává. Zaplať pánbůh za ty dva body.

Přerov je v tabulce za vámi. Bylo znát, jak důležitý souboj to je pro uhájení čtvrtého místa?
Věděli jsme před zápasem, že na ně máme šest bodů. Chtěli jsme jim poodskočit, ale oni mají spoustu velkých a silných hráčů. Jednoduché to nebylo a Přerov si odváží bod zaslouženě.

Negativem byly možná přesilovky...
To je pravda, přesilovky nám moc nešly. O tréninku jsme to trénovali a vypadalo to docela hezky. V zápase jsme nebyli schopni se udržet na puku. Buď nám odskakoval nebo jsme trefovali hráče a přesilovky pak byly špatné. Ale takové zápasy jsou, příště v Prostějově to musí být lepší.

Vracíte se po zranění, jak se na ledě cítíte?
Hraju třetí zápas po zranění a cítil jsem se docela dobře. Už je to celkově lepší a rameno je snad v pohodě. Snad to bude ještě lepší.

Autor Vojtěch Šeliga, Jakub Slunečko
Nepřehlédněte
OHLASY - VIDEO 22.2.2020

Novák o 300. bodu: Je to pro mě čest

Pouze šest hokejistů si před sobotním duelem s Havířovem připsalo v dresu Slavie 300 a více bodů. V utkání proti AZetu se k nim připojil kapitán sešívaných Jan Novák, když nahrával na vyrovnávací gól ...

Přehrát video
ZÁPASY 22.2.2020

Novákův 300. bod nepomohl. Slavia padla s Havířovem

Ani ve třetím domácím utkání v řadě to nevyšlo. Hokejisté Slavie odcházejí opět s prázdnou, tentokrát nestačili těsným poměrem 2:3 na Havířov. K vítězství nepomohl ani 300. bod Jana Nováka v ...

Číst více
A-TÝM 21.2.2020

Sešívaná sobota je tady! Fotbal, hokej a vstupenky zdarma

Sešívaná sobota je opět tady! V sobotu 22. února hostí fotbalisté od 14:30 Opavu, o dvě a půl hodiny později pak bude vhozeno úvodní buly hokejového zápasu Slavia - Havířov. Pro fotbalové fanoušky je ...

Číst více
FANOUŠCI 20.2.2020

Vydražte si hraný dres z projektu Legenda legendám

Na webu www.sportovniaukce.cz odstartovala dražba dresů z projektu Legenda legendám, v rámci něhož nastoupili slávisté s podobiznou Petra Kadlece na hrudi během rozbruslení a první třetiny zápasu v ...

Číst více