21. září
Č. Budějovice Slavia
16:00
23. září
Slavia Přerov
18:00
VSTUPENKY
Permanentky Informace o vstupenkách Vstupenky online
OHLASY
4. ledna 2017

Důležitá výhra, byl to zápas o šest bodů, pochvaluje si Jiří Rys

Na měsíc ho zastavilo zraněné rameno, na led se ale vrátil ve formě. Nejdřív si proti Frýdku připsal dvě asistence, ve středu pak pomohl obětavým výkonem k důležité výhře nad Přerovem. „Věděli jsme před zápasem, že na ně máme šest bodů. Chtěli jsme jim poodskočit,“ potvrzuje sešívaný útočník, jak důležitá výhra byla pro uhájení první čtyřky v tabulce.

Nejdřív jste vedli 2:0, Přerov vás pak dotáhl. Jaký to byl zápas?
Dobrá první třetina, vedli jsme 2:0. V kabině jsme si něco řekli, protože jsme špatně pokrývali střední pásmo. Bohužel oni nám pak dvakrát ujeli dva na jednoho, pěkně to sehráli a srovnali na 2:2. Řekli jsme si ale, že hrajeme dál, hlavně zodpovědně dozadu, i kdyby to mělo těch 2:2 skončit. To se povedlo a prodloužení bylo takové buď, anebo. Nájezdy už jsou o štěstí.

Jiří Rys více než měsíc marodil s bolavým ramenem, v zápase s Přerovem už stejně jako v Ústí a proti Frýdku nastoupil.

Jaký byl důvod výpadku ve druhé třetině?
Zbytečně jsme proti nim vyráželi a ztráceli puky ve středním pásmu. Taková typická hokejová krize, to se stává. Zaplať pánbůh za ty dva body.

Přerov je v tabulce za vámi. Bylo znát, jak důležitý souboj to je pro uhájení čtvrtého místa?
Věděli jsme před zápasem, že na ně máme šest bodů. Chtěli jsme jim poodskočit, ale oni mají spoustu velkých a silných hráčů. Jednoduché to nebylo a Přerov si odváží bod zaslouženě.

Negativem byly možná přesilovky...
To je pravda, přesilovky nám moc nešly. O tréninku jsme to trénovali a vypadalo to docela hezky. V zápase jsme nebyli schopni se udržet na puku. Buď nám odskakoval nebo jsme trefovali hráče a přesilovky pak byly špatné. Ale takové zápasy jsou, příště v Prostějově to musí být lepší.

Vracíte se po zranění, jak se na ledě cítíte?
Hraju třetí zápas po zranění a cítil jsem se docela dobře. Už je to celkově lepší a rameno je snad v pohodě. Snad to bude ještě lepší.

Autor Vojtěch Šeliga, Jakub Slunečko
Nepřehlédněte
A-TÝM 19.9.2019

Sestřih zápasu: Slavia - Jihlava 2:1

Podívejte se na sestřih ze zápasu 4. kola Chance ligy. Slavia porazila v Edenu Jihlavu 2:1 a poprvé v letošní sezoně získala všechny tři body. O góly se postarali Aleš Furch a Tomáš Šmerha.

Přehrát video
A-TÝM 17.9.2019

Sešívaná sobota! S fotbalovým lístkem či permicí na Porubu zdarma

Slavia posouvá termín zápasu 28. září proti Porubě na dřívější čas, aby fanoušci pohodlně stihli večerní fotbalové utkání. Sobotní hokejový duel odehrajeme místo původně plánovaných 17 hodin už od ...

Číst více
OHLASY 19.9.2019

Michajlov: Druhá třetina mě nabila, věděl jsem, že to udržíme

Pod první výhrou za tři body se výraznou měrou podepsal vedle střelců i slávistický brankář. Martin Michajlov pochytal šestatřicet střel soupeře a za svá záda pustil jen jednu. Hlavně ve druhé ...

Číst více
OHLASY - VIDEO 18.9.2019

Šmerha: Bojovat o každý metr a nenechat si nic líbit, takhle musíme hrát

Sešívaní ve čtvrtém kole Chance ligy poprvé získali všechny tři body, když doma dokázali udolat favorizovanou Jihlavu 2:1. Jedním ze střelců byl i útočník Tomáš Šmerha, který před kamerou zhodnotil ...

Přehrát video
Nepřehlédněte
×
Dnes v 17:30 | Dor.
HC Dukla Jihlava
HC Slavia Praha