1. prosinec
Jihlava Slavia
16:00
3. prosinec
Slavia Třebíč
18:00
VSTUPENKY
Permanentky Informace o vstupenkách Vstupenky online
OHLASY
17. září 2019

Furch: Řekli jsme si, že to konečně musíme zlomit

Aleš Furch rozhodl o vítězství Slavie proti Litoměřicím, když jako jediný z deseti střelců v samostatných nájezdech uspěl a vystřelil Slavii o bod navíc. „Věděl jsem od začátku, co udělám. Spadlo to tam a my konečně vyhráli,“ těšilo mladého útočníka.

Slavia v rámci 3. kola Chance ligy přivítala na domácím ledě Litoměřice a poprvé v sezoně odjížděla z ledu s vítězstvím. To se ale nerodilo vůbec lehce a musely rozhodnout až nájezdy. Ten vítězný si připsal právě Furch, který byl z deseti střelců na obou stranách jako jediný úspěšný. „Už od chvíle, kdy mi trenér řekl, že nájezd pojedu, jsem věděl, co udělám. Je to jediný druh nájezdu, který mi tam jakž takž padá. Spadlo to tam a my konečně vyhráli,“ usmíval se vítězný střelec.

Při své trefě nepotřeboval poradit ani od brankáře Michajlova, který ve Stadionu dříve působil. „Martin nám střelcům neradil, i když soupeře hodně dobře zná. Nepřijel ani ke střídačce, byl si ve své bublině a soustředil se na výkon,“ prozradil, jestli bývalý kališník v brance Slavie neudílel svým spoluhráčům před nájezdy rady, jak vyzrát na Tomáše Krále.

Po zápase se ale oba mohli společně radovat. Jeden vychytal všechny „penalty“ Litoměřic, druhý zařídil o bod navíc. Cesta za triumfem ale byla hodně trnitá. Než došlo na nájezdy, museli sešívaní totiž dvakrát dotahovat skóre. „Byl to vyrovnaný zápas. Rozhodlo to, že soupeř využil pouze jednu přesilovku pět na tři,“ uvažoval nad klíčovými momenty.

Právě přesilovky a oslabení hrály velmi důležitou roli. Stadion využil jednu, Slavia hned dvě. „V přesilovkách jsme sice dvakrát skórovali, ale měli jsme při nich i smůlu, třikrát nebo čtyřikrát zazvonila na soupeřově brance tyčka. Určitě jich musíme proměňovat víc. Hru v početní výhodě máme dobrou, máme střelbu, jen to tam tolik nepadá. V oslabení jsme naopak inkasovali jen jednou a můžeme se od toho odrazit,“ okomentoval Furch.

Zároveň prozradil, proč byla hra tolik vyhrocená a plná nedovolených zákroků. „Oba týmy chtěly vyhrát a ukázat, kdo je tady lepší. My jsme si řekli, že to konečně musíme zlomit. Pořád jsme si říkali, že musíme hrát to, co chceme a gól musí přijít.“

Po výhře byl sice plný optimismu do dalších zápasů, přesto ho mrzely ztráty z úvodních duelů. „První dva zápasy sezony byly z naší strany nepovedené. Nebyly stoprocentní. Řekli jsme, že takhle by to nešlo a proti Litoměřicím už to vypadalo celkem slušně. Ale je potřeba dál pracovat. Uděláme všechno pro to, abychom se zlepšili a začali pravidelně vyhrávat,“ uzavřel mladý útočník.

Autor Martina Kramerová
Nepřehlédněte
A-TÝM 24.11.2020

Za necelý týden zpátky do zápasového tempa. Jsme v plné síle, hlásí Kuťák

Už za necelý týden se hokejisté Slavie vrátí do hry, v úterý je čeká zápas na ledě Jihlavy. Restartu se už nemůže dočkat ani útočník Filip Kuťák, který je s pěti body čtvrtým nejproduktivnějším ...

Číst více
HISTORIE KLUBU 24.11.2020

120 let nejstaršího klubu: Na Slavii jsem profesně vyrostl, říká bývalý trenér a manažer Herstus

S hokejem začínal Tomáš Herstus ve Spartě, později hrál i za 1. ČLTK Praha, ale přesto se nakonec nesmazatelně zapsal do sešívané historie. V 70. letech v ní působil jako hráč, pak se v roce 1990 ...

Číst více
HISTORIE KLUBU 22.11.2020

120 zajímavostí nejstaršího klubu: První milníky klubové historie

Slavia si v letošní sezoně připomíná 120 let od svého založení. Během nich zažila triumfy i neúspěchy, prošlo jí mnoho hráčů, trenérů a funkcionářů a ovlivnila životy několika generací fanoušků. ...

Číst více
FANOUŠCI 20.11.2020

Právě vyšla povinná četba každého slávisty!

Nová knížka 120 LET NEJSTARŠÍHO KLUBU určitě ozdobí i tvojí knihovnu! Doba nepřeje cestování ani vysedávání na tribuně nebo v baru, tak si sedni doma pod lampu a vydej se do historie Slavie.

Číst více