5. srpen
Slavia Sparta
17:30
10. srpen
Slavia Litoměřice
17:30
VSTUPENKY
Permanentky Informace o vstupenkách Vstupenky online
ROZHOVORY
9. května 2021

Gólman Málek: Nedám Mártymu nic zadarmo, soupeření s ním mě baví

Slavia vsadila na jistotu a do nového soutěžního ročníku vstoupí se stejnou brankářskou dvojicí jako v tom uplynulém. Společně s Martinem Michajlovem pokračuje v Edenu i Roman Málek. „Panuje mezi námi zdravá rivalita, těším se na další společnou sezonu,” říká v rozhovoru mladší z gólmanského dua.

Slavia na tebe uplatnila opci, a projevila tak o tebe zájem i na další sezonu. Jsi rád, že zůstáváš?
Určitě, jsem moc rád, že tady na Slavii můžu pokračovat.

V týmu zůstanete ve stejném gólmanském složení jako v posledních dvou letech – s Martinem Michajlovem. Dá se říct, že už jste ostřílení parťáci a spolupráce vám nadmíru vyhovuje?
Márty je super kluk, známe se už delší dobu. Máme mezi sebou dobrý vztah. Panuje mezi námi zdravá rivalita. Oba jsme soutěživé osobnosti, jeden chce být lepší než druhý, takže jdeme vždy do všeho naplno. Těším se na další společnou sezonu.

Řekli jste si s trenéry, jaká bude tvoje role v týmu? O místo jedničky se máš poprat, nebo se s tebou stále počítá spíš jako s dvojkou?
Trenéři o tom se mnou ještě nemluvili. Udělám vše pro to, abych chytal, budu se o to prát. Nedám Mártymu nic zadarmo.

„Já i Márty jsme soutěživé osobnosti. Oba chceme být lepší, než ten druhý.“
Roman Málek o spolupráci s gólmanským parťákem

Nelákalo tě zamířit někam, kde bys naopak už byl jasná jednička?
Jsem mladý gólman, který toho ještě moc v A-týmu neodchytal, byl jsem spíš dvojka. V mé pozici si moc vybírat nemůžu.

Jak náročná pro tebe byla uplynulá sezona?
Letos jsem moc zápasu neodchytal, byla to těžká sezona hlavně na psychiku. Protože když tam člověk jde sedmkrát za celou sezonu, tak to není vůbec sranda. Absence zápasu byla hodně velká. Trénujete víc a víc, ale trénink není zápas. A zkušenosti se nejvíc sbírají v zápasech. Nejsem gólman, který chce sedět, na střídačce mě to upřímně moc nebaví. Do nové sezony se jdu poprat o místo mezi třemi tyčemi.

Na Slavii došlo ke změně na trenérském postu, brankáře ale povede dál tvůj táta. Co na trenérské složení říkáš?
Oba trenéry, pana Kolaříka i pana Vebera, jsem měl za trenéry v juniorech. Všichni tři trenéři jsou zkušení a mají nám hodně co předat. Jsem s nimi spokojený.

Na začátku týdne vám odstartovala letní příprava. Jak sis užil dovolenou? A snažil ses úplně vypnout, nebo jsi aspoň trochu trénoval?
Chtěli jsme s přítelkyní letět na dovolenou, ale situace, která je, nám toho moc nedovolila. Snažil jsem si užít nějaké to volno, provozoval jsem aktivní odpočinek, než abych seděl jen u televize a sjížděl filmy a seriály. Ale také jsem na sobě pracoval.

Příští sezona bude sestupová. A to po několika letech. Myslíš, že zápasy budou vypjatější? A jak se těšíš?
Liga bude určitě kvalitnější, protože nikdo nebude chtít sestoupit do nižší soutěže. Myslím si, že zápasy budou vyrovnanější, vypjatější a o dost těžší, bude se bojovat o každý centimetr ledu. Nikdo nebude chtít prohrávat.

Autor Martina Kramerová
Nepřehlédněte
FANOUŠCI 4.6.2021

Přijďte si zahrát beach volejbal s hráči Slavie!

Pátý ročník beach volejbalového turnaje smíšených týmů hráčů a fanoušků se uskuteční na kurtech za sportovní halou Eden v úterý 22. června od 17:30. Zahrát si může každý bez rozdílu pohlaví, věku či ...

Číst více
ROZHOVORY 17.6.2021

Na roli lídra jsem připravený a těším se na to, hlásí Petr Kafka

Do tohoto týdne trénoval individuálně, teď už se ale Petr Kafka připravuje společně s týmem. Jednatřicetiletý útočník podepsal ve Slavii novou smlouvu a těší se na příští sezonu. „Myslím si, že jsem ...

Číst více
ROZHOVORY 15.6.2021

Poletín: Jestli jsme staří nebo mladí? To je jedno, chceme od začátku sbírat body

Slávisté vyjeli v pondělí na led a byl u toho i útočník Michal Poletín, který se doposud připravoval individuálně. Podobně jako ostatní hráči i fanoušci, také on už vyhlíží přípravné zápasy, nejvíc ...

Číst více
ROZHOVORY 12.6.2021

Od Chance ligy čekám kvalitní hokej. Bude se to řezat už od prvního kola, myslí si Knotek

Až v příštím týdnu vyjedou slávisté v rámci přípravy na novou sezonu na led, nebude u toho chybět ani nejnovější posila Tomáš Knotek. Jedenatřicetiletý útočník si zahraje v první lize po deseti ...

Číst více