28. únor
Slavia Třebíč
18:00
1. březen
Kolín Slavia
18:00
VSTUPENKY
Permanentky Dárkové poukazy Informace o vstupenkách Vstupenky online
OHLASY
3. prosince 2023

Havrda po výhře: Byla vidět síla týmu. Za první půlkou sezony chceme udělat tlustou čáru

Slavia po dvou porážkách zabrala a do druhé poloviny základní části vstoupila vítězně. Gólem k tomu v utkání s Litoměřicemi přispěl i Maxim Havrda. „Prostě jsem to zkusil a naštěstí to tam padlo,“ říká dvaadvacetiletý útočník, který nastartoval obrat sešívaných.

Druhou půlku základní části jste zahájili vítězstvím nad Litoměřicemi. Jak bys duel zhodnotil?
Pořád tam jsou nějaké chyby, ale jsme rádi za tři body a že jsme začali druhou polovinu sezony vítězně. Řekli jsme si s trenéry, že uděláme tlustou čáru za tím, co se stalo v první polovině a že budeme chtít co nejlépe vstoupit do té druhé.

Co s týmem udělá, když do zápasu dobře vstoupí a dostává se do šancí, ale dvakrát v krátké době inkasuje?
Bylo to těžké, ale byla vidět síla týmu, že jsme neupadli do krize, ale hned jsme se z toho vyhrabali a otočili zápas na naši stranu.

Trenér na dvě inkasované branky zareagoval oddechovým časem. O čem během něj mluvil?
Říkal, ať se zklidníme, že jsme silný tým a že to dokážeme otočit. Když jsme na ně ze začátku chodili, tak nevěděli, co s námi. Jenom chtěl tým tak nějak uklidnit.

Po krátké poradě jste navázali na tlak z úvodu utkání, a ještě v první třetině otočili na 3:2. Přispěl k tomu právě trenérův proslov?
Myslím si, že určitě. Trochu jsme se zklidnili, řekli si pokyny a věděli jsme, s čím do toho jdeme. Naštěstí se to na naši stranu otočilo už v první třetině.

Sami jsme si to zdramatizovali, připouští Havrda

Ty jsi vstřelil první branku Slavie. Popsal bys ji ze svého pohledu?
Byl tam souboj v rohu, Jarda mi to dal na bod pro vhazování a vystupoval přede mnou hráč. Prostě jsem to zkusil a naštěstí to tam padlo.

Jednu branku vám pak rozhodčí neuznali kvůli postavení útočícího hráče v brankovišti. Jak jsi viděl tuhle situaci?
Myslím si, že to neuznal správně, protože tam opravdu Bery (Matěj Beran) byl. Zapříčinilo to to, že se tam brankář nedokázal dostat a zakročit.

Když jste dali gól na 4:2, vypadalo to, že je rozhodnuto. Nakonec byl ale závěr ještě pořádně dramatický..
Oni do toho pak šlápli a my jsme zase trochu povolili. Ještě jsme to sami docela zdramatizovali, ale naštěstí nedokázali dát vyrovnávací gól a na konci nám pomohla přesilovka pět na tři.

„Byl to kvalitní hráč, ať se mu daří i mimo hokejovou kariéru.“
Maxim Havrda o Lukáši Žejdlovi

Před utkáním bylo oznámeno, že ve Slavii končí Lukáš Žejdl. Kdy vám to řekl a co bys mu popřál do budoucna?
Pár dní tady s námi nebyl, takže jsme s tím počítali. Byl to kvalitní hráč a jeden ze starších kluků, který přinášel do týmu zkušenosti, ale doufám, že tu roli za něj vezmou ostatní kluci. Do života mu přeju to nejlepší a ať se mu daří i mimo hokejovou kariéru.

Další utkání bude náročné, ve středu hrajete na ledě druhého Vsetína. Jak se na něj nachystat?
Na tyhle zápasy se chystá docela těžce, ještě když tam mají takovou podporu od fanoušků. Určitě tam ale nejedeme, že bychom se báli. Chceme tam jet vyhrát.

Autor Matyáš Kainz
Nepřehlédněte
ZÁPASY 24.2.2024

Zachráněni! Slávisté odváží z Frýdku potřebné tři body

Důležité body pro záchranu i do bojů o předkolo. Taková byla odměna pro vítěze sobotního duelu mezi Slavií a Frýdkem-Místkem. Sešívaní se dvakrát dostali do vedení, domácí ale skóre vždy srovnali. ...

Číst více
ZÁPASY - MLÁDEŽ 23.2.2024

Junioři díky povedené třetí periodě deklasovali Kladno

Slávistická juniorka navzdory výsledkově nevydařené první polovině zápasu smetla Kladno výrazným rozdílem 9:2. Na ledě Rytířů přitom sešívaní po polovině základní hrací doby ztráceli dvě branky, ...

Číst více
MLÁDEŽ 22.2.2024

První místo udržet a pak uspět v play-off, velí deváťák Janoušek

Sešívaní deváťáci se po posledním zápase vyhoupli do čela nadstavby, ve které se jim zatím daří skvěle. Skvělý vstup do druhé fáze sezony prožil Šimon Janoušek, který se při výhře 6:2 nad Jihlavou ...

Číst více
OHLASY 22.2.2024

Priorita? Udržet Slavii, předkolo by byl bonus, říká Polák

Slavia se vítězstvím nad Prostějovem přiblížila k záchraně v Chance lize, stále ale potřebuje získat ještě dva body. „Pořád není nic hotového, musíme zvládnout poslední tři zápasy,“ potvrzuje v ...

Číst více