Permanentky Dárkové poukazy Informace o vstupenkách Vstupenky online
ROZHOVORY
18. dubna 2024

Havrdovo volno? Užil si lyžovačku v Itálii, chystá se i do exotiky

Ve Slavii hraje odmalička a v červenobílém dresu si postupně plní hokejové sny. Letos přidal v Edenu další sezónu za A-tým a klub si jeho služby pojistil i pro příští ročník. Jak dvaadvacetiletý útočník Maxim Havrda tráví posezónní volno a co říká na novinky v týmu?

Před nedávnem vám skončila sezóna, která byla letos hodně náročná. Jak jsi ze sebe setřásl zklamání z konce?
Zklamání bylo veliké, ale když jsem se zpětně podíval na celý průběh sezóny, tak jsem byl na jednu stranu rád, jak to dopadlo. V jejím průběhu jsem si ani nedokázal představit, že se dokážeme dostat do předkola, což se nám pak povedlo. Jsem rád, jak to nakonec celé dopadlo.

Jak bys uplynulý soutěžní ročník zhodnotil z osobního hlediska? Měl jsi hodně času v oslabení a celkově i hodně zápasů…
Nehodnotil bych ji úplně jako povedenou. Před sezónou jsem si dal předsevzetí, kolik bych chtěl mít bodů, což se nakonec nepovedlo, ale byl to také důsledek toho, že se celému týmu nedařilo. Na druhou stranu jsem rád, že jsem dostal od trenérů tolik příležitostí v oslabení a mohl tímhle způsobem týmu pomoct.

V áčku naskočil ve čtvrté sezóně v řadě.

Klub jsi o své kvalitě přesvědčil, v Edenu jsi totiž podepsal novou smlouvu. Jak dlouho probíhala jednání a jaká byla?
Jednání probíhala docela krátkou dobu. Z obou stran byl zájem o mé pokračování, a tak jsme se dohodli rychle.

Co nabídky z jiných klubů? Řešil jsi i jiné možnosti?
Jiné nabídky jsem ani neřešil. Věřil jsem, že se dohodnu se Slavií. Rozhodl jsem se zůstat z důvodu, že jsem odchovanec a jsem tady dlouho, mám rád zdejší prostředí a hlavně zůstanu blízko domovu.

Momentálně si užíváš zasloužený odpočinek. Jak ho trávíš? A čím nejvíc vypneš?
Volno mi nejvíce vyplňuje práce. A pokud nejsem v práci, tak trávím čas s přítelkyní nebo s přáteli. Ve volném čase mě hodně chytly seriály a už jsem jich za dobu volna zhlédl poměrně dost. Nejvíce se odreaguju tím, že si zajdu na procházku nebo rád chodím do restaurací se zahrádkou, když už je k tomu tak krásné počasí.

Volno je letos poměrně dlouhé. Snažíš se nějakým způsobem udržovat, nebo to zatím necháváš být?
Kondici si teď nejvíc udržuju prací a sporty s přáteli. Rád si chodím zahrát tenis nebo badminton. Lehčí posilovnu zařadím až před začátkem suchá přípravy.

„Kondici si teď nejvíc udržuju prací a sporty s přáteli. Rád si chodím zahrát tenis nebo badminton. “
Maxim Havrda sportuje i v době volna

Co nějaká dovolená? Byl jsi někde, nebo se ještě chystáš?
Byl jsem s rodiči na horách v Itálii. Bylo to pro mě nostalgické, protože jsme na stejné místo jezdili celé mé dětství a já se tam vrátil po osmi letech. Lyžování je jeden z mých oblíbených sportů, takže jsem si to moc užil a doufám, že do budoucna bych tam mohl jezdit každý rok. Další dovolenou plánujeme s přítelkyní u moře, protože bych si po sezóně chtěl ještě pořádně odpočinout, jelikož hory nebyly úplně odpočinková dovolená. Plánujeme letět na Zanzibar nebo do Ománu, jelikož tam ani jeden z nás ještě nebyl.

Jsem rád, že Paavo zůstává. Skvělý je i Eliáš

Pojďme zpátky k hokeji. Slavia pomalu buduje kádr na novou sezónu. Některá jména zůstávají, některá odešla. Jaké změny v kádru jsou pro tebe nejpozitivnější?
Nejpozitivnější je, že zůstává Paavo, jelikož nám na konci sezóny hodně pomohl. Proto jsem rád, že v týmu bude dál. Pak jsem rád, že zůstávají starší kluci, kteří tvoří kostru týmu a dobře si s nimi rozumím. Ale jsem trošku smutný, že odchází kluci, se kterými jsem strávil hodně let v mládeži, ale to je sport.

Dá se podle toho, kdo pokračuje, nebo končí, už teď usoudit, jaká se pomalu začne tvořit parta?
To zatím odhadnout nedokážu. O většině kluků, kteří mají přijít, moc nevím. Ale doufám, že se vytvoří dobrá parta a že my kluci, co zůstáváme, vytvoříme hlavní jádro týmu.

Ve Slavii by měl mimo jiné nadále působit i Patrik Eliáš. V čem vidíš jeho největší přínos pro tým?
Jeho největší přínos pro tým byly rady v herních situacích, jelikož toho za sebou má hodně a má spoustu zkušeností. Taky je to velký perfekcionista, takže na každou malou drobnost nahlíží s velkým důrazem.

Pro tebe bude příští sezóna už čtvrtá, kdy jsi naskočil za A-tým. Navíc jsi v klubu odmalička. Dá se říct, že si v áčku v poslední době plníš dětský sen?
Tak určitě. Každý, kdo projde slávistickou mládeží, má sen hrát za A-tým. A já jsem rád, že se mi to splnilo a mohu zde být platným členem.

Pořád ale patříš mezi mladé a nadějné hráče. Co nějaké cíle, na které bys rád dosáhl? Je mezi nimi třeba extraliga nebo zahraničí?
Mám svůj cíl, kterým je určitě extraliga. Ale vede k němu ještě dlouhá cesta, přes kterou si myslím, že mi klub může pomoct. Ale nevyhýbám se ani cizině. Pro každého je to výborná zkušenost.

Autor Martina Kramerová
Nepřehlédněte
A-TÝM 17.5.2024

Slávisté půjdou v rámci letní přípravy i na led. Jaké je aktuální složení týmu?

Slávisté mají za sebou dva týdny letní přípravy, kádr A-týmu aktuálně čítá 35 jmen. S mužstvem se mimo jiné připravují i úspěšní junioři, kteří v uplynulé sezoně vybojovali postup do extraligy, z ...

Číst více
A-TÝM 16.5.2024

Posila realizačního týmu. Novým asistentem je Radek Hlavatý

Trenérský štáb pro novou sezonu rozšíří třiačtyřicetiletý Radek Hlavatý, který bude společně s Vojtěchem Šikem asistentem hlavního trenéra Aleše Tottera. Do Slavie přichází z Kladna, kde trénoval ...

Číst více
ROZHOVORY 15.5.2024

Obránce Veber: Chytit začátek sezony za pačesy, to by měl být náš nejbližší cíl

Václav Veber se vrací do prostředí, kde to sice zná, vzhledem k proměně kádru bude dle jeho slov ale zároveň nové. Se Slavií by chtěl uspět a ví, že dobrý start může být klíčový. „Abychom mohli hrát ...

Číst více
ROZHOVORY 14.5.2024

S Berym je těžké vyhrát slovní výměnu, směje se Kočí

Slávističtí fanoušci si Fabiena Kočího dobře pamatují ze série s Jihlavou v posledním play-off. Když se na ledě jiskřilo, byl u toho často právě jedenadvacetiletý obránce. „Snažil jsem se jít trochu ...

Číst více