22. září
Kolín Slavia
18:00
25. září
Slavia Šumperk
17:00
VSTUPENKY
Permanentky Informace o vstupenkách Vstupenky online
MLÁDEŽ
15. září 2021

Hlavní je týmový úspěch, říká dorostenec Tomas

V srpnu si poprvé oblékl reprezentační dres a dokonce se i poprvé střelecky prosadil, v úvodním kole Extraligy dorostu přispěl třemi body k výhře nad Kobrou a juniorům pak zařídil dva body proti Kometě vítězným nájezdem. Tohle všechno stihl patnáctiletý útočník Radek Tomas za poslední měsíc a sám věří, že se mu bude dařit i nadále.

Jak hodnotíš uplynulý týden, kdy se poprvé do hry dostali dorostenci i junioři?
Myslím si, že se to povedlo. Nejdříve se nám s dorostem podařilo porazit na úvod sezony Kobru a potom už s juniorkou jsme vybojovali velmi cenné dva body na ledě Komety Brno, které se vzhledem k marodce úplně tolik nečekaly.

K výhře dorostu 4:2 nad Kobrou jsi přispěl třemi body. Jak jsi se svým výkonem spokojený?
Tak nějak se ode mě očekává, že budu pravidelně sbírat body, abych týmu co nejvíc pomohl. Jsem rád, že se mi daří hned od začátku, ale nejdůležitější jsou tři body, které jsme jako tým vybojovali.

Proti týmu, který bude spíše bojovat o udržení, to dlouho na body nevypadalo. V čem byl hlavní problém?
V zakončení jsme nebyli tak důrazní, jak bychom měli být. Asi jsme si trochu mysleli, že to půjde samo, ale na druhou stranu chytal brankář Kobry opravdu dobře.

V první zápase jsi nastoupil s Nemesem a Skalským, jak se ti s nimi hrálo?
V přípravě jsem většinu zápasů odehráli s Maxem Curranem a dařilo se nám, ale Max byl na začátku sezony nemocný, tak jsem dostal jiné spoluhráče. Ale i tak nám to docela fungovalo.

Nikdo nám nevěřil, ale my to zvládli

Po zápase za dorost jsi nastoupil i za juniorku, která nakonec vybojovala dva body v Brně…
Myslím, že kromě nás nebyl snad nikdo, kdo by věřil, že můžeme v Brně uspět. Jsem rád, že se nám podařilo všechny příjemně překvapit, snad to bude pokračovat i dále.

V juniorce sis zahrál se Strnadem, se kterým se ti dařilo už loni v dorostu. Bylo lehké na spolupráci navázat?
S Lukym není nikdy těžké navázat spolupráci. Za mě je to spoluhráč, se kterým by chtěl hrát v lajně každý.

K asistenci jsi přidal i vítězný nájezd. Věřil sis, že by se ti mohlo dařit i mezi juniory?
Kdybych nevěřil tomu, že můžu týmu pomoct, tak bych ani do zápasu nemusel nastoupit. Takže mě to ani nepřekvapilo, že jsem dokázal i v juniorce přispět k výhře.

Jaké jsou rozdíly mezi dorosteneckým a juniorským hokejem
Neřekl bych, že ten hokej je rychlejší, ale rozhodně se celkově hraje tvrdší hokej. Hráči pak mají díky větší síle i prudší střely nebo přihrávky, ale myslím si, že jsem se s tím popasoval dobře.

Reprezentace mi hodně ukázala, musím se neustále zlepšovat

Jak jsi byl spokojený s první nominací do reprezentace
Byl to jeden z cílů, kterých jsem chtěl dosáhnout. V poslední době si přidávám, snažím se v každém tréninku udělat něco navíc a hodně využívám centrum mládeže, kde se snažím pilovat střelbu.

Na první reprezentační akci jsi i poprvé skóroval. Co to pro tebe znamená?
Když nad tím přemýšlím, tak je to asi zatím můj největší úspěch, kterého jsem dosáhl. Zároveň ale věřím, že budu postupně přidávat i další.

Který ze soupeřů ti přišel nejtěžší?
Nejspíš Američani, jelikož ze všech soupeřů nám dokázali zápas nejvíc znepříjemnit. Taky to byl můj úplně první mezinárodní zápas, takže chvilku trvalo, než si na to člověk zvykne.

Co ti zápasy v reprezentačním dresu ukázaly?
Není to zase takový rozdíl oproti zápasům v klubu. Každopádně se musím každý den zlepšovat ve všem, co se zlepšovat dá. Bez toho bych se moc nikam nedostal.

Autor David Mencl
Nepřehlédněte
OHLASY - VIDEO 18.9.2021

Musíme sbírat co nejvíc bodů, silnější soupeře máme před sebou, ví Michnáč

Sešívaní zůstávají bez ztráty bodu i po třetím kole Chance ligy, když hosty z Benátek porazili v dynamickém utkání 4:2. Druhou branku červenobílých vstřelil po kombinaci celého útoku Albert Michnáč, ...

Přehrát video
ZÁPASY 18.9.2021

Vítězná série pokračuje! Slavia porazila Benátky

Slávisté odehráli v Edenu třetí kolo Chance ligy proti Benátkám a i potřetí v sezoně zvítězili. Gólově se prosadili Lukaš Žejdl, Albert Michnáč, Tomáš Knotek a Petr Kafka.

Číst více
SESTŘIHY 16.9.2021

Sestřih zápasu: Frýdek - Slavia 3:5

Slávisté jsou po dvou kolech stoprocentní. Ve středu si odvezli tři body z Frýdku po vítězství 5:3. Postupně se prosadili Filip Vlček, Tomáš Knotek, Daniel Krejčí, Matyáš Zelingr a Jiří Doležal.

Přehrát video
ZÁPASY 15.9.2021

Pět branek a triumf. Slávisté porazili Frýdek

I napodruhé triumf. Slávisté se rozstříleli i v druhém zápase sezony a porazili Frýdek-Místek 5:3. Gólově se o triumf zasloužili Filip Vlček, Tomáš Knotek, Daniel Krejčí, Matyáš Zelingr a Jiří ...

Číst více