Permanentky Dárkové poukazy Informace o vstupenkách Vstupenky online
OHLASY - MLÁDEŽ
13. března 2023

Holaník o ambicích juniorů: Víme, že jsme favoritem, chceme postoupit

Slávistické juniory čeká ve čtvrtek první čtvrtfinále Ligy juniorů proti Vsetínu. Spoléhat budou mimo jiné na útočníka Filipa Holaníka, který se v základní části dělil o pozici nejproduktivnějšího hráče týmu. V rozhovoru se ohlíží za dosavadním průběhem sezóny a přibližuje ambice juniorů v play-off.

Rozhovor děláme po posledním zápase základní části proti Motoru, které jste prohráli 3:4 po nájezdech. Ve své skupině tak skončíte druzí právě po Českých Budějovicích. Co rozhodlo?
První třetina byla opravdu slušná a dali jsme do toho od začátku všechno. Vedli jsme 2:0, ale asi nám to vlezlo do hlavy, že hrajeme dobře, a druhou třetinu jsme úplně vypustili. Trvalo dlouho, než jsme se z toho oklepali a vlastně až ve třetí třetině jsme znovu začali makat a povedlo se nám srovnat. Bohužel jsme to ale nedotáhli do dobrého konce.

Ty jsi vstřelil první dvě branky. Jak jsi je viděl ze svého pohledu?
Velkou práci odvedl Strny (Lukáš Strnad), který mi dvakrát nahrál, takže chci poděkovat jemu. Velkou práci ale odvedl i celý tým, ze začátku nás podržel gólman. Bohužel ve druhé třetině jsme ho nepodrželi a naneštěstí to nedopadlo.

Na konci druhé třetiny jel Motor dvě trestná střílení v rozmezí 21 sekund. Zažil jsi už někdy něco takového?
Tohle jsem opravdu ještě neviděl. Bohužel se to stalo po individuálních chybách ve středním pásmu, kdy hráči Motoru ujeli a byl z toho faul.

Ve třetí třetině se vám povedlo srovnat. S čím jste do ní šli?
Šli jsme do ní s tím, že se musíme zlepšit, protože druhá třetina od nás byla hrozná. Nakonec se nám povedlo aspoň srovnat, ale bohužel v nájezdech je to vabank a tentokrát to nevyšlo.

Naším cílem je postup do extraligy, hlásí Holaník

Základní část jste zakončili na druhém místě západní skupiny. Jak se za ní ohlížíš?
Základní část byla jako horská dráha. Měli jsme v ní opravdu dobré zápasy, ale pak jsme měli i sérii špatných zápasů. Takhle to šlo dokola, takže nemůžu říct, že to bylo dobré nebo špatné, ale myslím si, že ze špatných zápasů jsme se poučili. Teď v play-off je to jiná soutěž, takže půjdeme od znova a dáme do toho všechno.

Je pro vás výhoda, že jdete do vyřazovacích bojů z druhého místa?
Nevím, jestli je to úplně výhoda. Možná nejsme v roli favorita, takže nemáme na zádech takovou tíhu, ale v kabině víme, že favorit jsme a že ten postup chceme urvat. Dáme do toho všechno.

Nyní vás čeká pár dní volna a potom play-off. Předpokládám, že vaším hlavním cílem je postup do extraligy. Je to tak?
Ano, je to postup do extraligy a dáme do toho opravdu všechno. Budeme pracovat zápas od zápasu. Když bude každý z nás pracovat individuálně a týmově, tak věřím, že toho dáme společně sto procent.

Autor Matěj Sousedík
Nepřehlédněte
ZÁPASY - MLÁDEŽ 21.3.2023

Junioři vynulovali Vsetín a vynutili si pátý zápas

Junioři Slavie vyrovnali čtvrtfinále se Vsetínem a vynutili si rozhodující páté utkání. Svěřenci trenéra Tvrzníka uspěli ve čtvrtém duelu jednoznačně 3:0 a ve čtvrtek si v Edenu zahrají o postup do ...

Číst více
ZÁPASY - MLÁDEŽ 22.3.2023

Dorost mečbol nevyužil, o vítězi rozhodne pátý duel

Dorostenci Slavie ve čtvrtém čtvrtfinále proti Plzni prohráli a stejně jako junioři budou o postup bojovat v pátém utkání. Sešívaní si sice na začátku duelu vytvořili několik slibných šancí, jenže ...

Číst více
ZPRÁVY Z KLUBU 22.3.2023

Nejúspěšnější ročník! O Kapku lepší hokej pomáhá dětem

Na startu února se počtvrté rozběhl charitativní projekt O Kapku lepší hokej, jehož cílem je zejména pomoc dětem s poruchami krvetvorby. Cílem ročníku 2023 bylo kromě šíření povědomí o problematice ...

Číst více
ROZHOVORY 20.3.2023

Na tuhle sezónu budu vzpomínat i po konci kariéry, přiznává Málek

I přes zranění v minulé sezoně a operaci obou kolen se nakonec stal slávistickou jedničkou. Roman Málek v uplynulém ročníku Chance ligy odchytal 48 zápasů a úspěšnost si držel kolem 92 procent. V ...

Číst více