26. únor
Vsetín Slavia
17:30
29. únor
Slavia Poruba
15:00
VSTUPENKY
Permanentky Informace o vstupenkách Vstupenky online
A-TÝM
11. listopadu 2018

Jan Novák po rozlučce: Koláč si to zasloužil. Všem patří dík

Na hřišti se proháněla řada hvězd a v ochozech řádili fantastičtí fanoušci. Tak nějak vypadala hokejová rozlučka obránce Pavla Kolaříka. Své poslední derby proti Spartě si náramně užil a při vítězství 8:7 dokonce zaznamenal jeden gól a rozhodující nájezd. Z parádní akce měl velkou radost i jeho kamarád a bývalý spoluhráč Jan Novák, který velký slávistický svátek pomáhal organizovat. A po závěrečném hvizdu a tradiční děkovačce neskrýval nadšení. „Bylo to hodně náročné, ale dobře to dopadlo. Přišlo hodně lidí. Jejich chorea byla neskutečná. Všem hráčům i fanouškům, kteří dorazili, patří velký dík,“ radoval se z dechberoucího zápasu.

Kuka, Siegl, Kučera, Šilhavý, Ujčík, Červenka a další. Hokejový Eden v sobotu zažil velkou slavnost. Na stařičký stadion se sjela spousta věhlasných osobností, aby daly punc konci jedné parádní kariéře. Legendární sešívaný obránce Pavel Kolařík sice ukončil hráčskou činnost už před pár měsíci, teď se ale rozloučil se všemi poctami přímo na ledě.

A navíc vítězně. Ve svém posledním derby proti Spartě dokázal se svými spoluhráči urvat triumf. A ne ledajaký. Nejprve v závěrečných vteřinách třetí třetiny vyrovnal skóre na 7:7, a poté rozhodl zápas proměněným nájezdem. Pohádkový konec potěšil i současného kapitána Slavie Jana Nováka, jenž patřil mezi hvězdy, které si utkání nenechaly ujít.

„Takhle by to mělo být. Byl to jeho zápas a asi to tak mělo dopadnout. Jsem rád, že se Pavel rozloučil takovým způsobem a určitě si to zasloužil,“ řekl červenobílý zadák.

Z akce měl o to větší radost, že ji sám pomáhal organizovat a vše dopadlo na jedničku. I když to rozhodně nebylo jednoduché. „Připravit takovou akci bylo docela náročné. Myslel jsem, si že to bude podstatně jednodušší. Ale s Kubou Mezlíkem a vedením Slavie jsme se domluvili, že tu rozlučku uděláme. Obvolali jsme fotbalisty, hokejisty a všichni z toho byli nějakým způsobem nadšení. Jsem rád, že ta akce nakonec takhle dobře dopadla. Přišlo hodně lidí a všem se to líbilo,“ neskrýval nadšení.

Co bylo nejtěžší? Sehnat hráče. Výsledek? Vynikající. Vždyť brusle nazuli třeba bývalí vynikající útočníci Tomáš Vlasák a Jaroslav Bednář, bývalý slávistický fotbalista Luboš Kubík nebo trenér české fotbalové reprezentace Jaroslav Šilhavý.

„Na organizaci bylo nejnáročnější domluvit hráče. Někdo se vám omluví. Někdo to slíbí, ale pak nepřijede. Ale chápu, že to asi není jednoduché. Byli hráči, kterým se řeklo, ale nechtěly je třeba pustit kluby. To se však bohužel nedá nic dělat, takový je hokej. Jsem rád, že někteří s tím problém neměli a dostavili se. Všem, kdo přišli, patří velký dík. Stejně tak sparťanům, kteří byli schopní si to zorganizovat mezi sebou a přijít,“ pochválil i tábor soupeře.

I na druhé straně ledové plochy totiž bojovala za co nejlepší výsledek plejáda hvězd – Tomáš Jun, Jiří Novotný, František Kučera či Petr Ton. A i když polovina patří mezi fotbalisty, vysekl Novák poklonu všem přítomným i z pohledu výkonu v hokejové výstroji. „Fotbalisté byli skvělí. Docela je znám, protože s některými chodím hrát a vím, jací na ledě jsou. Vůbec mě nepřekvapilo, že hráli dobře. Mají cit pro hru a bylo to na tom vidět,“ prohlásil.

Chorea byla neskutečná. Úplně mě to dojalo, přiznal Novák

V roli jednoho z rozhodčích se na place objevil i Tomáš Micka. Další sešívaná superstar, jež nedávno ukončila kariéru a začala se věnovat nové profesi. Vidět bývalého útočníka v pruhované dresu tak přece jen bylo trochu netradiční. „Teď už je to pro něj tradiční role,“ smál se Novák. „Jsem rád, že přijal pozvání a dorazil. Musím mu poděkovat, stejně jako ostatním rozhodčím a vůbec všem, kdo se celé akce účastnili,“ dodal slávistický kapitán.

Nezapomněl rovněž poděkovat všem, kteří do Edenu dorazili a přichystali Pavlu Kolaříkovi nádhernou tečku za celou kariérou. Fanoušci takřka neustále skandovali jeho jméno a připravili několik choreí. Jak v hledišti, tak na ledě a na střídačkách byla úžasná atmosféra. „Bylo to perfektní. Já jsem si to moc užil. Chorea byla neskutečná. Úplně mě to dojalo. Moc hezké. Sice jsem neviděl tu část chorea za střídačkami, ale to, co bylo proti nám, bylo opravdu nádherné,“ rozplýval se.

Skvělou náladou ostatně oplýval každý, kdo si na stadion našel cestu. Vždyť Pavel Kolařík toho pro Slavii udělal nespočetně a pro každého slávistu je žijící legendou.

A jak si bude sešívanou dvaasedmdesátku pamatovat Novák? „Na Pavla budu vzpomínat jako na výborného kamaráda a hokejistu, který měl obrovské srdce a charakter. Takových hráčů by mělo být víc. Patří mu velký dík za to, že jsem s ním mohl hrát. Užil jsem si to,“ řekl krásná slova na závěr.

Autor Martina Kramerová
Nepřehlédněte
A-TÝM 25.2.2020

O spolupráci Slavie a Xiaomi v diskusním pořadu na Sport 5

Televize Sport 5 v pondělí odvysílala pořad "SPORT 5 kolem nás", který se věnoval našemu klubu a partnerství se společností Xiaomi. Hosty diskusního pořadu byli kapitán A-týmu Jan Novák, tiskový ...

Číst více
MLÁDEŽ 24.2.2020

PANE TRENÉRE: Hodně brankářů kleká dříve, než hráč vystřelí, říká Dohnal

Možná nejsou na očích tak často jako ostatní koučové, přesto jsou trenéři brankářů neodmyslitelnou součástí každého klubu. Na Slavii působí momentálně tři, včetně pětatřicetiletého Vladimíra Dohnala. ...

Číst více
OHLASY - VIDEO 23.2.2020

Sestřih zápasu: Slavia - Havířov 2:3

Podívejte se na sestřih všech branek sobotního zápasu proti Havířovu, u Šmerhovy trefy asistoval svým 300. bodem v sešívaném dresu kapitán Jan Novák. Slávisté prohráli třetí utkání v řadě, znovu ...

Přehrát video
OHLASY 23.2.2020

Musíme hrát poctivě a štěstí se k nám znovu nakloní, věří Šmerha

Ani ve třetím domácím zápase v řadě nedokázala sešívaná družina zvítězit. Nad síly hokejistů z Edenu byl Havířov, který dobře nastavenou taktikou získal všechny body. První branku Slavie vstřelil ...

Číst více