Permanentky Informace o vstupenkách Vstupenky online
OHLASY
30. ledna 2013

Jelínek zachránil body hlavou. Hlavní je, že to nešlo do brány, usmívá se

Jako správný příklad toho, jak obětavě se má bránit těsný náskok v závěru utkání, se v souboji s Libercem prezentoval slávistický útočník Petr Jelínek. Několik vteřin před koncem totiž nebojácně skočil do ostré rány, která letěla na domácí bránu, a zastavil ji helmou. Na bolest ale po zápase nemyslel, důležitější pro něj bylo, že z toho nebyl gól a sešívaní tak brali všechny tři body.

Přestože v utkání s Libercem Petr Jelínek nebodoval, byl to právě on, kdo slávistům zachránil všechny tři body. V úplném závěru, kdy vrcholil tlak Bílých Tygrů, totiž obětavým pádem zastavil střelu, která mířila do odkryté branky Slavie.

To by nebylo zas tak nic dramatického, jenže Jelínek ránu zastavil svou helmou. Z tvrdého direktu se navíc rychle vzpamatoval a pomohl sešívaným ubránit těsný náskok. "Trefilo mě to zezadu do hlavy," přiznal po utkání. "Hlavní ale je, že to nešlo do brány," dodal jedním dechem.

Zápas podle Jelínka rozhodly přesilové hry v úvodu střetnutí, kdy se v jeden okamžik sešli na trestné lavici hned tři hostující hokejisté. A červenobílí toho dokázali dvakrát využít. "Tím jsme je utlumili," souhlasil hráč s číslem 25. "A důležitý byl i náš čtvrtý gól, kterým jsme Liberci odskočili," vypíchl branku Tomáše Hertla, která se nakonec ukázala býti vítěznou.

"V závěru, kdy hráli v šesti, jsme se dostali pod tlak a trochu nám to tam poskakovalo před bránou..." popsal Jelínek se svým typickým klidem infarktový moment těsně před závěrečnou sirénou, kdy Tygři ostřelovali Furchovu svatyni jedním projektilem za druhým.

Přesto se Jelínek v tu chvíli o výsledek nebál, na to prý na ledě není čas. "Prostě hrajete až do konce a snažíte se to ubránit," usmíval se po úspěšném duelu.

Autor Václav Baumann
Nepřehlédněte
ROZHOVORY 27.3.2020

Přišlo mi, že brána je strašně malá, vzpomíná Málek na mistrovskou sezonu

Už tomu bude pět let, co naposledy profesionálně chytal. Během své kariéry zažil mnoho úspěchů a zařadil se mezi nejlepší maskované muže v české extralize. Dlouholetý slávistický gólman a současný ...

Číst více
A-TÝM 26.3.2020

Postup přes Spartu i vítězné finále 2003. ČT odvysílá historické zápasy Slavie

Česká televize odvysílá v nejbližších dnech v rámci pořadu Archiv Z i několik zásadních momentů novodobé slávistické historie. To nejzajímavější čeká fanoušky ve čtvrtek a v pátek, kdy budou na ČT ...

Číst více
A-TÝM 25.3.2020

TOP 10 momentů: Charitativní počiny, pocta Kadlecovi nebo Novákova jubilea

Sešívaná sezona skončila předčasně. Hokejový ročník 2019/2020 přesto přinesl spoustu zajímavých momentů a výjimečných událostí. Petr Kadlec se za neocenitelné služby pro klub dočkal vyvěšení svého ...

Číst více
A-TÝM 23.3.2020

Střelec Šmerha o sezoně: Nejlepší parta, co jsem zažil

V uplynulé sezoně střílel jednu branku za druhou a dlouho bojoval o korunu pro krále střelců i kanadského bodování. Na vrchol sice nakonec nedosáhl, přesto prožil Tomáš Šmerha hodně povedenou sezonu. ...

Číst více