30. září
Slavia Zlín
15:00
4. říjen
Jihlava Slavia
17:30
VSTUPENKY
Permanentky Dárkové poukazy Informace o vstupenkách Vstupenky online
OHLASY
19. ledna 2023

Jsem rád, že jsem zpátky. Snažil jsem se to nekazit, říká Matyáš

Téměř dva měsíce trápilo slávistického obránce Jakuba Matyáše zranění. Nyní se ale konečně vrátil do hry a ve středečním zápase proti Jihlavě pomohl k šestému vítězství Slavie v řadě. „Jsem rád, že jsem zpátky. Snažil jsem se to klukům hlavně moc nekazit,“ řekl po utkání.

Poslední utkání jsi odehrál v listopadu proti Zlínu, tedy přibližně před dvěma měsíci. Jaké zranění tě trápilo?
Měl jsem problémy s kotníkem a bohužel se to táhlo. Nedovolilo mi to jít na led, ani jsem pořádně nemohl posilovat nohy. Jsem rád, že se to vyřešilo a jsem zpátky.

Už ses stoprocentně uzdravil?
Ano, už je to v pořádku a můžu normálně hrát.

Mohl jsi během vynucené pauzy posilovat alespoň horní část těla?
Přesně tak. Posiloval jsem horní část těla a snažil jsem se udržovat, ale samozřejmě to nebylo stejné, jako když člověk posiluje nohy a může být normálně na ledě. Návrat na led byl složitý a postupně se do toho dostávám.

Systém si konečně sedl a dokážeme kontrolovat zápasy, říká Matyáš

Středeční duel proti Jihlavě byl sice vyrovnaný, ale nakonec se vám podařilo vyhrát v prodloužení. Jak bys ho zhodnotil?
Myslím si, že první třetina nebyla z naší strany dobrá. Od druhé třetiny se výkon zvedl, soupeře jsme tlačili a zaslouženě vedli. Začátek třetí třetiny nebyl příliš dobrý, ale nakonec jsme to odehráli solidně a dva body bereme. Je to pro nás cenné vítězství.

Bylo to pro tebe osobně náročné, když jsi hrál po tak dlouhé době?
Bylo, protože je vždycky poznat, když hráči chybí zápasová kondice. Nikdy to není jako trénink. Snažil jsem se to klukům hlavně moc nekazit, přiložit ruku k dílu a přispět k vítězství.

Co jsi během vynucené pauzy říkal na výkony spoluhráčů?
Samozřejmě jsem kluky sledoval, byl jsem na každém domácím utkání. Jsem jen rád, že se to zvedá a hrajeme tak, jak hrajeme. Myslím, že si systém konečně sedl a dokážeme kontrolovat zápasy. Jsem rád, že se daří a snad to vydrží co nejdéle.

S čím jdete do poslední čtvrtiny základní části, která teď začíná?
Hlavně se budeme chtít držet toho, co hrajeme. Myslím si, že to je platné a přináší to ovoce, takže v tom pokračovat.

Autor Matyáš Kainz
Nepřehlédněte
A-TÝM 29.9.2023

Slavia podpoří prevenci rakoviny a nastoupí v růžových dresech

HC Slavia Praha se i letos připojuje k osvětové kampani Růžový říjen a v sobotu 7.10. v domácím utkání proti Znojmu oblékne růžové dresy, aby upozornila na důležitost prevence rakoviny prsu a varlat. ...

Číst více
PREVIEW 29.9.2023

Ve slávistickém do Edenu. Červenobílí se porvou o další body se Zlínem

Sešívaní se v sobotu pokusí přidat druhou výhru v sezóně. Do Edenu však dorazí rozjetý Zlín, který neprohrál už tři zápasy v řadě. Slavia naopak v minulém kole zvítězila vůbec poprvé. Klub se proto ...

Číst více
OHLASY - MLÁDEŽ 29.9.2023

Rozhodnout derby? Skvělý pocit, pochvaluje si Vrzal

Na svatého Václava se v Edenu odehrálo první letošní derby dorostenců, které nakonec dopadlo lépe pro sešívané. Ti dlouho vedli, po srovnání soupeře se ale muselo do prodloužení. A v něm se v ...

Číst více
A-TÝM 28.9.2023

Na Zlín ve slávistickém zdarma!

Slavia reaguje na nepovedený vstup do sezony. Vedení klubu zve na sobotní utkání proti Zlínu zdarma všechny fanoušky, kteří budou mít na sobě slávistické motivy (šála, dres, triko či jiná část ...

Číst více