6. srpen
Slavia Litoměřice
17:30
13. srpen
Slavia Sokolov
17:30
VSTUPENKY
Permanentky Informace o vstupenkách Vstupenky online
OHLASY
25. října 2019

Jsem rád, že můžu jezdit hrát za Slavii, říká Adam Kubík

Slávisté v utkání s Benátkami předvedli velký obrat, který korunoval ve třetí třetině vítěznou brankou Adam Kubík. „Jsem rád za první gól ve Slavii, ale vím, že to může být ještě lepší,“ uvedl po zápase střelec premiérové branky v červenobílém dresu.

Povedlo se vám otočit duel s Benátkami, jak vypadalo utkání z tvého pohledu?

Začátek zápasu byl divoký, oni byli hodně aktivní. My jsme měli vstup do zápasu naopak pomalejší. Od poloviny první třetiny to začalo být lepší. Trochu jsme se s nimi vyrovnali. Poté nám tam ve druhé třetině napadaly nějaké góly, což bylo dobré. Nakonec jsme utkání dokázali dovést do vítězného konce.

Slavia se ve druhé periodě herně zvedla, co byly hlavní rozdíly ve hře Slavie mezi první a druhou třetinou?

Asi jsme na Benátky více vlétli, více jsme napadali. To byl hlavní rozdíl. Nečekali jsme na soupeře, co udělá. Diktovali jsme tempo hry, a to přineslo své ovoce.

Ve třetí třetině jsi utkání rozhodl, jak gólová situace vypadala z tvého pohledu?

Petr Vampola odvedl výbornou práci za bránou, kdy dokázal podržet puk a poté to dal před branku na Tomáše Šmerhu. Já jsem si v předbrankovém prostoru hledal místo, a nakonec ke mně kotouč propadl. Byl jsem tam v souboji s hráčem, ale propálil jsem to. Byla tam díra u tyčky a naštěstí to tam spadlo.

Jaké jsou tvé pocity po první vstřelené brance ve Slavii?

Určitě jsem rád. Bylo to trochu složitější. Musel jsem si na spoluhráče zvyknout. Některé ty první zápasy tady ve Slavii nebyly z mé strany ideální. Věřím, že už to bude jen lepší, a že nám to tam budete padat ještě více.

Přesto máš na kontě za sešívané šest startů a z toho pět výher, zní to příjemně?

To ano, ale pořád tam byly nějaké chyby. Je to pro mě trochu nezvyklá situace, nikdy jsem totiž nejezdil hrát podobným způsobem do jiného týmu, musím si na to ale zvyknout. Věřím, že mě kluci berou. I pro ně je to zvláštní, protože tu jsem jen na některé zápasy. Já jim za to ale děkuju, že mohu hrát v tak kvalitním mančaftu.

Jak funguje spolupráce mezi Hradcem a Prahou, které jsi součástí?

Většinou, když se nedostanu do kádru na extraligové utkání v Hradci, tak se s trenéry domluvíme a já mohu odjet hrát sem. Trenéři jsou zde na Slavii výborní, že mě vždycky vezmou. Jsem rád, že mohu jezdit hrát za Slavii.

Slavia dokázala vyhrát již čtyřikrát v řadě, cítíš, že se nacházíte na vítězné vlně?

Je to super. Samozřejmě je lepší vyhrávat než prohrávat. To je jasné. V kabině je hned lepší nálada. Je tady super parta, každý hráč maká za druhého hráče. Věřím, že se ale můžeme ještě zlepšit.

Autor Martin Kamenik
Nepřehlédněte
MLÁDEŽ 8.7.2020

Reprezentant Hrdlička: Národní tým mi hodně dal, od trenérů jsem měl důvěru

V loňské sezoně patřil mezi stabilní opory dorosteneckého týmu Slavie i reprezentace do 16 let. A nejinak tomu zřejmě bude i v nadcházejícím ročníku. Jakub Hrdlička se na konci července zúčastní ...

Číst více
A-TÝM 6.7.2020

Odpočítáváme speciální start sezony! Sledujte naše sociální sítě

Napětí stoupá a slávistická srdce zrychlují tep - novou sezonu odstartujeme v Edenu přípravným utkáním 6. srpna v 17:30. Speciální program odhalí i jedno velké překvapení. Potěšíme oko skalních ...

Číst více
ROZHOVORY 5.7.2020

Brož o studiu na vysoké škole: V zápřahu s hokejem se rozhodně nenudím

Slavia má ve svých řadách také několik hráčů, kteří studují na vysoké škole. Jedním z nich je útočník Jaroslav Brož, který v rozhovoru nastiňuje, jak jeho studium probíhá nebo jaké má cíle na ...

Číst více
MLÁDEŽ 3.7.2020

Chceme, aby kluci makali, ale zároveň se bavili hokejem, říká trenér dorostu Slížek

Dorostenci mají za sebou letní přípravu, v rámci níž se s týmem připravovala celá řada nových hráčů. Trenér Ladislav Slížek se v rozhovoru krátce ohlíží za uplynulým obdobím a nastiňuje představy pro ...

Číst více