22. únor
Slavia Havířov
17:00
26. únor
Vsetín Slavia
17:30
VSTUPENKY
Permanentky Informace o vstupenkách Vstupenky online
OHLASY
25. října 2019

Jsem rád, že můžu jezdit hrát za Slavii, říká Adam Kubík

Slávisté v utkání s Benátkami předvedli velký obrat, který korunoval ve třetí třetině vítěznou brankou Adam Kubík. „Jsem rád za první gól ve Slavii, ale vím, že to může být ještě lepší,“ uvedl po zápase střelec premiérové branky v červenobílém dresu.

Povedlo se vám otočit duel s Benátkami, jak vypadalo utkání z tvého pohledu?

Začátek zápasu byl divoký, oni byli hodně aktivní. My jsme měli vstup do zápasu naopak pomalejší. Od poloviny první třetiny to začalo být lepší. Trochu jsme se s nimi vyrovnali. Poté nám tam ve druhé třetině napadaly nějaké góly, což bylo dobré. Nakonec jsme utkání dokázali dovést do vítězného konce.

Slavia se ve druhé periodě herně zvedla, co byly hlavní rozdíly ve hře Slavie mezi první a druhou třetinou?

Asi jsme na Benátky více vlétli, více jsme napadali. To byl hlavní rozdíl. Nečekali jsme na soupeře, co udělá. Diktovali jsme tempo hry, a to přineslo své ovoce.

Ve třetí třetině jsi utkání rozhodl, jak gólová situace vypadala z tvého pohledu?

Petr Vampola odvedl výbornou práci za bránou, kdy dokázal podržet puk a poté to dal před branku na Tomáše Šmerhu. Já jsem si v předbrankovém prostoru hledal místo, a nakonec ke mně kotouč propadl. Byl jsem tam v souboji s hráčem, ale propálil jsem to. Byla tam díra u tyčky a naštěstí to tam spadlo.

Jaké jsou tvé pocity po první vstřelené brance ve Slavii?

Určitě jsem rád. Bylo to trochu složitější. Musel jsem si na spoluhráče zvyknout. Některé ty první zápasy tady ve Slavii nebyly z mé strany ideální. Věřím, že už to bude jen lepší, a že nám to tam budete padat ještě více.

Přesto máš na kontě za sešívané šest startů a z toho pět výher, zní to příjemně?

To ano, ale pořád tam byly nějaké chyby. Je to pro mě trochu nezvyklá situace, nikdy jsem totiž nejezdil hrát podobným způsobem do jiného týmu, musím si na to ale zvyknout. Věřím, že mě kluci berou. I pro ně je to zvláštní, protože tu jsem jen na některé zápasy. Já jim za to ale děkuju, že mohu hrát v tak kvalitním mančaftu.

Jak funguje spolupráce mezi Hradcem a Prahou, které jsi součástí?

Většinou, když se nedostanu do kádru na extraligové utkání v Hradci, tak se s trenéry domluvíme a já mohu odjet hrát sem. Trenéři jsou zde na Slavii výborní, že mě vždycky vezmou. Jsem rád, že mohu jezdit hrát za Slavii.

Slavia dokázala vyhrát již čtyřikrát v řadě, cítíš, že se nacházíte na vítězné vlně?

Je to super. Samozřejmě je lepší vyhrávat než prohrávat. To je jasné. V kabině je hned lepší nálada. Je tady super parta, každý hráč maká za druhého hráče. Věřím, že se ale můžeme ještě zlepšit.

Autor Martin Kamenik
Nepřehlédněte
A-TÝM 21.2.2020

Sešívaná sobota je tady! Fotbal, hokej a vstupenky zdarma

Sešívaná sobota je opět tady! V sobotu 22. února hostí fotbalisté od 14:30 Opavu, o dvě a půl hodiny později pak bude vhozeno úvodní buly hokejového zápasu Slavia - Havířov. Pro fotbalové fanoušky je ...

Číst více
PREVIEW 21.2.2020

Doma proti Havířovu! Urve Slavia napotřetí výhru?

Potřetí v řadě doma. Slávisté po Litoměřicích a Chomutovu vyrazí k další bitvě Chance ligy opět na domácí půdě, kde vyzvou Havířov. Ten se v poslední době trápí a prohrál už tři zápasy za sebou. ...

Číst více
FANOUŠCI 20.2.2020

Vydražte si hraný dres z projektu Legenda legendám

Na webu www.sportovniaukce.cz odstartovala dražba dresů z projektu Legenda legendám, v rámci něhož nastoupili slávisté s podobiznou Petra Kadlece na hrudi během rozbruslení a první třetiny zápasu v ...

Číst více
MLÁDEŽ 20.2.2020

Slavíček obdržel za svůj fair-play čin cenu Oldřicha Machače

Šestnáctiletý hokejista Slavie Šimon Slavíček obdržel před utkáním Chance ligy mezi Slavií a Chomutovem cenu Oldřicha Machače za svůj fair-play čin z minulé sezony.

Číst více