26. únor
Vsetín Slavia
17:30
29. únor
Slavia Poruba
15:00
VSTUPENKY
Permanentky Informace o vstupenkách Vstupenky online
OHLASY
4. srpna 2016

Kapitánem po „Koláčovi“? Obrovská pocta, ví Mikulík

Sešívaní zvládli i druhý přípravný zápas, když doma porazili karlovarskou Energii poměrně jasně 5:2. Výhru domácích borců z Edenu řídil jejich nový kapitán Milan Mikulík. Muže s patnáctkou na zádech si dopoledne před utkáním zvolili jako vůdce pro novou sezónu sami hráči. „Jsem rád, že mi kluci takhle věří a budu se snažit, abych je nezklamal,“ slibuje.

První domácí zápas se vám povedl, zvítězili jste 5:2. Jak byste utkání zhodnotil?
Někteří hráči už odehráli zápas na Kobře, takže byli trochu rozehraní. Dvě pětky ale hrály první zápas, včetně mě, takže jsme úplně nevěděli, co od toho máme čekat. Věděli jsme, že to nebude nic lehkého, protože Vary za sebou měly už jeden zápas ve stejné sestavě a byly rozehranější. První třetinu jsme se trošku hledali, prohrávali jsme 0:1. Po vyrovnání na 1:1 už se ale zápas otočil na naši stranu. Předvedli jsme týmový výkon, každá lajna se gólově prosadila, takže jsme s výkonem spokojení.

Jak jste zmínil, v první třetině jste se nemohli dostat do hry. Bylo to tím, že pár hráčů hrálo první zápas po dlouhé odmlce?
Určitě to byl významný faktor. První zápas v sezóně je vždycky takový. Člověku chvíli trvá, než si najde ty svoje prostory. Po první třetině jsme si ale řekli, že začneme hrát to, co trénujeme posledních čtrnáct dnů. Začali jsme se tím řídit a najednou to šlo. Přesvědčili jsme se, že musíme věřit ve svou hru. Musíme takhle pokračovat dál v přípravě a pak i v lize. Chceme se dostat do formy, abychom už od začátku ligy ukazovali, že máme nějaké cíle a že si za nimi jde celý mančaft.

4
Tolik branek nasázeli slávisté Energii ve druhém dějství a stačily jim k tomu pouhé čtyři minuty.

Druhá dvacetiminutovka na rozdíl od té první ukázala vaši sílu. Vstřelili jste čtyři branky a vy sám jste mohl přidat ještě pátou...
Už chvíli předtím jsme měli dvě šance v přesilovce. Výborně jsme si sehráli a já jsem se ocitl sám před brankářem. Měl jsem kotouč trochu na dlouhý bekhend, tak jsem se před něj natlačil a zkoušel jsem to vrátit zpátky do protipohybu na zadní tyč. Gólman ale předvedl výborný zákrok, když stihnul ještě vykopnout betonem.

V první lajně vám zdatně sekundovali centr Marek Loskot a levé křídlo Roman Chlouba, který se i gólově prosadil. Jak se vám s nimi hrálo?
Hodně spolu komunikujeme na tréninku a dneska hráli kluci parádní zápas. Já a „Chloubič“ sice trénujeme s Michalem Dragounem, ale ten má nějaké drobné zranění. Takže k nám přišel Marek, protože je silný na puku a má hodně dobrou přihrávku. Sedlo nám to spolu a musíme v tom pokračovat stejně jako ostatní lajny.

Přestože šlo jen o přípravný zápas, dorazilo do Edenu poměrně dost diváků. Co jste říkal na atmosféru, kterou vám připravili?
Já doufám, že jsme na konci loňské sezóny ukázali lidem, že nám to není jedno a že máme se Slavií nějaký cíl. Myslím, že jsme si loni udělali dobrou vizitku a doufám, že nám fanoušci budou pomáhat i letos. Jsme moc rádi, že přišli i na přípravu a věřím, že jsme jim udělali naším výkonem radost. Snad nás budou podporovat i dál. My se jim to budeme snažit oplatit na ledě.

Zažil jsem spoustu výborných kapitánů. Vezmu si jejich vzor k srdci, slibuje Mikulík

V kabině jste byl zvolen novým kapitánem, takže jste nastoupil s „céčkem“ na dresu. Jaký to je pocit?
Je to skvělý pocit. Jsem moc rád, že mě kluci zvolili. Je to pocta, protože přede mnou kapitánoval Pavel Kolařík, klubová legenda. Já to po něm rád převezmu a budu se snažit stmelit partu v kabině, protože dobrá parta je základ úspěchu.

Vzpomenete si, kdy jste naposled nosil kapitánské „céčko“?
Naposled to byl asi nějaký záskok v Ústí, když byl náš kapitán nemocný. Celou sezónu jsem ale byl kapitán snad jen poslední rok v juniorce, takže už je to nějaký ten pátek. Už mám taky něco za sebou, tak mi kluci věřili. Budu v kabině pracovat, abych je nezklamal a abychom spolu s asistenty Jardou Markovičem a Michalem Dragounem drželi v kabině dobrou partu. Nejdůležitější je, aby nás to bavilo, lidi chodili, abychom tu měli pohodu a šli za svým cílem.

Jste spíš tichý typ nebo umíte v kabině zařvat?
Moc tichý typ nejsem, ale spíš se snažím mimo zápasy udělat nějakou srandu. V zápase zase víc mluvím, abychom plnili svoje povinnosti, protože každý má svou práci a svou roli. Spíš opakuju pokyny od trenérů a snažím se nabudit kluky před zápasem, aby nebylo ticho. Když je to potřeba, tak hlas zvýším, ale kluci zatím makají na trénincích i na zápasech na sto dvacet procent.

Máte mezi hokejisty nějaký kapitánský vzor?
Zažil jsem skvělé kapitány jako byl Peter Pucher, Jirka Dopita nebo David Výborný, se kterým jsem čtyři roky hrál. Všichni byli v kabině osobnosti, i Pavel Kolařík tady na Slavii. Vezmu si jejich vzor k srdci a budu se snažit je následovat.

Autor Michal Toman
Nepřehlédněte
A-TÝM 25.2.2020

O spolupráci Slavie a Xiaomi v diskusním pořadu na Sport 5

Televize Sport 5 v pondělí odvysílala pořad "SPORT 5 kolem nás", který se věnoval našemu klubu a partnerství se společností Xiaomi. Hosty diskusního pořadu byli kapitán A-týmu Jan Novák, tiskový ...

Číst více
MLÁDEŽ 24.2.2020

PANE TRENÉRE: Hodně brankářů kleká dříve, než hráč vystřelí, říká Dohnal

Možná nejsou na očích tak často jako ostatní koučové, přesto jsou trenéři brankářů neodmyslitelnou součástí každého klubu. Na Slavii působí momentálně tři, včetně pětatřicetiletého Vladimíra Dohnala. ...

Číst více
OHLASY - VIDEO 23.2.2020

Sestřih zápasu: Slavia - Havířov 2:3

Podívejte se na sestřih všech branek sobotního zápasu proti Havířovu, u Šmerhovy trefy asistoval svým 300. bodem v sešívaném dresu kapitán Jan Novák. Slávisté prohráli třetí utkání v řadě, znovu ...

Přehrát video
OHLASY 23.2.2020

Musíme hrát poctivě a štěstí se k nám znovu nakloní, věří Šmerha

Ani ve třetím domácím zápase v řadě nedokázala sešívaná družina zvítězit. Nad síly hokejistů z Edenu byl Havířov, který dobře nastavenou taktikou získal všechny body. První branku Slavie vstřelil ...

Číst více