A-TÝM
3. března 2021

Každý zápas je pro nás důležitý, musíme sbírat sebevědomí pro play-off, velí Bednář

Slávistické hokejisty čekají poslední dva zápasy základní části. Před jejím koncem už mají zaručený postup do předkola, který si zajistili díky výhře v Třebíči. Dvěma góly se pod ní výrazně podepsal útočník Jaroslav Bednář.

Jardo, díky sobotní výhře v Třebíči máte jisté předkolo play-off. Jak bys zápas zhodnotil?
Zápas jsme zvládli za tři body, což byl náš primární cíl. Hráli jsme výborně týmově a obětavě a výsledkem bylo důležité vítězství, které nám zajistilo postup do osmifinále play-off, za což jsme samozřejmě moc rádi.

Oddychli jste si v tomto ohledu, že nemusíte o postup bojovat do posledního kola?
Vůbec ne, my musíme makat a dřít dál. Ukázali jsme si, že když budeme bojovat a pojedeme každý zápas na sto procent, tak hrajeme dobře. Každý zápas je pro nás důležitý a v každém chceme vyhrát, sbírat potřebné sebevědomí a dobře se naladit na vyřazovací boje.

„Ukázali jsme si, že když budeme bojovat a pojedeme každý zápas na sto procent, tak hrajeme dobře.“

Ty sám jsi k vítězství nad 3:1 přispěl dvěma góly, z něhož první padl z trestného střílení. Věděl jsi dopředu, co uděláš?
Ano, měl jsem v hlavě promyšlenou přesně tuto variantu nájezdu. Nicméně gólman mě skvěle vybruslil, takže můžeme mluvit i o štěstí, že kotouč skončil v brance. Brankář totiž v době střely zvednul beton a puk se nakonec dostal za brankovou čáru, za což jsem velmi rád. Takže ano, chtěl jsem udělat to, co jsem udělal a se štěstím to tam padlo.

Ty jsi vynechal kvůli zdravotním problémům některé zápasy základní části. Jak se cítíš nyní?
Je to tak, nějaké komplikace jsem měl, ale momentálně jsem zdravý a v plné kondici pomoci naplno klukům a celému týmu. V play-off budou těžké a fyzicky náročné zápasy, ale jsem připraven a těším se.

V týmu je řada zkušených hráčů, kromě tebe to jsou například Petr Vampola či Marek Tomica. Pomohou vaše cenné zkušenosti v náročném play-off?
Určitě. Zkušenosti starších hráčů nám můžou pomoct. Víme, do čeho jdeme, máme spoustu zkušených hráčů, kteří mají už něco odehráno, a můžeme samozřejmě pomoct i mladším, méně zkušeným hráčům, kteří ještě nemají tolik zkušeností s takovými zápasy. Kromě zkušeností ale bude rozhodujícím faktorem i aktuální forma.

Autor Filip Fišer
HISTORIE KLUBU 11.4.2021

120 let nejstaršího klubu: V 5. zápase už nesli pohár, a my z toho udělali drama, vzpomíná Málek na titul

Brankář Roman Málek zažil v sešívaném dresu krásné a úspěšné roky, na které dodnes rád vzpomíná. V rozhovoru se rozpovídal nejen o finálových bojích z roku 2003, ale také o svém vztahu ke klubu, ...

A-TÝM 8.4.2021

Vydražte si hrané dresy z uplynulé sezony!

První sezona s novým logem HC Slavia Praha je za námi, bílá sada hraných dresů nyní míří do aukce. V dražbě, která probíhá na webu www.sportovniaukce.cz, je 28 dresů s vyšitým logem na hrudi.

A-TÝM 7.4.2021

Děkujeme trenéru Říhovi za odvedené služby

Miloš Říha míří po třech sezonách v Edenu do Plzně. Přejeme trenérovi hodně štěstí v novém angažmá a zároveň děkujeme za celé období, které v našem klubu strávil. S přestávkou se jedná o tři sezony.

A-TÝM 7.4.2021

Trenérské složení A-týmu: Veberovi budou asistovat Kolařík a Málek

Pavel Kolařík a Roman Málek budou pokračovat na střídačce Slavie. Společně s hlavním trenérem Jiřím Veberem povedou A-tým v nadcházející sezoně Chance ligy.