Kdybychom proměnili své šance, mohli jsme vyhrát, smutní Jiří Vašíček

27.09.2011, Jan Salajka

Smolný zápas, plný dramatických momentů, velkých šancí i emocí - takové odehrála Slavia utkání s Litvínovem. Závěr nabídl i ostřejší souboje, do kterých se aktivně zapojil i Jiří Vašíček. „Viděl jsem, jak se tam vrhli na našeho hráče dva, tak jsem do toho šel a z toho to vyplynulo,“ říká.

 
 

Jaké jsou celkové dojmy ze zápasu?
Jsme zklamaní, protože jsme chtěli vyhrát. A bohužel vždycky, když jsme dali vyrovnávací gól, tak jsme rychle dostali další. Je těžké to takhle dotahovat. Šance jsme měli, ale bohužel jsme prohráli.

Těch šancí bylo opravdu hodně. Asi se shodneme, že koncovka dnes nebyla úplně ideální...
Ano, velmi se trápíme. Pracujeme na tom, ale pořád to není ono. Myslím si, že kdybychom dnes proměnili šance, které jsme měli, tak bychom mohli vyhrát. Zároveň jsme ale udělali nějaké chyby vzadu, soupeř je potrestal a zvítězil.

V první třetině jste působili lepším dojmem než soupeř, ale od druhé třetiny nastoupil Litvínov. Co se stalo?
Podřídili jsme se jejich hře, místo toho, abychom hráli dál náš hokej, co nás zdobí. Jakmile to nebylo ono, už jsme se do toho nemohli zpátky dostat. Vždycky, když jsme vyrovnali, tak nám soupeř dal další gól, což není dobré na psychiku. Je to i naše chyba, protože tohle bychom měli zvládat.

Tomáš Svoboda dal dnes dvě branky. To je hráč, který vám hodně pomáhá nejen v tomto zápase...
Je dobře, že mu to tam takhle padá. Padalo mu to tam už loni a svými výkony si říká o nároďák. Je to hráč, na kterém hodně stavíme, a je dobře, že jde výkonnostně takhle rychle nahoru. Jeho výkony jsou parádní.

V závěru zápasu tam došlo i na tvrdší momenty. Co bylo příčinou?
Měli jsme tlak na bránu, gólman měl problém to chytit, a tak jsme začali dorážet. Pak jsem viděl, jak se tam vrhli na našeho hráče dva, tak jsem do toho šel a z toho to vyplynulo. Já si myslím, že to není žádný problém.

Díky za rozhovor!

Názory FB uživatelů

 

Partneři
 


© 2001-2019 HC Slavia Praha & eSports.cz, s.r.o. | RSS kanál

Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno.
Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www.hc-slavia.cz

Hubnutí s fitness | Olympiáda dětí a mládeže


"