22. leden
Litoměřice Slavia
17:30
25. leden
Chomutov Slavia
16:00
VSTUPENKY
Permanentky Informace o vstupenkách Vstupenky online
OHLASY
27. září 2011

Kdybychom proměnili své šance, mohli jsme vyhrát, smutní Jiří Vašíček

Smolný zápas, plný dramatických momentů, velkých šancí i emocí - takové odehrála Slavia utkání s Litvínovem. Závěr nabídl i ostřejší souboje, do kterých se aktivně zapojil i Jiří Vašíček. „Viděl jsem, jak se tam vrhli na našeho hráče dva, tak jsem do toho šel a z toho to vyplynulo,“ říká.

Jaké jsou celkové dojmy ze zápasu?
Jsme zklamaní, protože jsme chtěli vyhrát. A bohužel vždycky, když jsme dali vyrovnávací gól, tak jsme rychle dostali další. Je těžké to takhle dotahovat. Šance jsme měli, ale bohužel jsme prohráli.

Těch šancí bylo opravdu hodně. Asi se shodneme, že koncovka dnes nebyla úplně ideální...
Ano, velmi se trápíme. Pracujeme na tom, ale pořád to není ono. Myslím si, že kdybychom dnes proměnili šance, které jsme měli, tak bychom mohli vyhrát. Zároveň jsme ale udělali nějaké chyby vzadu, soupeř je potrestal a zvítězil.

V první třetině jste působili lepším dojmem než soupeř, ale od druhé třetiny nastoupil Litvínov. Co se stalo?
Podřídili jsme se jejich hře, místo toho, abychom hráli dál náš hokej, co nás zdobí. Jakmile to nebylo ono, už jsme se do toho nemohli zpátky dostat. Vždycky, když jsme vyrovnali, tak nám soupeř dal další gól, což není dobré na psychiku. Je to i naše chyba, protože tohle bychom měli zvládat.

Tomáš Svoboda dal dnes dvě branky. To je hráč, který vám hodně pomáhá nejen v tomto zápase...
Je dobře, že mu to tam takhle padá. Padalo mu to tam už loni a svými výkony si říká o nároďák. Je to hráč, na kterém hodně stavíme, a je dobře, že jde výkonnostně takhle rychle nahoru. Jeho výkony jsou parádní.

V závěru zápasu tam došlo i na tvrdší momenty. Co bylo příčinou?
Měli jsme tlak na bránu, gólman měl problém to chytit, a tak jsme začali dorážet. Pak jsem viděl, jak se tam vrhli na našeho hráče dva, tak jsem do toho šel a z toho to vyplynulo. Já si myslím, že to není žádný problém.

Díky za rozhovor!
Autor Jan Salajka
Nepřehlédněte
A-TÝM 21.1.2020

Pro body na sever! Natáhne rozjetá Slavia šňůru výher?

Ve druhé části soutěže poprvé na sever Čech. Slavia se ve 14. kole skupiny o pořadí play-off vydá do Litoměřic, kde bude bojovat o další body do tabulky pravdy. Zatímco se slávisté vezou na ...

Číst více
MLÁDEŽ 20.1.2020

Představujeme nejlepší mladé hráče za listopad 2019

Vzhledem k programu mládežnických týmů v průběhu prosince došlo k vyhlášení nejlepších hráčů za listopad až v průběhu ledna. Vítěze v kategoriích 2.-9. třída vám nyní představujeme v krátkých ...

Číst více
MLÁDEŽ 20.1.2020

Nejlepší mládežníci se chystají za Červenkou do Švýcarska

Slavia již zná všechny vítěze dlouhodobé soutěže pro hráče mládežnických kategorií od dorostu po 5. třídu, kteří pojedou na konci ledna na výlet do Rapperswilu za Romanem Červenkou. Mladí slávisté ...

Číst více
OHLASY 19.1.2020

Proti Přerovu jsme dominovali v bruslení, říká obránce Veber

Mladý obránce Václav Veber si odbyl svůj debut za sešívané již proti Českým Budějovicím, ale v zápase proti Přerovu se poprvé představil před domácími fanoušky. Přestože do zápasu nastoupil jako ...

Číst více
© 2020 HC Slavia Praha & eSports.cz, s.r.o. & David Vošický