OHLASY
10. ledna 2021

Když tu nejsou fanoušci, potřebujeme si po gólech zakřičet sami, říká Kafka

Po dvou porážkách zaznamenala Slavia vysokou výhru 7:1 nad Kadaní. Poslední tým soutěže si nedokázal vytvořit větší příležitosti a i jejich jediný gól si dali červenobílí sami. Zápas ozdobily tři využité početní výhody slávistů, dvakrát se v zápase prosadil Petr Kafka.

Petře, jak bys zápas proti Kadani zhodnotil?
Odehráli jsem slušný zápas, ze začátku nám to tam ale vůbec nepadalo, gólman Kadaně chytal výborně a pak jsme si smolně dali vlastní gól. Nečekali jsme, že budeme prohrávat, ale pak jsme do zápasu znovu rychle naskočili a myslím, že jsme v něm potom zaslouženě dominovali.

Po vyrovnávací trefě jsi byl hodně slyšet, uklidnila vyrovnávací branka tým?
Když jsme dali gól, tak jsem zakřičel, ale bylo to hlavně kvůli tomu, že se snažím v kabině dělat dobrou atmosféru. Tím spíš když tady nejsou fanoušci. To si potřebujeme zakřičet, povzbudit se a zvednout hlavy nahoru. I když jsme párkrát prohráli, musíme být pozitivní a s úsměvem jde pak všechno líp. Šlo tak opravdu jen o povzbuzení ostatních.

Co se tentokrát povedlo lépe než v předchozích utkáních s Ústím a Kolínem?
Myslím že to bylo především tím, že jsme si oproti minulým zápasům věřili na puku. Ale důležité bylo i to, že mladší kluci mají nějaké své přednosti jako rychlost nebo manévrování v útočném pásmu a střelba. V minulých zápasech, které nám nevycházely, se jejich přednosti posunuly zbytečně do pozadí a mladší kluci byli nejistí a chtěli hrát na jistotu. Dnes bylo vidět, že když mají sebevědomí a hrají to, v čem vynikají, tak jejich kvalita je pak úplně někde jinde a jsou to pak výborní hráči. Celkově hra i zápas pak vypadají úplně jinak.

Ty ses dnes na vítězném utkání podílel dvěma trefami, jak jsi se svým bodovým přínosem spokojený?
Jsem rád, že mi to tam dnes spadlo, a jsem ještě radši, že to bylo v přesilovce. Ty nám nějakým způsobem nevycházely a neproměňovali jsme je. Teď jsme změnili jejich systém, máme i jiné složení a dnes nám padly tři góly z přesilovky. Fakt jsem za všechny naše přesilovkové góly rád.

Bylo dnešní vítězství důležité i kvůli úternímu zápasu s Porubou?
Každé vítězství je důležité. Velmi mě těší, že i v závěru to z naší strany nesklouzlo k nedodržování pokynů, které jsme měli držet. V zásadě celý zápas jsme podle nich hráli a to i přesto, že jsme vedli o tolik gólů.

Autor Michael Schuster
HISTORIE KLUBU 11.4.2021

120 let nejstaršího klubu: V 5. zápase už nesli pohár, a my z toho udělali drama, vzpomíná Málek na titul

Brankář Roman Málek zažil v sešívaném dresu krásné a úspěšné roky, na které dodnes rád vzpomíná. V rozhovoru se rozpovídal nejen o finálových bojích z roku 2003, ale také o svém vztahu ke klubu, ...

A-TÝM 8.4.2021

Vydražte si hrané dresy z uplynulé sezony!

První sezona s novým logem HC Slavia Praha je za námi, bílá sada hraných dresů nyní míří do aukce. V dražbě, která probíhá na webu www.sportovniaukce.cz, je 28 dresů s vyšitým logem na hrudi.

A-TÝM 7.4.2021

Děkujeme trenéru Říhovi za odvedené služby

Miloš Říha míří po třech sezonách v Edenu do Plzně. Přejeme trenérovi hodně štěstí v novém angažmá a zároveň děkujeme za celé období, které v našem klubu strávil. S přestávkou se jedná o tři sezony.

A-TÝM 7.4.2021

Trenérské složení A-týmu: Veberovi budou asistovat Kolařík a Málek

Pavel Kolařík a Roman Málek budou pokračovat na střídačce Slavie. Společně s hlavním trenérem Jiřím Veberem povedou A-tým v nadcházející sezoně Chance ligy.