20. leden
Vrchlabí Slavia
16:00
23. leden
Slavia Kladno
15:00
VSTUPENKY
Permanentky Informace o vstupenkách Vstupenky online
OHLASY
10. ledna 2021

Když tu nejsou fanoušci, potřebujeme si po gólech zakřičet sami, říká Kafka

Po dvou porážkách zaznamenala Slavia vysokou výhru 7:1 nad Kadaní. Poslední tým soutěže si nedokázal vytvořit větší příležitosti a i jejich jediný gól si dali červenobílí sami. Zápas ozdobily tři využité početní výhody slávistů, dvakrát se v zápase prosadil Petr Kafka.

Petře, jak bys zápas proti Kadani zhodnotil?
Odehráli jsem slušný zápas, ze začátku nám to tam ale vůbec nepadalo, gólman Kadaně chytal výborně a pak jsme si smolně dali vlastní gól. Nečekali jsme, že budeme prohrávat, ale pak jsme do zápasu znovu rychle naskočili a myslím, že jsme v něm potom zaslouženě dominovali.

Po vyrovnávací trefě jsi byl hodně slyšet, uklidnila vyrovnávací branka tým?
Když jsme dali gól, tak jsem zakřičel, ale bylo to hlavně kvůli tomu, že se snažím v kabině dělat dobrou atmosféru. Tím spíš když tady nejsou fanoušci. To si potřebujeme zakřičet, povzbudit se a zvednout hlavy nahoru. I když jsme párkrát prohráli, musíme být pozitivní a s úsměvem jde pak všechno líp. Šlo tak opravdu jen o povzbuzení ostatních.

Co se tentokrát povedlo lépe než v předchozích utkáních s Ústím a Kolínem?
Myslím že to bylo především tím, že jsme si oproti minulým zápasům věřili na puku. Ale důležité bylo i to, že mladší kluci mají nějaké své přednosti jako rychlost nebo manévrování v útočném pásmu a střelba. V minulých zápasech, které nám nevycházely, se jejich přednosti posunuly zbytečně do pozadí a mladší kluci byli nejistí a chtěli hrát na jistotu. Dnes bylo vidět, že když mají sebevědomí a hrají to, v čem vynikají, tak jejich kvalita je pak úplně někde jinde a jsou to pak výborní hráči. Celkově hra i zápas pak vypadají úplně jinak.

Ty ses dnes na vítězném utkání podílel dvěma trefami, jak jsi se svým bodovým přínosem spokojený?
Jsem rád, že mi to tam dnes spadlo, a jsem ještě radši, že to bylo v přesilovce. Ty nám nějakým způsobem nevycházely a neproměňovali jsme je. Teď jsme změnili jejich systém, máme i jiné složení a dnes nám padly tři góly z přesilovky. Fakt jsem za všechny naše přesilovkové góly rád.

Bylo dnešní vítězství důležité i kvůli úternímu zápasu s Porubou?
Každé vítězství je důležité. Velmi mě těší, že i v závěru to z naší strany nesklouzlo k nedodržování pokynů, které jsme měli držet. V zásadě celý zápas jsme podle nich hráli a to i přesto, že jsme vedli o tolik gólů.

Autor Michael Schuster
Nepřehlédněte
HISTORIE KLUBU 18.1.2021

120 let nejstaršího klubu: Ve Slavii byla vždy skvělá parta, vzpomíná Petr Kadlec

Petr Kadlec odehrál v A-týmu Slavie 19 sezon, na které vzpomíná jako na nejlepší část své hokejové kariéry. „Nejúspěšnější sezonou byl rok 2003, kdy jsme získali titul. Měli jsme tam skvělou partu ...

Číst více
OHLASY 17.1.2021

Sedlák skóroval při svém debutu za Slavii: Těší mě, že jsme potvrdili roli favorita

Adam Sedlák dorazil do Edenu teprve v pátek a o den později hned naskočil do ostrého zápasu, ve kterém slávisté zvítězili 9:5 nad Šumperkem. „Bylo to utkání nahoru dolů, jsem rád, že jsme získali tři ...

Číst více
SESTŘIHY 17.1.2021

Sestřih zápasu: Slavia - Šumperk 9:5

V divoké přestřelce v Edenu nasázeli slávisté Šumperku devět gólů. Prosadilo se osm různých střelců, čtyři body za dva góly a dvě asistence zaznamenal Daniel Kružík. Podívejte se na sestřih všech ...

Přehrát video
OHLASY - VIDEO 16.1.2021

Důležité vítězství, hodnotí Kružík triumf nad Šumperkem

Slavia přerušila sérii porážek a na domácím ledě porazila Šumperk 9:5. Čtyřmi body za dva góly a dvě asistence se na triumfu podílel útočník Daniel Kružík. „Říká se, že bychom měli vyhrávat se ...

Přehrát video