Permanentky Informace o vstupenkách Vstupenky online
A-TÝM
1. května 2021

Klíčový gólmanský post vyřešen, Slavia si pojistila Michajlova i Málka

Slavia bude v nadcházející sezoně pokračovat s osvědčenou gólmanskou dvojicí. V Edenu zůstávají Martin Michajlov i Roman Málek, a společně tak načnou již třetí sezonu ve slávistickém A-týmu.

Sedmadvacetiletý Martin Michajlov patří mezi gólmanskou elitu druhé nejvyšší soutěže. V uplynulé sezoně zaznamenal nejvíc výher (17) mezi všemi brankáři Chance ligy a v úspěšnosti zákroků (91.58%) mu patřilo 4. místo.

V průběhu základní části vychytal dvě čistá konta, další pak přidal v play-off, kde rovněž předváděl fantastické výkony a byl výraznou postavou při postupu z předkola i během čtvrtfinálové série proti Kladnu.

„Martin poslední dvě sezony potvrzuje svoji vysokou výkonnost a je pro nás důležitým článkem týmu. Jsme rádi, že bude pokračovat ve Slavii,” komentuje hlavní trenér Jiří Veber.

„Pan Veber za mnou ke konci sezony přišel a říkal, že je spokojený a chtěl by, abych pokračoval, klub na mě pak uplatnil opci. Slavii mám rád a chci týmu přispět, když zde přidám další rok,“ říká Michajlov.

Dvacetiletý Roman Málek debutoval v A-týmu Slavie jedním zápasem už v sezoně 2018/19, rok na to už se stal stabilní dvojkou a spolehlivě kryl záda Michajlovovi. V ročníku 2019/20 stihl odchytat 17 zápasů, loni i vinou koronavirové pandemie pouhých 7.

„Pozice gólmana je oproti hráčům v poli specifická, ale počítám s tím, že Roman dostane šanci se ukázat a bude na něm, jak ji dokáže využít. Pořád se jedná o mladého brankáře s velkým potenciálem,” říká Veber.

„Slavia mi uplatnila opci a já jsem za to rád. Tvrdě makám a poperu se o místo v brance,“ hlásí odhodlaně Málek.

Další novinky z kádru budeme zveřejňovat průběžně v následujících dnech.

Autor Jakub Mezlík
Nepřehlédněte
ROZHOVORY 9.5.2021

Gólman Málek: Nedám Mártymu nic zadarmo, soupeření s ním mě baví

Slavia vsadila na jistotu a do nového soutěžního ročníku vstoupí se stejnou brankářskou dvojicí jako v tom uplynulém. Společně s Martinem Michajlovem pokračuje v Edenu i Roman Málek. „Panuje mezi ...

Číst více
A-TÝM 7.5.2021

Slávisté mají za sebou první týden letní přípravy

Hokejisté Slavie odstartovali společnou přípravu na nový ročník Chance ligy, nepopulární letní dřina na suchu začala v pondělí 3. května a potrvá do konce června. Nově budou moci slávisté během ...

Číst více
A-TÝM 6.5.2021

Další podpisy! Nové smlouvy mají útočník Ondráček i obránci Krejčí a Veber

Další trojice hráčů stvrdila svými podpisy pokračování v Edenu. Nové kontrakty mají útočník Martin Ondráček a obránci Daniel Krejčí a Václav Veber. Všichni tři se zapojili do přípravy na novou ...

Číst více
ROZHOVORY 5.5.2021

Chci mít důležitější roli, než loni na Kladně. Doufám, že nezklamu, hlásí Zelingr

Dvaadvacetiletý obránce Matyáš Zelingr se stal nejnovější posilou Slavie. Jak sám říká, fanoušci by se v jeho podání mohli těšit na podporu útoku a ofenzivní hru. V rozhovoru vypráví, jak se naopak ...

Číst více