OHLASY
3. prosince 2020

Kontrolovali jsme hru, těší Vampolu. V prvním zápase po návratu dvakrát skóroval

Slávisté mohou být s prvními dvěma zápasy po restartu Chance ligy spokojeni. Po obratu v Jihlavě se sešívaní poprvé představili v Edenu – a Třebíči nakonec vstřelili sedm gólů! Dvěma trefami se na vítězství podílel Petr Vampola, který odehrál své první utkání po pauze.

Druhý zápas, druhá výhra. Předpokládám, že v týmu panuje s výkony po pauze spokojenost.
Určitě, jsme spokojení. První zápas po dlouhé pauze v Jihavě kluci zvládli a dneska jsme to potvrdili doma s houževatnou Třebíči. Myslím, že jsme předvedli jednoznačný výkon.

Ty ses v soutěžním zápase představil poprvé od října, hned jsi vstřelil dva góly. Cítil ses na ledě dobře?
O góly ani tak nejde, hlavně že jsme vyhráli a máme tři body. Snažil jsem se poctivě trénovat, takže jsem věděl, že by to mohlo být v pohodě. Zápas jsem si docela užil. Hráli jsme na tři pětky, takže jsme si všichni maximálně zahráli. Všichni podali týmový výkon.

Zdálo se, že Třebíč se vás na začátku snažila dostat pod tlak, ale po tvém prvním gólu jste začali hru kontrolovat. Vnímal jsi to podobně?
Na začátku nás podržel gólman, chytil dvě šance, které Třebíč měla. Pak jsme dali první gól a dovolím si říct, že od té doby jsme hru kontrolovali.

„Hráli jsme na tři pětky, takže jsme si všichni maximálně zahráli.“

Hrál jsi na centru vedle Tomáše Šmerhy a Petra Kafky, postarali jste se o tři góly. Tvoje branky padly obě ze situací před brankou. Snažíte se hrát těsně okolo brankoviště?
Měli jsme tam pěkný, hokejový šance, ze kterých nám to nepadlo, a pak tyhle příležitosti, při kterých se natlačíme do branky. Musíme se do nich taky dostávat a proměňovat je v góly. Jestli je gól škaredý nebo pěkný, nehraje roli.

K dispozici jste měli i přesilové hry, ale i přes řadu šancí jste nakonec žádnou nevyužili. Je tohla jedna z věcí, na kterých budete ještě pracovat?
To je asi jediná trochu škoda z dnešního zápasu. Šance jsme si přitom vypracovali, ale nevyužili jsme je. Možná to bylo i tím, že jsem teď s kluky posledních pár dní netrénoval a neměli jsme na přesilovky čas. Ale i tak jsme je zahráli dobře. Věřím, že se v nich zlepšíme a příště dáme góly.

Autor Šimon Rogner
HISTORIE KLUBU 11.4.2021

120 let nejstaršího klubu: V 5. zápase už nesli pohár, a my z toho udělali drama, vzpomíná Málek na titul

Brankář Roman Málek zažil v sešívaném dresu krásné a úspěšné roky, na které dodnes rád vzpomíná. V rozhovoru se rozpovídal nejen o finálových bojích z roku 2003, ale také o svém vztahu ke klubu, ...

A-TÝM 8.4.2021

Vydražte si hrané dresy z uplynulé sezony!

První sezona s novým logem HC Slavia Praha je za námi, bílá sada hraných dresů nyní míří do aukce. V dražbě, která probíhá na webu www.sportovniaukce.cz, je 28 dresů s vyšitým logem na hrudi.

A-TÝM 7.4.2021

Děkujeme trenéru Říhovi za odvedené služby

Miloš Říha míří po třech sezonách v Edenu do Plzně. Přejeme trenérovi hodně štěstí v novém angažmá a zároveň děkujeme za celé období, které v našem klubu strávil. S přestávkou se jedná o tři sezony.

A-TÝM 7.4.2021

Trenérské složení A-týmu: Veberovi budou asistovat Kolařík a Málek

Pavel Kolařík a Roman Málek budou pokračovat na střídačce Slavie. Společně s hlavním trenérem Jiřím Veberem povedou A-tým v nadcházející sezoně Chance ligy.